בעלי מוגבלויות מוחים: מדוע בוטלו חניות נכים ליד שוק תלפיות?

"אני אוהבת לעשות קניות בשוק ומגיעה לאיזור לפחות פעמיים בשבוע. ביטול חניות רק יחמיר את מצוקת החנייה שגם ככה קיימת באיזור"
 

אתמול (רביעי) החלו עבודות טרום-שיפוץ והכנה של הבניין הישן בשוק תלפיות בהדר, לקראת חידש ושיקום. התכנית נערכת כחלק מתוכנית נרחבת לשיפוץ, חידוש ושימור המבנה, אשר אושרה במקום והחלה כאמור ממש עתה.

מבנה השוק הוא מבנה היסטורי בסגנון הבאוהאוס שהוקם בשנת 1940 ותוכנן על ידי האדריכל משה גרסטל. בשנים האחרונות הופעל השוק על ידי חברות פרטיות ולאחרונה הוכרז כמבנה לשימור על ידי העירייה, לאחר שזו ניהלה מאבק משפטי ארוך עד שהמבנה הוחזר לבעלותה. תכנון המבנה כולל שש קומות והוא מתבצע בשיתוף עם הסוחרים ודיירי האיזור. במקום מתוכננות לפעול גם מסעדות, בתי קפה, סדנאות בישול ועוד.

מגמת השימור מבורכת, אלא שבעלי מוגבלויות אשר מגיעים לשוק הפועל בסמוך, או לחנויות הסמוכות וזקוקים לחניות הנכים, הבחינו כי חלק מההחניות בוטלו: "נהדר שיש שיפוץ אבל בתור התחלה ביטלו את חניית הנכים וחסמו את זו שנותרה".

 

בעלי מוגבלויות המבקשים להמשיך ולהגיע אל השוק מוחים. חניות הנכים בוטלו. בצילום: שוק תלפיות ההיסטורי שנבנה בשנת 1940, הבוקר

 

אחת התושבות המגיעה לאיזור באופן קבוע אמרה ל"ניוז":

"כאחת שאוהבת לעשות קניות בשוק ומגיעה לאיזור לפחות פעמיים בשבוע, אני רוצה לציין שהתוצרת יפה וטרייה והמחירים זולים אבל השוק גם ככה אינו שופע במקומות חנייה וכמובן שבכל השוק היו 4 מקומות חנייה המיועדים לנכים שלא פעם גם היו נתפסים על ידי נהגים חסרי התחשבות…..  וזו בעיה מבחינתי. העבודות רק התחילו וביטול שתי חניות הנכים הקרובות ביותר לבניין של השוק וחניות נוספות שבטח יבטלו בגלל השיפוץ, יחמירו את מצוקת החנייה שגם ככה קיימת. עם כל הכבוד לשיפוץ מישהו גם צריך לחשוב על הנכים ועל המוגבלים".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות