חיפה: העלאת כוננות מחשש לשריפות

היחידות הביצועיות ואגף הביטחון בעירייה הונחו להעלות את רמת הכוננות עקב סכנה להתפתחות שריפות בסוף השבוע. רק לפני כשנה וחצי השתוללה בעיר שריפה אימתנית אשר דרשה בין היתר סיוע אווירי גם ממדינות שכנות
 

 

היחידות הביצועיות ואגף הביטחון בעירייה הונחו להעלות את רמת הכוננות בשל הסכנה להתפתחות שריפות בסוף השבוע

מנכ"ל עיריית חיפה גדי מרגלית, הנחה היום (חמישי) את היחידות הביצועיות בעירייה ואת אגף הביטחון, להעלות את רמת הערנות והמוכנות לסכנה בשל מזג האוויר הקשה.

העירייה הודיעה כי היא נערכת לאור תחזית השירות המטאורולוגי על פיו יתפתחו היום בשעות אחר הצהרים עלייה ניכרת בטמפרטורות ותנאי שרב, עם רוחות מזרחיות יבשות, בדומה לאלו שגרמו להתפשטות המהירה של השריפה הגדולה שפקדה את העיר רק לפני כשנה וחצי.

 

עיר בלהבות. מטוס סיוע יווני מעל גשר הגיבורים בחיפה, נובמבר 2016. צילום: אבי בן זקן

 

בתוך כך הנחה המנכ"ל לרענן את נהלי העירייה בהם הוטמעו לקחי השריפה הגדולה ושורה של תרגילים אותם קיימה העירייה בשיתוף שירותי הכבאות וכוחות הביטחון וההצלה.

מצלמות העירייה הטרמיות של אגף הביטחון הוכוונו לעבר יערות הכרמל והשכונות הגובלות בהן. בנוסף מקיים אגף הבטחון סיורים מוגברים באזורים אלה על מנת לאתר במהירות כל מקור אש ולהכווין אליו בעת הצורך את לוחמי האש.

העלאת הכוננות מתבצעת על בסיס הלקחים והמסקנות שהופקו על ידי העירייה בעקבות השריפה הגדולה והתרגילים המשותפים שנערכו לאורך השנה עם גורמי החירום השונים.

מנכ"ל העירייה פנה לתושבים בבקשה להקפיד שלא להדליק אש בשטחים פתוחים, ולהזמין באופן מידי את לוחמי האש בכל מקרה בו הם נתקלים בתחילת התלקחות של אש.

בתוך כך מבקשת העירייה לרענן את כללי הזהירות גם מפני נחשים ועקרבים.

ד"ר יאיר וייס מהשירות הווטרינרי בעיריית חיפה: "בימים חמים אלה מתעוררים הנחשים מתרדמת החורף ומתקרבים בים השאר למקומות מגורים כדי להשיג מזון. כללי זהירות בסיסים אומר ד"ר וייס כמו הימנעות מהרמת אבנים ושליחת ידיים למקומות מוסתרים כמו גם נעילת נעלים גבוהות בשטח יפחיתו מאוד את הסכנה כמו גם ניקוי חצרות מעצים, עלים, פסולת וחפצים אחרים אשר עלולים לשמש מסתור לנחשים".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות