אישום בעקבות חשיפת שב"כ: קיים קשרים עם איש חמאס, רכש תת מקלע והחביא אותו

בתום חקירה מאומצת שנערכה על ידי השב"כ, בשיתוף עם בלשי ימ"ר חוף ומפלג תפקידים מיוחדים, הוגש השבוע לבית המשפט המחוזי בחיפה, כתב אישום נגד הצעיר, בן 23
פרקליטות מחוז חיפה הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר, כתב אישום נגד סאלח עדנאן סויטי, בן 23, בגין ביצוע עבירות חמורות של מגע עם סוכן חוץ, רכישת נשק, החזקה, נשיאה והובלת נשק ועשיית עסקה בנשק.

מעובדות כתב האישום שהוגש באמצעות עו"ד יובל לביא, עולה כי במהלך שנת 2014, על רקע לימודי שריעה, הכיר הנאשם, תושב הגליל, את אשרף חסן מכפר יאסיף שריצה עונש מאסר של 9.5 שנים בגין עבירות ביטחוניות. מתחילת היכרותו עם אשרף, היה הנאשם מודע להיותו כלוא ביטחוני בעבר, וכן לקשריו עם פעילי חמא"ס, לרבות גורמי חמא"ס ברצועת עזה, כך נטען.

מכתב האישום עולה כי מאז שעזב אשרף את ישראל ועבר לתורכיה, בחודש יולי 2016, ועד למעצרו של הנאשם, היה הנאשם בקשר עם אשרף, שכלל שיחות וכמו כן הודעות ווטסאפ.

קיים קשר עם איש חמאס, הכולל שיחות טלפון והודעות בווטס אפ. צילום: ענבר רוזקובסקי

עוד עולה כי במהלך התקופה ביקר הנאשם את אשרף בתורכיה מספר פעמים, לצרכי בילוי והשתתפות בכנס לימודי, וגם במהלך ביקורים אלה עמד בקשר עם אשרף כשהוא ידע שהוא חבר בארגון החמא"ס, ופועל בשליחותו.

מהאישום השני עולה כי במחצית הראשונה של חודש אפריל 2016, רכש הנאשם יחד עם אדם אחר תת מקלע מאולתר ומחסנית, תמורת סכום של 7,300 שקלים. הם נשאו והובילו את תת המקלע והמחסנית מברטעה לכפר ג'דיידה ושם החביאו אותם.

תת מקלע מסוג קרל גוסטב ומחסנית שתפסה המשטרה. צילום אילוסטרציה: דוברות המשטרה

הפרקליטות ביקשה מבית המשפט המחוזי בחיפה להורות על מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו והוא נעתר לבקשה.

התיק נחקר על ידי השב"כ בשיתוף עם ימ"ר חוף ומפלג תפקידים מיוחדים במשטרת ישראל.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות