חיזוק רפואי למכבי בחיפה

פרופסור ח'מאיסי, מומחה לאנדוקרינולוגיה ולרפואה פנימית הצטרף לצוות הרפואי של מכבי בחיפה
מכבי שירותי בריאות צירפה לצוות הרפואי שלה את פרופסור מור'יר ח'מאיסי (46) כיועץ מומחה לאנדוקרינולוגיה וכרופא משפחה המומחה לרפואה פנימית במרפאת מכבי בהדר שבחיפה.

פרופסור ח'מאיסי, מנהל מחלקת פנימית ד' של הקריה הרפואית רמב"ם ובנוסף פרופסור בפקולטה לרפואה של הטכניון: "באתי לחזק את רפואת המשפחה בקהילה ולהעניק מענה רפואי הולם למען המטופלים, בכדי להקטין פניות מיותרות לבתי החולים השונים".

את לימודי הרפואה החל באוניברסיטת בן-גוריון שבבאר שבע, ובמקביל סיים בהצטיינות תואר ראשון, שני ושלישי בביולוגיה. לאחר מכן התמחה ברפואה פנימית בהדסה עין-כרם ובהמשך התמחה גם באנדוקרינולוגיה, סוכרת ומטבוליזם ברמב"ם. לאחרונה חזר מבוסטון לאחר השתלמות מחקר של שלוש שנים וחצי, במכון ע"ש ג'וסלין, של בית הספר לרפואה של הרווארד.

 

פרופסור חאמיסי. חיזוק רפואי למכבי בחיפה. צילום עצמי

פרופסור ח'מאיסי, מומחה בכיר בישראל ובעולם לתחום הסוכרת וסיבוכיה המאוחרים וזכה בפרסים מדעיים רבים בתחום רפואת המשפחה, אומר:

"לתפיסתי מתן תרופות אמור להתקיים רק לאחר שנעשו כל הפעולות הנחוצות. על ידי תשומת לב נכונה והקשבה למטופל ניתן לרוב לצמצם מתן תרופות מיותרות ולהבין את הבעיה מהשורש ולא לתת רישום לתרופות כי זה הכי פשוט. רופא איכותי בעל ידע רחב וביטחון יכול להעניק מענה טוב ואיכותי יותר על ידי הבנה עמוקה של הבעיה לרוב ללא תרופות. בתפיסתי המטופל הוא במרכז. מירב הטיפול הוא לתת לו לדבר ולשתף כמה שיותר, לשמוע אותו ובעיקר לתת הרגשה נעימה בעת הביקור. יש המסתכלים על ביקור אצל רופא כנטל, משהו מפחיד. אני ארצה לשנות את התפיסה הזאת ולהראות שאפשר גם אחרת", מסכם פרופסור ח'מאיסי.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות