מרכז לין חוגג 50

אלי כהן, מנהל המרחב: "שיעור הביקורים בלין גבוה בעשרות אחוזים מאשר במרפאות חוץ של בית חולים ממוצע"
 

מאות עובדים וגימלאים של מרכז רפואי לין גדשו בשבוע שעבר את אולם קריגר בחיפה, באירוע מחווה לכבוד חגיגות היובל של המרכז.

כיבדו בנוכחותם את האירוע: ראש עיריית חיפה, יונה יהב, מנכ"ל כללית, נועז בר ניר, ציפי שדה – סמנכלי"ת קהילה בכללית וצוות ההנהלה הראשית: אלי כהן – מנהל מרחב חיפה וגליל מערבי בכללית, ד"ר אבי גולדברג – מנהל בי"ח כרמל מקבוצת כללית והנהלת המרכז הרפואי לין בראשותו של ד"ר אלון ארז. עוד נכחו יהודית קורנפיין, יו"ר ועד עובדי כללית במחוז חיפה ויוסי כהן, יו"ר אגודת הידידים.

הערב המושקע נערך בתרומה נדיבה של אגודת ידידי לין, אשר שמה לה למטרה לחזק את העובדים, בצד רכישת מיכשור לרווחת המטופלים. בין באי האירוע ניתן היה לראות מנהלי מחלקות ורופאים רבים מבית חולים כרמל, שהם גם מנהלי המחלקות ובכירים בלין וכן, מנהלי יחידות שירות בהווה ובעבר.

 

אלי כהן, מנהל המרחב נואם באירוע 50 ללין. צילום: דוברות כללית

דנה גילדין – המנהלת האדמיניסטרטיבית במרכז רפואי לין, הנחתה את הערב בחן ובמקצועיות רבה. האירוע היה מרגש ביותר וכלל פירוטכניקה חדשנית עם סרטים נוסטלגיים וצילומים היסטוריים בשחור לבן מיום הקמתה של לין, כולל סרט לזכרו של ד"ר צבי שטראוס, מראשוני מומחי הפוריות בארץ ומנהלו הראשון והמיתולוגי של המרכז ונילי פאוקר, שהיתה בצוות ההקמה של המרכז, העלתה זיכרונות מרגשים מימיו הראשונים של לין.

הפתעה נכונה לכולם כשעל הבמה התייצבו ד"ר אלון ארז, מנהל לין, ד"ר איתן ראט – מנהל המרכז לבריאות העין ופרופ' אלי צוקרמן – מנהל יחידת הכבד אשר הציגו את השיר הגששים "הלו מרכזיה" בהתאמה ללין כשהקהל מתגלגל מצחוק, בהפגינם כישורים שלא נפלו משלישיית הגששים. ד"ר אלון ארז, מנהל לין, ציין כי מאז נכנס לתפקידו הצטרפו כמה נשים משמעותיות לחייו וקרא לבמה את השותפות שלו לצוות המוביל בלין: דניאל זיידנר- מנהלת הסיעוד, דנה גילדין וזיוה בקר- מנהלת הלשכה.

 


דר אלון ארז מודה לשותפות שלו בניהול לין: דניאל זיידנר מנהלת הסיעוד, דנה גילדין מנהלת אדמינסטריבית וזיוה בקר- מנהלת הלשכה. צילום: דוברות כללית

את הערב חתם ישראל קטורזה במופע מבדר, כשרוב הבדיחות עסקו בחוויותיו במפגש עם עולם הבריאות והקהל צחק בלי סוף.
היה שמח.

לין במספרים:

לין הוא מרכז רפואי השייך לכללית ופועל במתכונת ייחודית בארץ, כמעין בית חולים יום.
דגם זה מועתק בהדרגה לאיזורים נוספים בארץ, כמו "מגדל המאה" בת"א וכן על ידי קופות חולים אחרות, שמנסות לחקות את המודל הייחודי. בעשרת קומותיו וחצאי קומותיו מתבצעות בדיקות, נערכים טיפולים פולשניים וניתוחים שחלקם נערכים עד היום בדרך כלל רק בין כתלי בית החולים.
היתרונות: טיפול ע"י מומחים בלבד, בדר"כ משותפים לבי"ח כך שיש רצף טיפולי ותוך הפחתת סיכונים שיש בשהייה בבי"ח, אוירה מרפאתית, ידידותית ונינוחה ביותר. מגמה זו, של העתקת טיפול מבית החולים לקהילה, היא המגמה המובילה בעולם הרפואה המודרנית.

"שיעור הביקורים בלין גבוה בעשרות אחוזים מאשר במרפאות חוץ של בית חולים ממוצע", מספר מנהל מרחב חיפה וגליל מערבי בכללית, אלי כהן.

יש לציין כי בלין יש 450 עובדים שבשנת 2017 ביצעו 137,000 פעולות רפואיות. במהלך אותה שנה נערכו בלין 410,000 ביקורים – היקף גדול בהרבה מהממוצע במרפאות חוץ בבתי חולים ברחבי הארץ. כדוגמה: במרפאות החוץ של בי"ח מאיר בוצעו 382 אלף ביקורים, בקפלן 365 אלף ובהעמק 280 אלף.

 

צפו בסרטון.
צילום דוברות כללית


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות