X

"הייתי מעמידה את כל חברי הממשלה לדין על רצח". כך אומרת בריאיון בלעדי ל"ניוז חיפה קריות" אימו של אודי גולדווסר שנחטף על ידי חיזבאללה

מיקי גולדווסר, שבנה אוהד נחטף לפני 17 שנים על ידי חיזבאללה, מכירה היטב את מה שעובר על משפחות החטופים והנעדרים. בריאיון בלעדי ל"ניוז חיפה קריות" היא מספרת כיצד אירועי החטיפות בדרום, מחזירים אותה לאותו אירוע קשה ומתוך ניסיונה המר היא אומרת למשפחות החטופים: תתרחקו מפוליטיקאים, הם חושבים רק על עצמם. "הזמן אף פעם לא מקהה את הכאב. לומדים לחיות איתו"

"נזרקתי אחורה 18 שנים", אומרת מיקי גולדווסר בתגובה לאירועי המלחמה מאתמול, "חזרתי ליום החטיפה, ליום בו נחטף אודי". גולדווסר עלתה לתודה הציבורית הישראלית לאחר שבנה, אודי גולדווסר ז"ל, נחטף על ידי חיזבאללה בגבול הצפון, באירוע החטיפה שסימן את פתיחתה של מלחמת לבנון השנייה.

היום, מוחזקים בידי ארגוני הטרור חמאס והג'יהאד האיסלאמי כ-130 ילדים, נשים, מבוגרים וחיילים ואף גופותיהם של חיילים. מאז תחילת המלחמה ביום שבת בבוקר, נשמעות בציבור טענות קשות מאוד נגד התנהלות הממשלה בכל הנוגע לטיפול בחטופים וחוסר מענה.


אודי גולדווסר נחטף ביום 12 ביולי 2006. בשעות הבוקר פתח ארגון החיזבאללה בהפגזת יישובי הצפון. בכביש זרעית-שתולה הותקפו שני כלי רכב של צה"ל מסוג האמר בטילי נ"ט. מהרכב הראשון בו נסעו גולדווסר ואלדד רגב. שני החיילים הצליחו להחלץ כשאחד מהם פצוע קשה.


"ממשלה חסרת חוט שדרה". מיקי גולדווסר נואמת בעצרת  צילום: מחאת העם חיפה

הרכב השני ספג פגיעת נ"ט ישירה ובו נהרגו שלושה לוחמים – אייל בניין, שני תורג'מן, וואסים סלאח נזאל. מייד לאחר מכן פרצה חוליית חיזבאללה נוספת את גדר המערכת, חדרה לשטח ישראל וחטפה את רגב ואת גולדווסר שככל הנראה מצאו את מותם כבר בפיגוע או נפצעו קשה בו ומתו מפציעהם זמן קצר לאחר מכן. החוליה נסוגה עם החיילים לשטח לבנון, שם עמד רכב סמוך לגדר שהעביר אותן במהירות למקום מסתור בכפר עייתא א שעב.

כשנתיים לאחר מכן נערכה עסקת חילופי שבויים ועל פי ההסכם, שוחררו הרוצח סמיר קונטאר, ארבעה אסירים נוספים וכ-199 גופות של מחבלי חיזבאללה שנקברו ארעית בישראל. בתמורה תקבל ישראל מחיזבאללה את שני החיילים החטופים.

"התחושה שלי היום היא פי כמה וכמה יותר נסערת ומזועזעת", אומרת גולדווסר, "מה שקרה אתמול היה רצח. אבל לא של החמאס. הרצח היה ונעשה בידיהם של כל שרי וחברי הממשלה שנתנו יד להתנהלות המשיחית של חברי הכת המשיחית שייש להם שרים משפיעים בממשלה הזאת. להפקיר את כל הדרום לטובת התנחלויות ביו"ש. סירוב לשמוע ביקורות מתוך יוהרה".

"כן. זה רצח. ואני הייתי מעמידה את כל חברי הממשלה הנוכחית למשפט רצח. כן. עד כדי כך".

אוהד (אודי) גולדווסר ז"ל. מקור: אתר יזכור

"זו תחושה אמיתית שלי. זה לא החמאס שרצח אותנו, אלא הממשלה שעשתה זאת. הממשלה צריכה עכשיו לעוף לגמרי. היא חסרת חוט שדרה, היא לא תדע במילא מה לעשות. היא כולה אוסף של מטומטמים. אנשים שלהם ולשלטון אין שום דבר משותף".

"הייתי תובעת עכשיו את כל הממשלה על רצח. פשוט כך. לא רק שהמערכת לא תיפקדה, היא טרפדה. היא עשתה זאת למען המניעים הפוליטיים שלה".

"בגלל זה נרצחו לנו בקו הראשון התצפיתניות ואחר כך נחטפו ונרצחו עוד חיילים בחדירה שלהם. אין לי מלים. אני מתאפקת לא לצרוח".

"היום ולא מחר, הייתי מעמידה לדין את כל חברי הממשלה על רצח. המערכת הפוליטית גרמה גם למערכת הצבאית לא לתפקד. פשוט כך. סתמו להם את הפיות. לא נתנו להם לפעול".

"לא ייתכן שנעשה כזה מהלך על ידי החמאס ולא הרגשנו. איפה היה הביון שלנו? לא שמעו את כל הרחשים".

"היו לממשלה הזאת אינטרסים אחרים. לא היה אכפת להם מדברים אחרים"

מה היית מציעה למשפחות הנחטפים?

גולדווסר: "אני יודעת כמה הם מבולבלים. יש להם כל כך הרבה שאלות ואין להם את מי. צריכה עכשיו לקום מתוכם איזשהיא משלחת. ושתצא לחוץ לארץ בקול זעקה גדול. כשמאחוריהם כל הקהילות היהודיות בעולם. המון קהילות נוצריות יצטרפו אליהם. על החטא הגדול של חמאס ואי קיום אמנת ז'נבה".

"וגם ארגון רופאים ללא גבולות. ולא לקחת אף פוליטיקאי אתם. הוא יחשוב רק על הפרסום של עצמו. שיקחו אנשים כמו אורי סלונים. יש מספיק אנשים שעסקו בנושא הזה. איתם צריך לנסוע".

"דרך זה יקבלו הרבה תקשורת. הקהילות היהודיות יודעות לעשות הרבה רעש. הן יודעות לחבר עם האנשים הנכונים".

הזמן מקהה את הכאב?

גולדווסר: "הזמן אף פעם לא מקהה את הכאב. לומדים לחיות אתו".

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בעכו-נהריה