משחררים את השכונות הכלואות בחיפה

ראש עיריית חיפה עם משרד הפנים וכל כוחות הביטחון (פיקוד העורף, כב"א, משטרה), פועלים במשותף למציאת פתרונות תחבורתיים לשכונות הכלואות בחיפה

 

"כבישים לשכונות הכלואות בחיפה הן צו השעה", כך אמרה ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם, במהלך סיור ופגישת עבודה על מנת לגייס את כלל הגורמים הרלוונטיים, למציאת פתרון למתן מוצא נוסף בשעת חירום ל"שכונות כלואות" – שכונות שלהן כניסה ויציאה אחת בלבד, דבר המהווה קושי רב במילוט התושבים מהן בשעת חירום ובהזרמת כוחות הצלה אליהן.

 


משחררים את השכונות הכלואות בחיפה. צילום: דוברות העירייה

סיור בשטח עם ראש העירייה. משחררים את השכונות הכלואות בחיפה. צילום: דוברות העירייה

 

בפגישה השתתפו, מלבד ראש העירייה, גם הממונה על מחוז חיפה במשרד הפנים פאיז חנא, מפקד מחוז חיפה בפיקוד העורף אל"מ אלעד אדרי, מפקד תחנת משטרת חיפה סנ"צ חיים עזרן, מפקדי שירותי הכבאות וכן מהנדס העיר חיפה, אריאל וטרמן וגורמים נוספים ממינהלי ההנדסה והתפעול בעיריית חיפה.

הסיור בשטח כלל תצפית על המקומות בהם קיים צורך בהול בסלילת כבישי חירום.

 

בפגישה השתתפו גם הממונה על מחוז חיפה במשרד הפנים פאיז חנא, מפקד מחוז חיפה בפיקוד העורף אל"מ אלעד אדרי, מפקד תחנת משטרת חיפה סנ"צ חיים עזרן, מפקדי שירותי הכבאות, מהנדס העיר חיפה, אריאל וטרמן וגורמים נוספים ממינהלי ההנדסה והתפעול. צילום: דוברות העירייה

 

במהלך הפגישה והסיור סוכמו עקרונות לתהליך תכנון הכבישים, שבשלב ראשון יהוו דרכי החירום ואשר ישמשו בעתיד כבסיס לצרכים תחבורתיים מתוך השכונות.

כלל הגורמים שהשתתפו בפגישה הביעו את מחוייבותם ואת הסכמתם המלאה לצורך בקידום מהיר של תכנון הכבישים ופריצתם. גורמי הביטחון ומנהל המחוז במשרד הפנים אימצו את עמדת ראש העירייה, לפיה יש לקדם כבישי חירום צרים יחסית, תוך פגיעה מינימלית במשאבי הטבע.

 

הסיור בשטח כלל תצפית על המקומות בהם קיים צורך בהול בסלילת כבישי חירום. צילום: דוברות העירייה

 

ראש העירייה מסרה: "מזה שלוש שנים אני פועלת למציאת פתרונות יצירתיים לשכונות הכלואות של חיפה, והדבר מדיר שינה מעיני. גייסתי לצורך כך את פיקוד העורף וכיבוי אש שיסייעו לנו, ובנוסף העליתי את הנושא בפני הרמטכ"ל ושר הביטחון במהלך ביקורם בחיפה בשנה החולפת. הכרתי היטב את התוכניות הישנות והצלחתי להוביל בשנים האחרונות לשינוי עמוק בתפיסה, עם מיזעור הפגיעה בטבע, וגם צמצום עלויות דרסטי. הגישה שלי היא שאנחנו צריכים לשאוף לכבישים צרים יותר, קצרים יותר ובמקומות שאינם רגישים כמו הוואדיות. כמו כן יש לשאוף שהכבישים ישרתו רק את תושבי השכונות, ולא יביאו לתעבורה עירונית חוצה בתוך שכונות מגורים. אף תושב אינו רוצה כבישים מהירים מתחת לבית או באמצע השכונה. כביש קטן ומקומי לכל שכונה הוא הפתרון היעיל לכולם".

מנהל המחוז במשרד הפנים ביקש לזמן פגישה נוספת בחודש הבא, לקדם תקציב ייעודי לנושא ולקדם פעולות הסברה לתושבי השכונות המדוברות. לדבריו, מדובר בעת חירום ובצורך ממשי להוביל תוכנית הגנה אזרחית.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות