מה אמר השר לביטחון פנים בטקס חנוכת השיטור העירוני בטירת כרמל?

"מהשוטרים שלנו מצופה לנהוג באיפוק גם כשפוגשים קללות. זה נכון גם כשההפגנה תומכת באויבי ישראל". מה עוד אמר היום השר לביטחון פנים בטקס חנוכת נקודת משטרה חדשה בטירת כרמל?
 

במעמד השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, מפכ"ל המשטרה, רב ניצב רוני אלשייך, ראש העיר טירת כרמל, אריה טל, חברי מועצה, אורחים ומכובדים, נחנכה לפני זמן קצר נקודת שיטור עירונית בטירת כרמל.

הנקודה החדשה תעניק שירות מקצועי ונגיש לתושבי העיר ותתמקד גם בהגברת תחושת הביטחון לאזרח ובקשרי משטרה-קהילה.

 

ראש העיר אריה טל עם השר ארדן, המפכ"ל ומערך השיטור העירוני, לפני שעה קלה בטירת כרמל. צילום: עיריית טירת כרמל

 

במהלך נאומו בטקס היום, אמר השר ארדן:

"השיטור העירוני הוא המשלים הטבעי לתחנת משטרה חזקה. הקשבה לצורכי הקהילה היא המהות של שיטור עירוני. אנחנו היום בעיצומו של יום מיוחד כי אנחנו זוכים לחנוך היום שלושה מערכים של שיטור עירוני ובדיוק במקומות הנכונים. המפכ"ל ואנוכי מקפידים להגיע לכל פתיחה של נקודת שיטור עירוני חדשה, כי אנחנו מאמינים במודל הזה ובהשלכות שלו על הקהילה. ביטחון אישי הוא הבסיס לחיים שלנו במדינה שלנו. יותר מכל, מה שמעיד על ההצלחה זו רשימת ראשי הרשויות שמבקשים להצטרף לפרויקט הזה".

"בסוף בסיום יום תאונות הדרכים והבריונות בכביש, אלימות, מטרדי הרעש, לכל אלה נקודת השיטור אמורה לתת את הקשב, בשיתוף עם עיריית טירת כרמל. בסוף במצבי חירום העורף הפך לחזית. המשטרה נמצאת בחזית המאבק בטרור. בסוף לא משנה כמה נדבר על טכנולוגיות מתקדמות, אין תחליף למגע האנושי, לשוטר, לפקח שמכיר את התושבים ומגיש לתת להם מענה לכל בעיה.
חשוב לי לציין שהמשטרה והמשרד שיפרו את שירותי האכיפה והמשטרה הניתנים לחברה הערבית. לצערי האירועים בחיפה הבהירו שזה מורכב. רוב אזרחי ישראל הערבים הם אנשים שומרי חוק, שמגיע להם לקבל הגנה ובטחון אישי טוב יותר ממדינת ישראל. נקודות השיטור משפרות את יכולת המענה והביטחון שהאזרח מקבל. מתוך הבנה שהיה מחסור אמיתי באכיפה בחוק, בישובים הערביים שכל כך זקוקים לכך".

ראש עיריית טירת כרמל, אריה טל, עם השר לביטחון פנים ומפכ"ל המשטרה. צילום עיריית טירת כרמל

 

עוד אמר השר:

"מהשוטרים שלנו מצופה לנהוג באיפוק גם כשפוגשים קללות. זה נכון גם כשההפגנה תומכת באויבי ישראל, ולא במקרה ראש עיריית חיפה, כינה את ההפגנה מסיתה. השוטרים שלנו, מצופה מהם לשמור על איפוק גם כשהם סופגים קללות ולפעמים הקללות מגיעות מחברי כנסת. גם אלימות פיזית היו בהפגנה בחיפה. התהליך מורכב. אם יש שוטר שחרג מהנורמה המשטרה או מח"ש יודעות לתחקר את האירוע ואם צריך להסיק מסקנות".

אנחנו לא צריכים הטפות מגופים מוטים", אמר השר ארדן: "האיחוד האירופי ביקש לחקור את מקרה ג'אפר פרח, שידרשו דווקא ממדינת ישראל לחקור אירועים כאלה. זאת המשימה המאוד קשה שמוטלת על השוטרים והמדינה עומדת בה בכבוד. אנחנו מגבים את השוטרים במשימתם הקשה".

ראש העיר אריה טל, אמר בטקס: "אני מודה לשר ארדן על תמיכתו בעיר טירת כרמל ועל חזונו החשוב שמתממש בערים בארץ ועכשיו גם בעיר טירת כרמל. אברך גם את מפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך שתמך ברעיון השיטור המקומי בעיר והלכה למעשה יחד עימנו הביא אותו לכדי ביצוע וכפי שרואים היום בטקס. השיטור העירוני חשוב מאד ומחבר את המשטרה לקהילה ולמען הקהילה, וכל זה כדי להגביר את תחושת הביטחון לתושבים".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות