האחות בכרמל אחת ויחידה

"להיות אחים אחיות זאת זכות גדולה, כולנו אוהבים את מקצוע הסיעוד וגאים בו" כך פתחה אהובה טל מנהלת הסיעוד של בית החולים כרמל את יום האחות הבינלאומי המיוחד שהפיקה בביה"ח כרמל.
לרגל שבוע האחים והאחיות הבינלאומי המצוין בישראל, הפיקו בהנהלת הסיעוד של כרמל יום מיוחד עשיר ומלא תוכן לטובת כלל צוותי הסיעוד של בית החולים. בפתיחת היום עדכנה מנהלת הסיעוד אהובה טל בנתונים מעודדים המלמדים כי בשלוש השנים האחרונות נרשם גידול במספר הבוגרים והבוגרות אשר בחרו בתחום הסיעוד כמקצוע לחיים. בכרמל עובדים מעל 850 אחים ואחיות מסורים ומקצועיים ובבתי הספר לסיעוד של 'כללית' מסיימים מדי שנה כ-300 בוגרים חדשים. העלייה במספר הבוגרים אמרה הגב' טל מלמדת כי המקצוע נתפס כאטרקטיבי יותר ויותר, בין השאר בשל הפיכתו לאקדמאי והודות לערכים הגלומים במקצוע טיפולי.

בצילום – אהובה טל והנהלת הסיעוד ביום האחות בכרמל – צילום אלי דדון

 

שבוע האחות בכרמל  עמד השנה בסימן "אחיות ואחים מעוררי השראה" . אחים ואחיות אשר מובילים יוזמות טיפוליות ופעילות התנדבותית למען הקהילה ובכך משמשים כדוגמא ומקור השראה לסובבים אותם.

מנהל ביה"ח כרמל  ד"ר אבי גולדברג ברך את האחיות בתחילת היום ואמר," סקטור הסיעוד הוא הלב של בית החולים. כששואלים חולה מה הוא זוכר הוא תמיד זוכר את הטיפול של האחות, זה מה שמשפיע על חויית המטופל, אתם הסקטור הגדול ביותר והמשפיע ביותר  אתם נותנים בעבודה חלק מעצמכם ותודה לכם ".

אחיות במחלקה הכירורגית. צילום אלי דדון

במסגרת יום האחות נערך טקס מרגש על בימת האודיטוריום בהשתתפות משפחתה של האחות סמירה נטור ז"ל. סמירה ז"ל מהאחיות הבולטות בכרמל הובילה את תחום הטיפול במחלת הסוכרת ונפטרה בטרם עת ממחלה קשה. כדי להנציח את זכרה של סמירה החליטה משפחתה  לתרום בכל שנה מענק  מיוחד לאיש צוות מהסיעוד שיקדם את תחום המחקר והטיפול בסוכרת. סגנית מנהלת הסיעוד בכרמל ברוריה מושיץ יחד עם בני משפחתה של סמירה ז"ל העניקו את צ'ק התרומה לאחות מרינה ויינברג מפנימית ג' מי שמשמשת כיום כמחליפתה של סמירה ואחראית על תחום הסוכרת בכרמל.

במהלך היום עלו אחיות ומנהלי סיעוד מהמחלקות השונות והציגו מגוון עשיר של עבודות ומחקרים.

מענק משפחת נטור. צילום אלי דדון

האחיות הילה הוכהויזר ואפרת שכטר מחדר הלדיה הציגו את  Women friendly ….

האחות נורית יעקובוב מהמחלקה הפנימית ג' הסבירה על שיפור תהליכי עבודה מול המכונים. לוריס חביאב אחות במחלקה הנפרולוגית הציגה את נושא הטיפול בכאב בחולה הנפרולוגי. מנהלת הסיעוד בפגיה ליאור שקד הציגה את נושא שומר ראש בפגיה.

במהלך היום הוקרנו מגוון סרטונים בהם נראו גם הרופאים מנהלי המחלקות המספרים בשבחם של צוותי הסיעוד של כרמל.

האח אופיר ניסים מנהל הסיעוד של המחלקה האורולוגית בכרמל שהנחה את היום המיוחד אמר בשם האחים והאחיות של כרמל כי," הסיעוד בכרמל הוא  הסקטור המרכזי והגדול ביותר. הסיעוד הפך למקצוע מוביל כדי להשיג בריאות אופטימלית למטופלים שלנו, זהו יום מיוחד שאנו רואים בו מגוון עבודות שהוצגו ע"י הצוותים שלנו בארץ ובעולם אנחנו גאים בהתפחות הסיעוד המאפשר לכולנו התקדמות קלינית ומקצועית,זהו יום חג לכולנו ואתם נושאים את הסיעוד בגאווה ".

האחות אורלי אזולאי מיחידת הכבד של בית החולים עדכנה על חידושים בשאלה האם להתחסן או לא בפני וירוס ה HCV. מנהלת הסיעוד במחלקה הפנימית ג' אורלי גטניו הפלינג הציגה את נושא שיפור הרשומה הרפואית , ואינה לוין מנהלת הסיעוד בפנימית א' עדכנה על שחרור מוקדם מהפנימית.

את נושא השתלות ותרומות האיברים הציגה מתאמת ההשתתלות ואחות הטיפול נמרץ של כרמל עדנה רז .ומנהל הסיעוד של המחלקה האורולוגית אופיר ניסים הסביר ופרט על השיחה היזומה.

את היום העמוס והפורה סיכמה מנהלת הסיעוד אהובה טל ואמרה ," אני  גאה ושמחה להיות כאן היום. זה היום שלכם ובשבילכם. אנו מתחילים כאן בכרמל היום מסורת של יום האחות וזהו  ציון דרך.  כולנו רכשנו השכלה האקדמאית ודואגים להתקדם כל הזמן. האחות והאח של היום חייבים לדעת שיש לנו מקצוע מכיל הנותן סיפוק אין קץ.  אנחנו העיניים והלב של המטופלים שלנו ואנחנו בשליחות של נתינה מלידה ועד זקנה וכל המסכת  חייו של המטופל היא מהותו של המקצוע שלנו.המשיכו במעשיכם בכל דרך בעבודה חשובה זו בלעדיכם אי אפשר ".

את היום האחות המיוחד בכרמל הפיקה הנהלת הסיעוד בניהולה של אהובה טל יחד עם סגניתה ברוריה מושיץ ומפקחות הסיעוד מיתי אשכנזי ושושי קליין. סייע רבות ותרמה להצלחת היום מזכירת הנהלת הסיעוד אילנה מצרי.

המרכז רפואי  כרמל – ליידי דיויס  הוא אחד מ-14 בית החולים של ה'כללית' בכל רחבי הארץ.

'כללית' הינה ארגון הבריאות המוביל בישראל והשני בגודלו בעולם, המשרתת כ-4 מיליון לקוחות

(54% מכלל הציבור בישראל) ב-1,300 מרפאות ומאות מכונים הפרוסים ברחבי הארץ.

אתר האינטרנט (www.clalit.co.il) ומוקד השירות הטלפוני  2700 *  עומדים  לרשות הציבור 24 שעות ביממה למתן מענה לנושאים בריאותיים ולמידע כללי.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות