'דרכים שונות לעיבוד הטראומה המינית'

בשבוע הבא: יום עיון משותף בנושא 'דרכים שונות לעיבוד הטראומה המינית'. מרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית-חיפה והצפון והמרכז הרב-תחומי לטיפול בטראומה מינית במרכז הרפואי בני-ציון יקיימו יום עיון, לשיתוף ידע בנושא שיטות טיפול מותאמות לנפגעי תקיפה מינית.
כל אדם שחווה פגיעה מינית, חווה אותה בצורה סובייקטיבית ושונה מאחרים. לא ניתן להשליך ממקרה אחד למשנהו, והאופן בו טראומת הפגיעה נצרבת ומוצאת ביטוי אצל נפגע אחד, שונה מהאופן בו היא נצרבת ומוצאת ביטוי אצל האחר.

במרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית-חיפה והצפון, המעניק ליווי ועזרה לנפגעות ונפגעי אלימות מינית מכל הסוגים מזה כ-40 שנה, מציינים כי ההבדלים בין נפגעי תקיפה מינית ניכרים לא רק באופן בו הם מושפעים ממנה, אלא גם באופן בו ניתן לסייע להם לעבד את הטראומה ולטפל בסממניה.

שני אלוני מנהלת מרכז הסיוע

ביום ג' 29/5, יתקיים יום עיון משותף תחת הכותרת 'השביל הזה מתחיל כאן: דרכים שונות לעיבוד הטראומה המינית'. יום העיון הינו יוזמה משותפת של מרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית-חיפה והצפון והמרכז הרב-תחומי לטיפול בטראומה מינית במרכז הרפואי בני-ציון, הנפגשים יום יום עם נפגעי ונפגעות תקיפה מינית.

יום העיון יכלול הרצאות אודות דרכי טיפול ועיבוד מאסכולות שונות, מפי אנשי מקצועות הטיפול במרכז לטיפול בטראומה מינית בבני-ציון; ביניהן- טיפול בטכניקות גוף-נפש, טיפול באומנות וטיפול קבוצתי. מטרת יום העיון היא חשיפת אנשי מקצועות הטיפול בנושא, לגישות שונות וחדשניות לטיפול.

עו"ד, עו"ס שני אלוני מנהלת מרכז הסיוע מסבירה: "לשמחתנו, עם העלייה במודעות לנושא האלימות המינית, חלה גם עלייה במספר הנשים והגברים שמחפשים לעצמם טיפול נפשי. אני מרגישה היום הרבה פחות סטיגמה לגבי פנייה לטיפול נפשי. להיפך, רוב הפונים אלינו רואים בזה חלק חשוב בתהליך. עם זאת, חשוב לדעת שיש היום אינספור גישות ושיטות לטיפול נפשי וגופני בטראומה. יום העיון מבקש להעביר מסר לנפגעות ונפגעי אלימות מינית – תשקיעו מאמץ למצוא את הטיפול שמתאים עבורכם. אם הטיפול לא הוביל לשיפור, נסו לחפש נתיב אחר, עד שתגיעו למקום שמתאים לכם".

 

יום העיון יתקיים ביום שלישי ה-29 במאי 2018, בשעה 9:00, במוזיאון טיקוטין לאומנות יפנית בחיפה.
לפרטים נוספים ולהרשמה:

שרי ברו- מרכז סיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית חיפה והצפון | amakim@hrcc.org.il | 052-6971202

קרן לוין- המרכז הרב תחומי לטיפול בנפגעות תקיפה מינית, בני ציון | keren.levin@b-zion.org.il | 04-8370449

 

קווי החירום לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית

1202: נשים | 1203: גברים | 04-8641262

04-6566813: נשים ערביות | 02-6730002: נשים דתיות | 02-5328000: גברים דתיים
WhatsApp:052-8361202

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות