מכללת ההסתדרות לגימלאי מרחב חיפה

 העיתונאי יואב לימור הרצה השבוע בפני  הגימלאים- חברי ההסתדרות הכללית בחיפה, במסגרת המפגש ה-3 של מכללת ההסתדרות בחיפה.

באולם המליאה בבית ההסתדרות במרחב חיפה, שהיה מלא ב- 150 גימלאיות וגימלאיים, התקיים השבוע המפגש ה-3  של מכללת ההסתדרות  בחיפה עבור הגימלאים – חברי ההסתדרות, עם העיתונאי יואב לימור שהרצה בנושאי תקשורת וביטחון.

משה מזרחי-יו"ר ההסתדרות במרחב חיפה, שלח את ברכתו לגימלאים ואמר שימשיך לפעול למענם וכי הוא מעוניין לפתוח עבורם פעילויות נוספות כמו: סידרת הרצאות נוספת, קורסים נוספים, השתלמויות,  טיולים, ועוד ועוד, והכל במחיר מסובסד. מזרחי הבטיח שההסתדרות תאבק ולא תיתן יד לפגיעה בגימלאים היקרים, וקרא לכל גימלאי להצטרף להסתדרות, ליהנות ממכללת ההרצאות, ומהטיולים הנהדרים שההסתדרות מארגנת עבורם, ואמר שהוא וההסתדרות מחויבים לשמור ולהגן על הזכויות של הגימלאים ולתת להם את האפשרות להעשיר את עצמכם וליהנות מהחיים.

יואב לימור מרצה במכללת ההסתדרות בחיפה למען הגימלאים חברי ההסתדרות. קרדיט צילום הסתדרות מרחב חיפה

יעקב סייג – יו"ר הסתדרות הגימלאים מסר שהם מטפלים  בנושאי עדכון קצבאות הביטוח הלאומי והצמדתם לשכר הממוצע במשק והסדרת נושא הביטוח הסיעודי, כאשר השאיפה שכל גימלאי יבוטח בביטוח סיעודי במחיר שפוי, ודרישה להפחתת המע"מ לגימלאים, שמרכיב התרופות בהוצאה החודשית גבוה מאוד לעומת שאר האוכלוסייה, וכן המאבק בניסיון האוצר להפחית את הפנסיה שמקבלים מהקרנות הוותיקות באחוז וחצי, שזה בממוצע כ1000 שקל לשנה. הוא ציין כי הודות להפגנה שהסתדרות הגימלאים ערכה בתל אביב וההתערבות של יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, הנושא הוקפא וכעת דורשים את הסרתו מסדר היום.

עוד מרים פרקש יור האגף לתרבות והשכלה ורכזת הגימלאים בהסתדרות בחיפה עם המרצה במכללת הגימלאים, העתונאי יואב לימור. קרדיט צילום הסתדרות מרחב חיפה

עו"ד מרים פרקש יו"ר האגף לתרבות והשכלה ורכזת הגימלאים בהסתדרות בחיפה, שהקימה את המכללה ואחראית עליה מסרה שההסתדרות בחיפה בראשותו של משה מזרחי-יו"ר ההסתדרות במרחב, מטפלת במסירות רבה בעובדים במקומות העבודה במרחב  וגם דואגת במסירות לתרבות הפנאי והרווחה של הגימלאים חברי הסתדרות המתגוררים במרחב. פרקש הודתה למשה מזרחי-יו"ר ההסתדרות בחיפה על התמיכה הרבה בפרויקט למען הגימלאים וכן על פעילותו הברוכה במרחב. פרקש ברכה את הגימלאיות והגימלאים הרבים שהגיעו למפגש, ואיחלה להם שיזכו להעשרת הידע שלהם וההנאה שלהם בשעות הפנאי, ושהם יחוו במכללה למידה מהנה ומעניינת.

פרקש הודתה לאבי ניסנקורן- יו"ר ההסתדרות הכללית שהחליט על היוזמה המבורכת של המכללה בהסתדרות בחיפה, שבה יהיו 5 הרצאות של מרצים מהשורה הראשונה, במחיר מסובסד עבור הגימלאים-חברי הסתדרות, וציינה שניסקורן-יו"ר ההסתדרות הכללית, מנהל יום יום מאבקים לשמירת זכויות העובדים ומקום עבודתם, ובמקביל מנהל יום יום מאבקים לשמירת זכויות הגימלאים בכל הנוגע לביטוח הסיעוד ולקצבת הזקנה, והענקת הרצאות וטיולים והרחבת תרבות הפנאי לגימלאים וכן הודתה לסיוע ולתמיכה של אבי יחזקאל- יו"ר האגף לארגון ומרחבי ההסתדרות.

קהל הגימלאים שהגיע למיפגש בהסתדרות חיפה למכללה של הגימלאים להרצאתו של יואב לימור. קרדיט צילום: הסתדרות מרחב חיפה

עו"ד מרים פרקש הציגה את המרצה – העיתונאי יואב לימור, שסיפר שנולד וגדל בירושלים ושהוא בנם של העיתונאי וחוקר התקשורת פרופ' יחיאל לימור ושל ההיסטוריונית פרופ' אורה לימור. בשירותו בצה"ל היה כתב בשבועון הצבאי "במחנה" ולאחר שחרורו מהצבא המשיך בקריירה עיתונאית. בין היתר היה כתב צבאי, כתב פוליטי, וכתב לענייני מפלגות בעיתון "מעריב" והיה גם שליח העיתון בלונדון. בשנות ה-90 עבד לימור כשדר ספורט בתכנית הדקה ה-91. בשנים 1998–2005 במקביל לעבודתו ב"מעריב", היה בין מגישי מגזין האקטואליה היומי -רצועת הביטחון בגלי צה"ל. החל מ2002  היה כתב ופרשן צבאי בערוץ ה-1 של הטלוויזיה הישראלית למשך 9 שנים.  ב-2008  החל לכתוב פרשנות צבאית בעיתון "ישראל היום" במקביל לעבודתו בטלוויזיה. ב- 2007 יצא לאור הספר "שבויים בלבנון" שכתב יחד עם עופר שלח, ועוסק במלחמת לבנון השנייה. בינואר 2012 החל לימור להגיש את תוכנית הבוקר של שידורי קשת בערוץ 2. בדצמבר 2016 הגיש בערוץ 2 את הסרט "נעלמים", העוסק בהתבוללות בארצות הברית.  החל מ 2017 מנחה לימור את התוכנית "הבוקר של קשת" לצד גלית גוטמן ב"קשת 12".

הדוכן למען הגברת הבטיחות בדרכים מימין, רונן גראו עוד מרים פרקש והרצל יוסף. קרדיט צילום: הסתדרות מרחב חיפה

במפגש בהסתדרות בחיפה הרצה העיתונאי יואב לימור בנושאי תקשורת וביטחון. בהרצאתו המרתקת והמעניינת מאד סקר יואב לימור בהרחבה את המצב הביטחוני בצפון הארץ וכן בדרום הארץ כולל המצב בעזה ואחר כך השיב לשאלות ולסוגיות שהעלו הגימלאים שהיו במיפגש. לימור זכה לתשואות וכולם הודו לו על הרצאתו.

בתחילת המפגש, לאור שיתוף הפעולה של ההסתדרות בחיפה, עם קובי גזית- מנהל  אזורי  לבטיחות  בדרכים, הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, ועם הרצל יוסף -מנהל מטה הבטיחות של עיריית חיפה, ועם רונן גראו מהמטה לבטיחות של העירייה, הוצב עבור הגימלאים חברי ההסתדרות, דוכן הסברה של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, ושל מטה הבטיחות העירוני  של עיריית חיפה, שבו חולקו לגימלאים חומרי הסברה בנושא הבטיחות בדרכים, עלוני מידע  ודף מסרים להגברת המודעות בנושא הבטיחות בדרכים עבור האזרחים הוותיקים / הגימלאים.

 

מצורפות מהרצאתו של העיתונאי יואב לימור במסגרת מכללת ההסתדרות לגימלאי מרחב חיפה. התמונות מותרת לשימוש עיתונאי. קרדיט להסתדרות מרחב חיפה.

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם אתם בעד הקמת שדה תעופה בינלאומי בחיפה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בתרבות ופנאי