מהו העונש לעבריין אשר נגח בראשו של קצין משטרה עד שנזקק לתפרים?

רכב על אופנוע ללא רישיון נהיגה, נגד כיוון התנועה, ברחוב חד סטרי, ללא קסדה וללא ביטוח, ולקינוח גם נגח בפניו של קצין משטרה. ומה גזר עליו השופט?
 

 

בית משפט השלום בחיפה גזר עונש של חצי שנת עבודות שירות בלבד, על תושב טירת כרמל (46), אשר נגח בראשו של קצין משטרה ופצע אותו עד שדימם קשות ונזקק לתפרים.

הנאשם מוכר למשטרה מעבירות קודמות רבות, כאשר לחובתו 14 הרשעות בהן גם עבירות אלימות ועבירות כנגד שוטרים, עבירות תעבורה ועוד. הוא נעצר בליל האירוע בחודש מאי 2013, לאחר שרכב על אופנוע ללא רישיון נהיגה מתאים, נגד כיוון התנועה, ברחוב חד סטרי, כשהוא ללא קסדה וללא ביטוח. גם לאופנוע עליו רכב לא היו רשיון ולוחיות זיהוי.

זוג שוטרים אשר הבחין בנאשם כשהוא נוסע בטירת כרמל, עצרו אותו, ביקשו ממנו פרטים ובהמשך רצו לעכב אותו לחקירה בחשד כי האופנוע גנוב. בכתב האישום נטען כי הנאשם איים על השוטר כי "יגמור אותו" ודחף אותו עם האופנוע עד שרגלו של השוטר התעקמה והוא נפל ארצה. אותו שוטר כך נטען בכתב האישום, נאלץ להתהלך ימים ארוכים לאחר מכן, בעזרת קביים.

חזרה לליל האירוע: בכדי להשתלט על הנאשם ולעכבו הזעיקו זוג השוטרים למקום קצין משטרה ובלש אשר עבדו באותו לילה במשמרת, וכולם יחד ניסו להכניס את הנאשם לניידת, אולם אז נגח הנאשם בראשו של קצין המשטרה ופצע אותו, עד שדם זלג מראשו והוא נזקק לתפרים.

 

קצין המשטרה אשר בפניו נגח הנאשם, עד שנזקק לתפרים.

בשלב זה הגיע למקום גם אחיו של הנאשם, (39) אשר הואשם בהמשך בהפרעה לשוטרים בעת מילוי תפקידם. בסופו של דבר הצליחו סוף סוף השוטרים להשתלט על הנאשם ולאחר ששמו על ידיו אזיקים הכניסו אותו אל המושב האחורי של הניידת בעוד הנאשם המרכזי ממשיך לבעוט בחוזקה בקצין המשטרה, עד שהאחרון נפל אל בין המושבים בניידת.

לאחר ניהול משפט ארוך שנמשך חמש שנים וחקירות נגדיות של השוטרים על ידי בא כוחם של הנאשמים, עו"ד יובל זמר, הסכימה הפרקליטות לתקן את כתב האישום המקורי וזוהי למעשה הסיבה המרכזית לעונש המקל שנגזר על השניים. עו"ד זמר טען עוד כי אין להטיל על מרשיו עונש מאסר בפועל, מאחר ומדובר באירוע אשר אירע כאמור לפני כחמש שנים, וכי לנאשמים תסקיר חיובי משירות המבחן.

 

טען כי מדובר באירוע מלפני חמש שנים וכי ניתן תסקיר חיובי מטעם שירות המבחן. הסניגור, עו"ד יובל זמר

 

השופט זאיד פלאח גזר כאמור על הנאשם המרכזי חצי שנת עבודת שירות בלבד ואילו על אחיו של הנאשם גזר שלושה חודשי מאסר על תנאי.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות