איך אישר בית הדין לפרסם את שמו של סרבן גט (בצילום) ולעשות לו שיימינג ?

"כל פרסום יעזור. יקרב אותי לחופש שלי. לאפשרות להתקדם ולבנות לי חיים חדשים ובריאים" אומרת אשתו של סרבן הגט, ירון אטיאס (בצילום). בית הדין הרבני בחיפה אישר בימים אלו לעשות שיימינג לבעל כדי לשכנעו לתת לה גט
בית הדין האיזורי הרבני בחיפה קיבל בימים אלו את בקשתה של אישה לשיימינג כנגד בעלה אשר מסרב לתת לה גט. בנוסף הטיל עליו בית הדין הרבני סנקציות חברתיות והלכתיות נוספות, כגון: לא להושיבו בבית הכנסת, לא להעלותו לתורה, לא לשאת ולתת עימו הן במסחר ובכל משא ומתן של ממון, אין לארחו ולהאכילו, אין לבקרו בחוליו ואין לשאול לשלומו ופשוט להתרחק ממנו ככל הניתן.

בנוסף, הטיל עליו בית הדין סנקציות חמורות נוספות ובהן: אטיאס לא יוכל לצאת מהארץ, לקבל/להחזיק או לחדש את רשיון הנהיגה שלו, לפתוח או להחזיק חשבון בנק, או למשוך שיקים מחשבון בנק ועוד. לסיום נכתב בפסק הדין, כי "בית הדין פונה לכל מי שבידו לשכנע את המשיב להתגרש בהקדם".

 

ירון אטיאס. צילום מתוך פייסבוק מזל אטיאס

בפוסט שפרסמה בפייסבוק אשתו, מזל דדון אטיאס המתגוררת בדרום, לאחר ההחלטה, כתבה:

אומרים שלכל סיפור יש שני צדדים, שלכל אחד יש את האמת שלו. אבל בתחום האפור מאוד של דיני המשפחה, עומדת אמת אובייקטיבית אחת. אמת אלימה מאוד. סרבנות גט. אני מסורבת גט. לא אכתוב פה על השנים שלנו יחד והגורמים שהובילו לפירוד הזה.
גם לא אכתוב פה על ההתמודדות היומיומית שלי בתוך המסע הזה לחופש. אך מזה שנתיים אני נאבקת לצאת ממערכת הנישואין שלי, נאבקת על החופש שלי. וישנו אדם אחד שמונע ממני את החופש הזה.

האיש הזה, ירון אטיאס, שתעודת הנישואין עומדת ביני לבינו, מסרב בעקשנות לתת לי גט.
הוא מקיים חיים חברתיים מלאים ועשירים, ממלא את חייו בפעילויות שונות , בעוד הוא באלימות רבה כולא את חיי יום אחרי יום.

היום, לאחר הטלת סנקציות שונות שלא הועילו, אישר בית הדין לפרסם את שמו ותמונתו ולצעוק בכל מקום.
ירון אטיאס הוא סרבן גט.
ואני לא רוצה להיות נשואה לו עוד.

"עזרו לי", הוסיפה האשה וכתבה: "כי המלחמה בסרבנות יכולה להתקיים רק כשהציבור בוחר שלא לשתוק. פרסמו מי הוא האיש הזה, שתפו כך שכל מי שבוחר להיות בקרבתו יידע. כל מילת שכנוע, כל פרסום יעזור. יקרב אותי לחופש שלי. לאפשרות להתקדם ולבנות לי חיים חדשים ובריאים. בלעדיו", חתמה האשה.

 

בית הדין הרבני בחיפה מתיר לפרסם את תמונתו ופרטיו של סרבן הגט, "בכל מקום אפשרי", כדברי הרבנים

עורכי הדין ורד כהן ורענן בר-און מספרים כי בתי הדין הרבניים נוקטים לאחרונה באמצעים מחמירים כנגד סרבני גט.

"מספר פסקי דין שניתנו לאחרונה מסמלים את עליית המדרגה במאבק נגד סרבני גט. זאת, גם באמצעות הפעלת לחץ על בני משפחה של סרבני גט, אשר מעניקים לסרבני הגט תמיכה מוסרית וגיבוי כלכלי. סרבנות גט הינה תופעה שיש לעוקרה מן השורש, בהיותה פוגעת בזכויות היסוד הבסיסיות ביותר של האישה, וגורמת לנזקים עצומים. זכותה של כל אישה להשתחרר מעגינותה, ולממש את זכותה לאוטונומיה, כבוד וחיי משפחה. סרבנות גט הינה תופעה בזויה, ויש להילחם בה בכל אמצעי חוקי ולברך על נקיטת יד קשה. ואולם", סייגו עורכי הדין כהן ובר-און ואמרו, "הטלת סנקציות על בני משפחתו של סרבן הגט, אשר אינם מהווים צד להליך המשפטי – אינה נקייה מספקות".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות