אומנות ללא סוכר

מיזם חדש של מכבי מזמין את הקהל הרחב לתערוכת אומנים חולי סכרת שיציגו במשך חמישה ימים את יצירותיהם בגרנד קניון
להיות חולה סוכרת זה לא עניין פשוט. הצורך לשמור על אורח חיים קפדני, הכולל תזונה מתאימה, הזרקות אינסולין תכופות, טיפול תרופתי משתנה ופעילות גופנית מצריך התמודדות לא פשוטה בהתנהלות היומיומית. החולה הסוכרתי חייב להיות במעקב רפואי קבוע על מנת לאתר סיבוכי סוכרת ולטפל בהם בזמן.

בשנים האחרונות הבינו הגורמים המטפלים בחולי סוכרת כי לא רק החלק הפיזי של המחלה דורש התייחסות. התחום הנפשי של החולים זקוק גם הוא לטיפול צמוד, מאחר ואורח החיים הלא פשוט שלהם גובה את מחירו. רבים מחולי הסוכרת חיים בהכחשה של המחלה, אחרים מתביישים מהסביבה ומהזרקת האינסולין וישנם כאלו שאורח החיים התובעני שדורשת מהם המחלה הכרונית, גובה אצלם את המחיר ולכן הם נאלצים לחיות חיים המלווים בלחץ ובחרדה מעתידם הבריאותי.

כחלק מההתמודדות עם הקשיים הנפשיים של המחלה מוצאים חולים רבים מפלט באמצעות אומנות. טיפול באומנות היא דרך ידועה ומקובלת לטיפול והתמודדות במחלות כרוניות, ביניהן סוכרת.

טיפול באומנות. דרך צבעונית ויפהפייה להתמודדות עם מחלות כרוניות. יצירה וצילום: רבקה איזנבנד

כך נולד לו הרעיון של הדס חרדון ושוש אבני, דיאטניות במכון סוכרת של מכבי בגרנד קניון בחיפה, לקיים תערוכת אומני סוכרת. השתיים עובדות כבר למעלה מעשור במכוני סוכרת ומכירות היטב חולים רבים.

הן שמו לב שרבים מהחולים עוסקים באומנות בזמנם הפנוי. מכון הסוכרת החליט שהגיע הזמן  לתת לאותם חולים במה ראויה להציג את יצירותיהם. במכון  החליטו ליזום אירוע לכבוד אותם מטופלים יצירתיים ולזכות להכיר אותם גם מעבר למשקפי המטופל מטפל. האומנים הסוכרתיים יקבלו הזדמנות להציג את עבודותיהם לקהל הרחב במרחב הציבורי של מכון סוכרת למשך שבוע אחד.

 

יצירת תכשיטים. יצירה וצילום: רחל פז

מיזם התערוכה יתקיים במשך חמישה ימים בין התאריכים- 10.6-16.6.18 במכון הסוכרת של מכבי בגראנד קניון בחיפה , כשבכל יום יציגו האומנים את יצירותיהם. מטרת האירוע היא ליצור חיבור בין הצוות הרפואי לבין המטופל כאדם, לתת לאותם "אומני מגירה" במה ציבורית להביע את עצמם ולתת לקהל הרחב ליהנות מיצירותיהם.

 

יצירה וצילום: רבקה איזנבנד

במכבי קוראים לתושבי הקריות וחיפה לבוא להתרשם בכדי להעלות את המודעות.

"בעזרת התערוכה ניתן יהיה להעלות את המודעות של טיפול באומנות כדרך התמודדות טובה עם מחלת הסוכרת ולעודד חולים נוספים לנהוג באותה הדרך", מספרת חרדון.

 

יצירה וצילום: רחל פז

בין סוגי האומנויות שיוצגו בתערוכה ניתן יהיה להתרשם מצילום אומנותי, תכשיטנות, פיסול, ציור, תפירה יצירה של בובות ועוד.

הכניסה לציבור הרחב חופשית.

 

יצירה וצילום: רבקה איזנבנד

מיקום התערוכה: מכון סוכרת, קומה 6 במעליות מכבי. כניסה למעליות ליד חנות "דרך האוכל", קומה 3 גרנד קניון.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות