הכיתה הראשונה למחוננים במגזר

לראשונה בארץ, ביוזמתה של מנהלת המחוז רחל מתוקי, תיפתח כיתה לתלמידים מחוננים בחינוך היסודי במגזר הערבי
המורים שילמדו בכיתה ייבחרו בקפידה, תוך שימת דגש על מצוינות אקדמית. צילום: אילוסטרציה

המורים שילמדו בכיתה ייבחרו בקפידה, תוך שימת דגש על מצוינות אקדמית. צילום: אילוסטרציה

לראשונה בארץ ביוזמתה של מנהלת המחוז, רחל מתוקי, תיפתח כיתה לתלמידים מחוננים בחינוך היסודי במגזר הערבי. יוזמה זו של מנהלת מחוז חיפה מתוך רצון לחזק את החינוך הציבורי במגזר הערבי במחוז חיפה, ומתוך שאיפה לתת מענה לתלמידים מצטיינים במסגרת ממלכתית בית ספרית. הכיתה תיפתח לתלמידים בכיתה ד' לשנת הלימודים תשע"ו, בעיר חיפה, בבית הספר "אל כרמה". הכיתה תהא פתוחה לקלוט תלמידים מכל רחבי המחוז, אשר אותרו כמחוננים במבחן שלב ב' לאיתור מחוננים של מכון סלאד.
בקרוב יקבלו הורי התלמידים העולים לכיתה ד' את תוצאות המבחנים של שלב ב' ותפתח בפניהם האפשרות להירשם לכיתה המחוננים בבית הספר "אל כרמה" כולל דרכי הרישום ואנשי קשר.
תלמידי הכיתה יהיו חלק מאוכלוסיית תלמידי בית הספר "אל כרמה" וילמדו כל השבוע כמו שאר תלמידי בתי הספר וישתלבו בכל הפעולות החינוכיות הלימודיות והתרבותיות של בית הספר. במסגרת לימודיהם, התלמידים יבקרו וילמדו במרכז המחוננים העירוני יום בשבוע ויזכו בכך לתוספת של העשרה לימודים בתכנים מחוץ לתכניות הלימודים לתלמידי מחוננים של הכיתה.

רחל מתוקי. דחפה לפתיחת הכיתה וקיבלה ברכת ראש העיר יהב. צילום: משרד החינוך

רחל מתוקי. דחפה לפתיחת הכיתה וקיבלה ברכת ראש העיר יהב. צילום: משרד החינוך

המורים שילמדו בכיתה ייבחרו בקפידה, תוך שימת דגש על מצוינות אקדמית ועל ניסיון בהוראת תלמידים מצטיינים ומחוננים. מורים אלה ילמדו במסגרות ייחודיות של התפתחות מקצועית המכוונת והממוקדת בהוראת תלמידים מחוננים.

התכנים הלימודיים בכיתות מחוננים הם תכנים ייחודיים המושתתים ומותאמים לעקרונות ההוראה של תלמידים מחוננים מחד, ולמאפייני הלמידה של תלמידים מחוננים מאידך. תכניות הלימודים לתלמידים אלו מביאים לידי ביטוי יצירתיות, סקרנות, חשיבה מסדר גבוה, חקר, מעורבות חברתית ותרומה לקהילה.
מנהלת המחוז, רחל מתוקי, אמרה על הכיתה שנפתחת: "אני רואה במהלך זה פריצת דרך לחיזוק החינוך הציבורי ובמודל זה ראשיתו של מהלך אשר יגדל ויתרחב לכיתות נוספות בעתיד. יוזמה זו זוכה להדים חיוביים וקבלה את ברכת ראש עיריית חיפה, יונה יהב".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך