הגביע של יהב

יהב רושם שבוע מוצלח: גביע אדום, רוחות המלחמה מצפון, והניצחון של שמשון עידו שיבטיח לו את תמיכת הליכוד. וגם: הדור הצעיר משתלט על נשר. הטור הפוליטי של אלירן טל


זה היה השבוע של יונה יהב. ברביעי בערב הוא התייצב באותה שורה עם שלושה אוהדי בית"ר שרופים – הנשיא ריבלין, השרה רגב וראש עיריית ירושלים ברקת ובעוד הם עיקמו פרצוף בצער, הוא חייך חיוך יהבי רחב. הגביע נצבע אדום והצפין לחיפה.
יהב לא פיספס את ההזדמנות להצטלם עם השחקנים ולחגוג עם הצוות המקצועי של הקבוצה החבוטה שסוף סוף מביאה קצת נחת לעיר ולאוהדים.

אבל לא רק בגלל הגביע יהב פורח. רוחות המלחמה שנושבות מכיוון איראן מזכירות לו את 2006. במלחמת לבנון השנייה יהב פרח. הוא היה המרגיע המקומי, וניהל את עובדי העירייה בצורה מעוררת הערכה. הוא עלה לשידור בכל רגע – הנחה את התושבים ומילא הלכה למעשה את תפקידו של פיקוד העורף. ראשי רשויות אחרים צפו בהערצה ולמדו ממנו לא מעט. אני משוכנע שיהב לא רוצה סבב נוסף בצפון, אבל אין ספק שאם תהיה הסלמה ביטחונית שוב נראה אותו במרכז העניינים – מוביל ומנווט וזה בדיוק מה שהוא צריך כדי להשכיח את התושב הממוצע מהניהול השוטף של העיר ולהזכיר לו שיש שריף בעיר.

רגע, כמעט שכחנו עוד סיבה למסיבה במטה של ראש העיר. בפריימריז המותחים בסניף הליכוד בעיר זכה, אחרי מאבק צמוד, שמשון עדו – סגן ראש העיר. הניצחון הזה מבטיח כמעט לחלוטין את תמיכת הליכוד ביהב לראשות העיר, ובימים שבהם נתניהו על הסוס יש לכך השפעה לא מבוטלת על מצב הרוח הפוליטי-מקומי.


 

משהו בעגלה הזאת לא מצליח להתרומם. הגלגלים חורקים, והקהל נוהר. למוזיאונים אחרים.

יהב לא מוטרד מהסקרים הלא מחמיאים, שחוזים לו שיוויון עם עינת קליש רותם. הוא מעודד מתקציב שמן, מתמיכה פוליטית רחבה, ומחיית שטח בשם שי אבוחצירא שהנוכחות שלו ושל אנשיו תסייע ביום הבוחר.

אבל לא הכל ורוד במטה. לא מעט גורמים מסים לשכנע את יהב שצריך לחמם מנועים ולהעביר הילוך, כבר עכשיו. ראש העיר מעדיף לשמר את האנרגיות לחודשיים-שלושה לפני הבחירות. "יונה רדום ולא מספיק פעיל במטה. " אומר לי גורם המקורב לראש העיר. "יש לו מנגנון וניסיון פוליטי עצום אבל חייבים להתחיל להעיר את השטח ולא לזלזל ביריבים."

נשר – זמן הצעירים

צריך להוריד את הכובע בפני שלומי זינו, שנבחר השבוע לראשות הליכוד בנשר ולנציג המפלגה לראשות העיר. זינו הצעיר והנמרץ היה אופוזיציה לוחמת לאבי בינמו, לפעמים לוחמני מדיי. הוא הציב לעצמו מטרה לעמוד בראשות הליכוד ולמרות שכל בכירי המפלגה בעיר יצאו נגדו, הוא הכין את השטח, פקד לא מעט פעילים ועשה הפיכה בסניף. בגיל 34 הוא יתמודד מול רועי לוי ויחיאל אדרי.

מחמם את הלב לראות ששניים מבין שלושת המועמדים לכיסא שמפנה אבי בינמו הם צעירים שעדיין מגרדים את גיל 40 מלמטה. תושבי העיר עומדים בפני בחירה לא פשוטה ומסתמן שבעיר הקטנה הסמוכה לחיפה צפוי קרב לא פשוט במירוץ לראשות העיר. הניסיון והוותק של אדרי אל מול שני הצעירים שכבר צברו לא מעט ניסיון מוניציפאלי ומבקשים להיות ה "עמנואל מקרון" של עיר האקדמיה.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך אתם ממתיקים את הקפה/ תה שלכם?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי
Ads

Zone not found or deactivated.Zone id : 236209