הזדמנות אחרונה לאהבה: "הוא עזב את הבית. עשיתי חיזור גורלי להחזיר אותו"

מיכל נגלר, ממשתתפות התכנית שתעלה מחר (שני) ברשת 13, "הזדמנות אחרונה לאהבה", משתפת אותנו במשבר הזוגי הקשה שחוותה, ובהתרוממות הרוח הלא צפויה שהגיעה אחריו
לקראת התכנית החדשה שתעלה מחר (שני) ברשת 13, "הזדמנות אחרונה לאהבה", מיכל נגלר, אחת המשתתפות בתכנית סיפרה לנו את סיפורה: "'הזדמנות אחרונה לאהבה' היא תכנית לזוגות על סף גירושין. התכנית באה לתת עזרה וכלים כדי להציל את הזוגיות. זה הגיע לי בזמן מושלם, כשהיינו בדיוק רגע לפני פירוק".

"השנה האחרונה הייתה לי מטורפת ביותר. אנחנו זוג סטנדרטי, יש לנו עסק משפחתי לבנייה בעץ, ואני מעצבת תכשיטים וסטייליסטית. הכל התחיל בזה שביקשתי להיפרד. אנחנו 10 שנים נשואים ולא קורה כלום. נכנסנו לאזור הנוחות, הכל שגרתי ורגיל. כל הזמן אמרנו שנעבוד על זה, אבל זה לא התקדם. אז החלטנו להיפרד וגרנו בשתי קומות נפרדות במשך שלושה חודשים. שלשה חודשים בהם כל אחד חי את חייו ללא התערבות מן הצד השני, התנהלות בעניינים טכניים בלבד. אלה היו שלושה חודשים שבהם יצאתי לעולם לסדנאות והרצאות. השמעתי את הסיפור שלי. אז הבנתי שצריך לעבוד על הזוגיות, ושלא הכל וורוד כמו שחשבתי".

"פתאום ראיתי שהעולם הזה לא כזה וורוד כמו שחשבתי". נגלר. תמונה: אלבום פרטי

"פתאום ראיתי שהעולם הזה לא כזה וורוד כמו שחשבתי". נגלר. תמונה: אלבום פרטי

"החלטתי שכן אפשר לעבוד על זה. אחרי שלושה חודשים אמרתי לו את זה, אבל הוא לא הבין על מה אני מדברת. "את לא בעניינים" הוא אמר לי. כנראה שהערתי את האריה, ועכשיו זה הוא שלא רוצה לחזור. הוא אמר לי "לא" בפעם הראשונה בחיינו. הייתי בשוק מטורף ונכנסתי לפאניקה. הייתי שולחת לו מכתבים והודעות שיחשוב על זה שוב, והוא התעצבן ועזב את הבית. החלטתי שאני מחזירה אותו ולא משנה מה. שלחתי אליו מכתבים, חברים ומשפחה, כולם רצו שהוא יחזור וניסו לעזור. אף אחד מאיתנו לא הבין את התשובה שלו, שהוא המשיך הלאה. אחרי חודשיים הוא חזר והחליט שהוא כן רוצה לעבוד על זה".

"פשוט השאיר אותי לב עם הילדים". תמונה: אלבום פרטי

"פשוט השאיר אותי לבד עם הילדים". תמונה: אלבום פרטי

"חיפשתי בנרות דרך למצוא עזרה למצב שאנחנו נמצאים בו, ואז ראיתי פרסומת בתכנית בוקר: "זוגות על סף גירושים: לפני שאתם עושים את הצעד הזה בואו לנסות לתקן". זה הגיע לי בדיוק מתי שהייתי צריכה. אז נרשמנו, וזה ממש הפתיע אותי שהוא הסכים, כולם היו בהלם. הוא ממש לא בן אדם של פרסום ודברים כאלו. אבל באמת היינו צריכים את הייעוץ והתמיכה הזאת. הם ליוו אותנו במשך שלושה חודשים ואז שאלו אותנו אם אנחנו רוצים להישאר יחד או לא". במהלך הסדרה הבחירה תתגלה.

"הרבה שאלו אותי אם פחדתי מהחשיפה, אבל ממש לא. אני מרגישה שכשאני חושפת ופותחת את הלב מול מצלמה אני מרגישה הרבה יותר טוב".

"כשאני חושבת מול מצלמה אני מרגישה הרבה יותר טוב". תמונה: אלבום פרטי

"כשאני חושבת מול מצלמה אני מרגישה הרבה יותר טוב". תמונה: אלבום פרטי

"כך או כך עברתי תהליך מטורף. הרגשתי שקיבלתי הארה: לילה אחד בעודי במיטה, הרגשתי שכל תפיסת העולם שלי משתנה ברגע. התחלתי להסתכל אחרת על הכל, בלי מחשבות, הכל הצטייר לי בראש בצורה חיובית. ברגע אחד התחברתי לרוחניות שבי ולכל מה שהייתי צריכה לדעת".

"פתאום קיבלתי הארה". תמונה: אלבום פרטי

"פתאום קיבלתי הארה". תמונה: אלבום פרטי

"התחלתי להבין שצריך לחיות כאן עכשיו בלי מחשבות. מאז שקיבלתי את ההארה אני מאוד חיובית למרות שהמצב לא זוהר: יש תשלומים לשלם, ילדים, עסק לתחזק. אבל דברים מסתדרים. תמיד היה לי חלום לכתוב ספר, הרגשתי שיש לי מה לספר ויש לי מסר להעביר. מצאתי מימון המונים לספר, שזה בדיוק מה שחיפשתי. עכשיו אני בתהליכים של כתיבה, והספר ממש אוטוטו יצא לאור. כל חיי התעסקתי בחומרי, והיום אני במקום רוחני אחר לגמרי. אם לא הייתי מקבלת את ההארה הזאת אני לא יודעת איפה הייתי נמצאת היום".

הספר. צילום: עצמי

הספר. צילום: עצמי

"אני מאמינה גדולה בזה שאם תיתן טוב תקבל טוב. אני לא נראית בחורה מאמינה, אבל מבחינתי זה לא לחזור בתשובה, אלא זה להתחזק באמונה. זה מה שאני מסבירה בספר שלי".

לתמיכה בספר: https://www.jumpstarter.co.il/projects/1673

פייסבוק מיכל נגלר: https://m.facebook.com/michal.nagler?ref=bookmarks


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה