מנהיגות לגברים מהקהילה האתיופית

את התכנית החדשה בעיר נשר יזמו ומקדמים: עיר ללא אלימות בנשר והמחלקה לשירותים חברתיים בעירייה. בתוך כך, התקיים אמש בהיכל התרבות נשר טקס זיכרון עירוני ליהודי אתיופיה שנספו בדרכם לארץ.

עיריית נשר התייחדה אתמול עם זכרם של יהודי אתיופיה שנספו בדרכם לארץ הקודש. טקס הזיכרון העירוני התקיים בהיכל התרבות נשר.

בתוך כך, תכנית עיר ללא אלימות בנשר, והמחלקה לשירותים חברתיים בעירייה, מפעילים בימים אלה תכנית חדשה: קבוצת מנהיגות של אבות יוצאי אתיופיה בעיר.

הקבוצה, בהנחייתו של זמנה וויגיהו, מנחה קבוצות ומאמן, זוכה להעשרה במגוון נושאים המאפשרים לאבות להיות מעורבים ומנהיגים הן בתוך המשפחות שלהם והן בקהילה בנשר ובמדינת ישראל.

קבוצת אבות יוצאי אתיופיה צילום: בתשבע זגורי

האבות לומדים יחד על תקשורת במשפחה, האזנה, הצבת גבולות והקניית ערכים, אסרטיביות, מעורבות הורים וקשר חיובי עם בית הספר, היכרות עם מערכות הפועלות בבית הספר (הקבצות, איבחונים, ועדות השמה ושילוב), התמודדות עם אתגרי גיל ההתבגרות בהיבטים פסיכולוגים ופיזיולוגים תוך היכרות עם הצרכים המשתנים של המתבגר ועידוד דיאלוג בפתרון בעיות. החברים בקבוצה נחשפים גם למידע בנוגע לזכויותיהם בתחומים שונים, כמו תעסוקה, משטרה, בריאות, ילדים ועוד, ולהיבטים שונים בתרבות הישראלית מתוך כוונה להיות משולבים בישראליות יחד עם שמירת הזהות התרבותית היחודית להם.

השלב ראשון של פעילות הקבוצה שעסק בלמידה במשך כחצי שנה, מסתיים בימים אלו וכעת הקבוצה היא בפתחו של שלב שני, העוסק בתחום הקהילתי, כשחברי הקבוצה רואים לנגד עיניהם מטרה להשתלב במערך ההתנדבות העירוני, כמו ארבעה אבות מהקבוצה שבעקבות החברות בה, מתחילים לקחת חלק בסיירת ההורים העירונית, וכן מעוניינים לפעול יחד על מנת לקדם את כלל תושבי העיר יוצאי אתיופיה בנושאים הקרובים ללבם ובהם הם רואים חשיבות מבחינה קהילתית.

את הקבוצה מלווה באופן רציף זהבה אשטה, עובדת שכונתית במחלקה לשירותים חברתיים בעיריית נשר, אשר מלווה באופן רציף את המשפחות יוצאות אתיופיה.

ענת ביליה ראובני, מנהלת תוכנית עיר ללא אלימות בנשר: "שמנו לנו למטרה להמשיך להעצים את בני הקהילה ע"י מתן כלים להורים, תוך כבוד למורשתם ומתוך רגישות תרבותית. ברמה הקהילתית, השאיפה היא לטפח מנהיגות ולגבש קבוצה שתוביל יחד פרויקטים קהילתיים ובכך תשפיע על רווחת הקהילה בעיר".

אופיר אבוחצירה, מנהל המחלקה לשירותים חברתיים בעיריית נשר: "המחלקה רואה חשיבות רבה בשילובם של יוצאי אתיופיה בעשיה בתחומים השונים בעיר אני משוכנע שהפרויקט שמובילה כאן תכנית עיר ללא אלימות יסייע לקדם את הפרטים בקהילה לעבר מנהיגות ופעילות קהילתית לטובת כלל הקהילה בנשר ויוצאי אתיופיה בפרט."

 

 

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מחירי המנות לחתונות באולמות אירועים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר