עירייה נגישה

בנייני עיריית קריית ביאליק הונגשו ללקויי ראייה ושמיעה * ראש העירייה דוקורסקי: "הנגישות עבורנו מייצגת מתן כבוד ועצמאות לתושבי העיר בעלי מוגבלויות וצרכים מיוחדים"

ג'רי שרון, המקדם את פני הבאים בעמדת המודיעין, מדגים את ההתקנה ללקויי שמיעה על הדלפק. צילום: עיריית ק. ביאליק

ג'רי שרון, המקדם את פני הבאים בעמדת המודיעין, מדגים את ההתקנה ללקויי שמיעה על הדלפק. צילום: עיריית ק. ביאליק

במבני עיריית קריית ביאליק הותקנו לאחרונה אמצעי הנגשה לתושבים ולמבקרים לקויי הראייה וללקויי השמיעה. ההנגשה ללקויי שמיעה כוללת מערכת הגברה המתקשרת עם האוזניות של המבקר במקום ומאפשרת לו לקבל שירות נגיש בדלפק המודיעין. המערכת ללקויי ראייה מספקת הוראות ניווט והגעה ליעד אשר נקלטות על ידי מכשיר המותקן על ידו של המבקר לקוי הראייה או העיוור.

עיריית קריית ביאליק ידועה כעיר המקדמת את נושא הנגישות. פעילות העירייה עולה בקנה אחד עם ה"אני מאמין" של קריית ביאליק, הצועדת בצעדי ענק לקראת הפיכתה לעיר נגישה לכל תושביה והבאים בשעריה.

התקנת אמצעי הנגשה במבני היא פועל יוצא של ההנגשה עבור אנשים עם לקויות חושים שקודמה על ידי רכז הנגישות העירוני שמחה בר, בתמיכתו של ראש העירייה, אלי דוקורסקי, מנכ"ל העירייה עזרא חכם וחברת מועצת העיר ומנהלת נגישות ישראל צפון-נ.י.צ. ד"ר רויטל שורץ-סבירסקי. בנוסף לכך השנה הנגישה עיריית קריית ביאליק את הטקסים הממלכתיים לכל המוגבלויות.

יש לציין כי פעולות ההנגשה האחרונות מתבצעות לאחר ההנגשה הפיזית במתחם העירייה שכללה התקנת תאי שירותי נכים, בניית מעלון לקומה השנייה, סימון חניות נכים תקניות. בנוסף, הותקן במקום שילוט נגיש ועובדי העירייה עברו הכשרה להגברת המודעות לנושא נגישות השירות. בשנה הקרובה יונגשו ללקויי שמיעה אשכול הפיס והמרכז הרב תכליתי ע"ש דני זק ברח' דפנה.

ראש העירייה אלי דוקורסקי: "קריית ביאליק היתה בין הערים הראשונות בארץ לקבוע את תוכנית האב העירונית לנגישות ולהתחיל ביישומה. הנגישות עבורנו מייצגת מתן כבוד ועצמאות לתושבי העיר בעלי מוגבלויות וצרכים מיוחדים".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק