הפתעה: מה קראה הצעירה הערבייה במגפון? (וידאו)

לזה הם לא ציפו: מה קראה צעירה ערבייה בהפגנה שנערכה שלשום לתמיכה בישראל ובצה"ל ומה כל כך הפתיע את המפגינים?
דווקא בימים בהם חלק מערביי ישראל הכעיסו מאוד חלק מתושבי העיר חיפה, העיר שאירחה מאות מפגינים מידי ערב בשבוע האחרון, קמה לה ערביה אמיצה אחת, תושבת העיר, וקראה לתושבים לצאת מבתיהם ולהגיע להפגנת התמיכה בצה"ל ובישראל, שנערכה שלשום (ראשון) במושבה הגרמנית.

אלנה סבאג אחזה בשיא הטבעיות במגפון וקראה למפגינים להגיע ולתמוך במדינת ישראל ובציונות, עם דגלי ישראל בידיהם. בין היתר סיפרה סבאג לנוכחים כי היא ערביה ישראלית ציונית. סבאג זכתה לפוסט תמיכה אוהד בדף הפייסבוק של "הצל" ולמאות שיתופים. בין היתר אמרה בהפגנה: "הח"כים הערביים, לא מייצגים אותנו".

צפו 

צילום: דרור באואר

 

בדף הפייסבוק שלה כתבה סבאג לאחר ההפגנה:

"ההפגנה הישראלית היתה מכמה סיבות. הפגנת סולידריות עם מדינת ישראל וחיילי צה"ל. להפגין נגד הגיס החמישי שמחלחל לעיר חיפה כמו סרטן שלא נדע. להפגין נגד אותם אנשים שמגיעים לחיפה מהכפרים ומפגינים עם דגלי אשף ומחבלים בדו קיום שמתקיים בחיפה כבר שנים. בהפגנה הישראלית היתה נוכחות, תמיכה וסולידריות גם מהמגזר הערבי. אמנם מדובר על מעט מאוד אבל היתה נוכחות. חשוב להדגיש שההפגנה שלנו היתה הפגנה שקטה. הפגנו ברחבת הסיטי סנטר והם הפגינו למעלה ליד כיכר הבהאיים והיה מספיק כוח משטרתי בשביל לעשות סדר ולמנוע עימות כלשהו".

 

אמיצה ומרגשת. סבאג שלשום בחיפה, קוראת לתושבים להגיע ולהפגין למען הציונות ולמען ישראל וחיילי צה"ל

 

"התאכזבתי לראות שהיו מעט מאוד ערבים בהפגנה שלנו למען ישראל וחיילי צה"ל ובאותה מידה מצדיעה לכל ערבי שהגיע להפגין איתנו ולהביע סולידריות", ציינה סבאג:
"מעבר לזה שאני "ערביה נוצריה" ובתהליך גיור מתקדם ומעבר לזה שיש לי ילדה מיהודי ואני ציונית גאה, אישית הגעתי לשם לא רק להפגין תמיכה במדינה, ולא רק להפגין תמיכה בחיילי צה"ל, אלא גם כי נמאס לי לראות את הגיס החמישי מגיע לחיפה ומחבל תרתי משמע בדו קיום שמתקיים בחיפה שנים".

"אנחנו ערביי חיפה חייבים לקום ולהפגין נגד כל מחבל שרוצה לחבל בעיר שלנו", כתבה סבאג האמיצה: "חיפה זו עיר של דו קיום ושלום וכבוד לאחר ולא עיר של שנאה והסתה והפגנות של אנשים שמגיעים מהכפרים ומפגינים בחסות דגלי אשף, ומחבלים ומערערים את השקט שהיה פה שנים. חיפה זו לא עיר לאסוף בה את ההסתה שמתרחשת בכפרים נגד מדינת ישראל !

 

סבאג. צילום מתוך פייסבוק: אלנה סבג

 

"הגענו היום להפגנה כדי להראות לצד השני שלא ניתן להם להשתלט על חיפה, ולא ניתן להם לערער על הדו קיום ולגרום לשנאה", הוסיפה סבאג וכתבה:

"שיקחו את ההפגנות שלהם למקום אחר. חיפה שייכת לחיפאים, יהודים וערבים כאחד, אבל לא לערבים שמגיעים מהכפרים ומפגינים עם דגלי אשף ולא למחבלים ולא לשמאלנים קיצוניים. אנחנו תושבי חיפה לא נמסור את חיפה לשנאה והסתה, נמשיך לשמור על דו קיום, נמשיך להפגין למען מדינת ישראל וחיילי צה"ל. בנימה זאת אסיים ואגיד: עם ישראל חי".

אלא שהתגובות הקשות מהמגזר הערבי לא איחרו להגיע,
והבוקר לפני זמן קצר, כבר העלתה סבאג פוסט לא פשוט ובו כתבה:

"התפרסם ברשת במגזר הערבי בארץ, הסרטון שבו העזתי להגיד את האמת בפנים ואת זה שאני ערבייה ישראלית ציונית, והאיומים ואיחולי מוות ואונס לא איחרו להגיע.
תבינו כמה השינוי קשה. כי התגובות מראות בבירור שאלו הפנים של אחוז גדול מהמגזר. עצוב ומקומם באותה מידה", חתמה סבאג את תחושותיה, ב"יום שאחרי".

 

אלנה סבאג בהפגנה שלשום במושבה הגרמנית


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות