"הייתי מסטול, לא זוכר כלום מהאירוע, מה אתה יכול לצפות מאדם ששתה כל כך הרבה"

זה כל מה שהיה לנאשם בתקיפה חמורה של שני שוטרים, אשר תועדה בסופרמרקט, לומר להגנתו. מדוע בכל זאת שוחרר הנאשם? 
צעיר לאחר שירות צבאי, בשלבי גיוס למשטרה, תועד כשהוא מקלל ותוקף באלימות קשה שני שוטרים בסופרמרקט.

מכתב האישום שהוגש נגד הנאשם לבית משפט השלום בקריות, עולה כי בתאריך 26.4.2018 הגיע הנאשם כשהוא שיכור למעדנייה בסופר בו עובדת חברתו, וביקש לדבר איתה. הצעירה אמרה לנאשם כי היא אינה יכולה לדבר איתו בזמן העבודה וביקשה ממנו שיילך. בשלב זה, כך לפי כתב האישום, הגיעה אחראית המעדנייה וביקשה ממנו לעזוב את המקום. הנאשם בתגובה צעק לעברה: "תראי איך את נראית, מי את בכלל, מרוקאית מסריחה, אף אחד לא יוציא אותי מכאן".

קצין הביטחון הוזעק למקום בכדי לסייע אולם הנאשם לא התרגש, סטר לו, התנפל עליו וריתק אותו לריצפה. בשלב זה הוזמנה משטרה למקום, אלא שמסכת האלימות נמשכה:
כשהגיעו למקום שוטר ומתנדב, הם ביקשו מהנאשם לבוא איתם הצידה בכדי להירגע ולשוחח, אלא שאז לפי כתב האישום פתח הנאשם בצרחות על השוטר ואמר לו: "לא רוצה, אל תיגע בי למה לא יהיה לך טוב", ודחף את השוטר, כאשר הודיע לו השוטר כי הוא מעוכב – וביקש שיבוא איתו לניידת, אמר לו הנאשם: "אתה לא יכול להכניס אותי, אני אזיין אותך", תוך שהוא מכה את השוטר.

 

הנאשם קילל את מנהלת המעדנייה, ריתק את קצין הביטחון לריצפה ותקף גם זוג השוטרים שהוזעקו למקום. צילום: אילוסטרציה

 

מכתב האישום עולה עוד כי בעוד השוטר והמתנדב מנסים להוביל את הנאשם לניידת, תקף אותם הנאשם באגרופים, בעיניים ובפנים, בעוצמה רבה, עד שהשניים נחבלו. רק כאשר הגיעו למקום שוטרים נוספים הצליחו להכניסו לניידת.

בתגובה לעבירות ולאישומים החמורים, אמר הנאשם:
"הייתי מסטול אני לא זוכר כלום מהאירוע, מה אתה יכול לצפות מאדם ששתה כל כך הרבה",

בשבוע שעבר הובא הנאשם לדיון בבית משפט השלום בקריות, באולמו של השופט מיכאל ארדמן, שם ביקש נציג הפרקליטות להאריך את מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים נגדו.

ואולם סניגורו של הנאשם, עו"ד ליאור דוידי, ביקש מהשופט לשחרר את מרשו למעצר בית בבית הוריו וסיפר כי מדובר במשפחה נורמטיבית, אשר תפקח על הנאשם כראוי, כך שימלא אחר תנאי חלופת המעצר. עו"ד דוידי הדגיש כי הנאשם היה בגילופין בעת האירוע וכי אין לו כל עבר פלילי.

 

הסניגור, עו"ד ליאור דוידי. צילום עצמי

"מה שעשה בני חמור מאוד", אמר בדיון אביו של הנאשם, גמלאי של המשטרה אשר שירת שנים ארוכות כרכז בטחון. עם זאת הבטיח כי בני המשפחה ישמרו על כל צעד ושעל של בנם באם ישוחרר לביתם.
האב סיפר כי מדובר במשפחה נורמטיבית ומכובדת וכי האם עובדת 37 שנים במשרד החינוך והיא מורה ומחנכת בישראל. אחיו של הנאשם שירת במג"ב ועומד להתגייס למשטרה וגם הנאשם עצמו נמצא בהליך גיוס למשטרה, לאחר ששירת בצבא ביחידת שח"מ של המשטרה. בני המשפחה הבטיחו לדאוג כאמור לפיקוח הדוק על הנאשם ולדווח למשטרה בכל מקרה בו יפר את תנאי שחרורו.
"לפי דעתי הוא היה שתוי באותו יום ואיבד לכמה שניות את השפיות", אמר האב, "זה לא מתאים לנו, אנחנו תמיד בצד השני, לא פה".

הנאשם שוחרר לבית הוריו בתנאי פיקוח ותוך חיוב בערבויות לצורך הבטחת תנאי שחרורו.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות