עימות חריף באקדמיה: סטודנטים ערביים עמדו דקה דומייה לזכר הרוגי עזה – סטודנטים יהודים שרו מולם "עם ישראל חי"

"זו מכללת תל חי, כאן טרומפלדור היה, כאן טרומפלדור נלחם, ולא תהיה כאן דקה דומייה למחבלים שמנסים לרצוח יהודים", מחו הסטודנטים בעימות שפרץ אתמול במכללה
עימות חריף אתמול (שלישי) במכללה האקדמית תל חי שבגליל: סטודנטים ערביים עמדו באחת ההפסקות דקה דומייה לזכר ההרוגים בעזה באירועים האחרונים, סטודנטים יהודים מחו מולם עם דגלי ישראל, כשהם שרים "עם ישראל חי" ו"אין לי ארץ אחרת"

סטודנטים ערביים עמדו אתמול ברחבת המכללה דקה דומייה לזכר ההרוגים ברצועת עזה מה שהתסיס את הסטודנטים היהודים הלומדים בה.
אחד הסטודנטים מתנועת "אם תרצו", אשר צילם את העימות אמר: "זו מכללת תל חי, כאן טרומפלדור היה, כאן טרומפלדור נלחם, ולא תהיה כאן דקה דומייה למחבלים שמנסים לרצוח יהודים. אנחנו לא ניתן לזה לקרות כאן ולא ניתן לזה במה".

 

דקה דומיה לזכר הרוגי עזה, אתמול במכללת תל חי. צילום: תנועת אם תרצו

במקביל לסטודנטים שניצבו לדקת דומייה נערכה מטרים ספורים משם פעילות של תנועת "אם תרצו", כאשר הצדדים מחליפים גידופים ומקללים אחד את השני. הסטודנטים היהודים הניפו לעבר הסטודנטים הערביים דגלי ישראל ושרו בקול "עם ישראל חי", "אין לי ארץ אחרת" ואמרו:
"דקה דומיה למחבלים של חמאס, שרק אתמול ניסו לפרוץ למדינת ישראל. ערבים תומכי טרור, חוצפנים, שבאו לפה לקרוא לחיילי צהל רוצחים ולציין איזשהוא זכר של מחבלים, שבאו אתמול לנסות ולתקוף יישובים בעוטף עזה. לא ניתן לזה לקרות".

 


לא ניתן לזה לקרות. כאן טרומפלדור נלחם. סטודנטים מוחים אתמול במכללה. צילום: תנועת אם תרצו

טל פדידה, תושבת הקריות ואחת מהסטודנטיות לשעבר במכללה אמרה אתמול: "אני מתביישת. אני רוצה לקוות שאם זה היה בתקופתי, זה לא יכל לקרות. מה שבטוח, את ילדיי אני בטוח לא אשלח ללמוד שם ולא אממן שם שכר לימוד. אחרי שהבנים שלי יגמרו לשמור על הגדר כדי שאותם חמסניקים שמחזיקים בין היתר בגופות חיילנו, לא יוכלו להתפרץ לתוך שטח ישראל, אני בטוח לא אשלח אותם ללמוד במכללת תל חי ולרכוש שם השכלה. שישכילו במקום אחר".

 

"עם ישראל חי". סטודנטית מניפה את הדגל אתמול במכללת תל חי. צילום: תנועת אם תרצו

במכללת תל חי מסרו כי הניסיון לציין את יום הנכבה בקמפוס "לא אושר ולכן פוזר, כמו גם ההתארגנות מולו. הנהלת המכללה מחזקת את ידי כוחות הביטחון בפעולתם להגנת המדינה ותושביה".

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות