מדוע הוגשה תלונה במשטרה נגד ח"כ איימן עודה ואיך זה קשור להפגנה בחיפה?

ח"כ עודה הגיע היום לבקר את אחד המפגינים שנעצרו אתמול בחיפה, ואשר אושפז ב"בני ציון" בעקבות ההפגנה. אבל מדוע הוגשה נגד חבר הכנסת תלונה רשמית במשטרה?
21 מפגינים נעצרו אתמול (שישי) בחשד להפרות סדר בהפגנה שנערכה בחיפה, בינהם גם תושב חיפה, ג'פער פרח, מנכ"ל ארגון "מוסאוא" לזכויות האדם. פאח נפגע במהלך ההפגנה ורגלו נשברה והוא מאושפז בבית החולים בני ציון.
היום (שבת) הגיעו לבקר את פרח, חבר הכנסת איימן עודה ומבקר נוסף, אולם ביקורם נמנע על ידי השוטרים אשר הסבירו לשניים כי המאושפז עצור ולא ניתן לבקרו. השוטרים חסמו את דרכם ולא נתנו להם להיכנס לחדרו של פרח, כפי שמורה החוק.

בשלב זה כך לטענת השוטרים, החל ח"כ עודה לגדף אותם ובין היתר קרא לאחד השוטרים: "אפס".

העימות נמשך זמן קצר ולאחר דקות ספורות השניים עזבו את בית החולים.

 

השוטרים טוענים כי חבר הכנסת גידף אותם. ח"כ איימן עודה. צילום: אלבום פרטי

ח"כ עודה העלה פוסט לפייסבוק לאחר האירוע, ובו כתב:

"כך המשטרה מתנהגת בתוך בית חולים. לשם הובהל ג'עפר פרח, מנכ"ל מרכז מוסאוא, אזוק באזיקים לאחר ששברו את רגלו במהלך המעצר. על מה הוא עצור? למה הוא אזוק כשהוא מאושפז? ולמה מונעים מאיתנו לשאול את הרופאים לשלומו? עוד מעט נפגין מול תחנת המשטרה נגד הפעולות הפשיסטיות שלה. אך המשטרה היא רק כלי שרת בידי הממשלה והעומד בראשה, שמובילים מדיניות הסתה פושעת נגדנו… לא נפנה עורף לחובתנו לעמנו. לא נחזור בנו ממאבקנו נגד הממשלה הפושעת הזו. חירות וחופש לכל העצורים".

אמש בהפגנה אלימה בחיפה, 21 עצורים. צילום: דוברות המשטרה

במשטרה אמרו הערב: "נבהיר כי צוות השיטור של תחנת חיפה נכח בבית החולים, במסגרת פעילות מבצעית של שמירה על עצור, החשוד בעבירות סדר ציבורי בהפגנה אמש. במהלך הפעילות, ניסו מספר גורמים להגיע אל העצור בניגוד לחוק, על אף הנחיית השוטרים במקום לעזוב את המתחם. צר לנו שנבחר ציבור, המכהן כחבר כנסת, סירב להישמע להנחיות השוטרים, תוך גידופם ולפיכך – הוגשה לאחר האירוע תלונה רשמית נגדו".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות