אישום: ירה באדם באמצע פאב מלא באנשים וברח מהארץ

"הנחקרים בפרשה חוששים לדבר גם כאשר מוצגים בפניהם סרטונים המתעדים את שאירע". מכתב האישום עולה כי תוך כדי ההמולה שהתעוררה בפאב, לאחר שהותז ברחבה גז מדמיע, שלף הנאשם אקדח וירה לעבר אחד המבלים לפחות ירייה אחת
פרקליטות מחוז חיפה הגישה הבוקר (שני) כתב אישום כנגד תושב מזרעה, בן 30, בגין ירי ופציעה של אדם בפאב אשר היה מלא במבלים. לאחר מכן, כך נטען, ברח הנאשם מהארץ ונעצר בשדה התעופה בן גוריון, רק לפני כשבועיים.

המשטרה ניהלה בחודש וחצי האחרונים חקירה מאומצת בכדי לאתר את החשוד בביצוע ירי ופציעה של אדם, בחודש מרץ 2018 במועדון בנהריה. לאחר האירוע ברח החשוד לחו"ל ועם שובו ארצה לפני מספר ימים, נעצר על ידי הבלשים בנתב"ג והובא לחקירה.

מעובדות כתב האישום שהוגש הבוקר לבית המשפט המחוזי בחיפה, באמצעות עו"ד צחי נמירובסקי, עולה כי ב-30.3.2018, בסביבות השעה 01:55, בפאב "הבלפור" בנהריה, בעת ששהו בו עשרות מבלים, התעורר סכסוך בין אחד המבלים לבין הנאשם וחבריו.

בשלב מסויים התיז אחד האנשים גז מדמיע לעבר אותו בליין, וגרם להמולה רבה בפאב. המבלים החלו לעזוב את הפאב תוך שחלקם דומעים, משתעלים ומקיאים מאדי הגז המדמיע.
עוד עולה כי תוך כדי ההמולה שלף הנאשם אקדח טעון בקוטר 7.65 שנשא בכיסו וירה לעבר אותו אדם לפחות ירייה אחת כאשר הוא פוגע ברגלו השמאלית.
שעות בודדות לאחר הירי עזב הנאשם את הארץ ונעצר רק לפני כשבועיים, עם שובו ארצה ב-30.4.2018.

 

תוך כדי ההמולה שהתעוררה בפאב שלף הנאשם אקדח טעון וירה לפחות ירייה אחת, כך נטען. צילום: אילוסטרציה

הפרקליטות ציינה בבקשת הארכת המעצר אותה הגישה היום במקביל לכתב האישום:

"המשיב ירה לפחות קליע אחד מאקדח אותו החזיק ונשא שלא כדין, בכוונה להטיל בו נכות או מום או לגרום לו לחבלה חמורה. כל זאת עשה המשיב בפאב הומה באנשים". בפרקליטות ציינו כי בידם סרטון מצלמות אבטחה, המתעד את האירוע באופן ברור, וכמו כן מספר רב של שוטרים המזהים את הנאשם בסרטון.

"מדובר בעבירת אלימות חמורה תוך שימוש בנשק חם….", ציין עו"ד נמירובסקי: "הנאשם ללא חשש או מורא, ירה באופן מכוון באדם אחר, תוך שהוא מסכן את אותו אדם בפרט ואת כל ציבור המבלים בכלל. קיים יסוד סביר לחשש ששחרור המשיב, או אי מעצרו יביא לשיבוש הליכי משפט והתחמקות מהליכי שפיטה או ריצוי מאסר, או יביא להשפעה על עדים", טען נציג הפרקליטות והוסיף כי הנחקרים בפרשה "חוששים לדבר, גם כאשר מוצגים בפניהם סרטונים המתעדים את שאירע".

 

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות