בית המשפט שחרר את המפגינים למען עזה שעצרה המשטרה 

בין העצורים ששוחררו במהלך הלילה, גם ג'פער פרח העומד בראש עמותת מוסאווא לזכויות האדם וטוען כי הוכה על ידי שוטרים. המשטרה ערערה על שחרורם של חלק מהמפגינים
בין העצורים ששחרר בית המשפט במהלך הלילה גם ג'פער פרח, העומד בראש עמותת מוסאווא לזכויות אדם וטוען כי הוכה על ידי השוטרים: "הגיע הזמן שישראל תחנך את שוטרים לכבד חופש ביטוי, פה זה לא אירן", טען פרח.

בית משפט השלום בחיפה שחרר במהלך הלילה את המפגינים שעצרה המשטרה בסוף השבוע בחשד להפרות סדר, בהפגנה שנערכה בחיפה לתמיכה בעזה. בין המשוחררים כאמור גם מנכ"ל ארגון מוסאווא גפ'אר פרח אשר אמר לאחר שחרורו כי החלטת בית המשפט לשחררו היא סטירת לחי למשטרה.

אחת ההפגנות לתמיכה בפלסטינים בחיפה בשבוע שעבר. צילום כיכר הימין

עוד הוסיף פרח: "הגיע הזמן שישראל תחנך את שוטריה לכבד חופש ביטוי, פה זה לא איראן. מה שקרה פה זה בושה וחרפה למשטר דמוקרטי". פרח טען כי רגלו נשברה לאחר שבעת שהיה עצור בעט שוטר בברכו. הטענות על אלימות שוטרים בהפגנות בחיפה תיבדקנה על ידי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש).

השופט שחרר את כל העצורים בניגוד לבקשת המשטרה, אולם שבעה מבין 19 העצורים נותרו עדיין במעצר לאחר שהמשטרה ערערה על שחרורם. השבעה אשר נותרו במעצר עד היום בצהריים (שני) אז ידון בית המשפט המחוזי בבקשת הערר של המשטרה למנוע את שחרורם, חשודים מלבד בעבירות של הפרות סדר- גם בעבירות של תקיפת שוטרים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות