X

משאל גולשים: מיהו המועמד המתאים ביותר לראשות עיריית חיפה?

"ניוז חיפה קריות" מגיש לכם רשימה של ארבעה מועמדים שהצהירו כי הם מתכוונים להתמודד לראשות עיריית חיפה בבחירות המקומיות 2023. מוזמנים להצביע במשאל בסוף הכתבה

 

אם לא תהיינה הפתעות, בשנה הבאה, בסוף חודש אוקטובר, ייגשו בעלי זכות הבחירה בחיפה לקלפיות ויבחרו את חברי מועצת העיר ואת ראש העירייה.

המועמדים: ראש העירייה המכהנת, עינת קליש רותם, סגן ראש העירייה וחבר המועצה, שמשון עידו, חבר המועצה, אביהו האן ועו"ד דוד עציוני.

עוד בחדשות


"ניוז חיפה קריות", מגיש לגולשיו רשימה של ארבעה מועמדים לראשות העירייה, אם כי לא מן הנמנע שיהיו מתמודדים נוספים במהלך הדרך, על מנת שתוכלו כבר עכשיו להצביע על הלך הרוחות. תוצאות המשאל אינן מייצגות מדגם סטטיסטי אלא משאל גולשים חופשי.

 

מועמדים לראשות עיריית חיפה, בחירות 2023

 

עינת קליש רותם, המכהנת כראש עירייה בקדנציה הראשונה שלה, הודיעה כי היא מתכוונת לכהן בתפקיד גם בבחירות הבאות.

היא התמודדה לראשות העירייה בסיעת "חיים בחיפה" בבחירות 2013 מול יונה יהב וזכתה בשלושה מקומות במועצת העיר ופעלה מתוך האופוזיציה העירונית.

בהתמודדותה על ראשות העירייה בבחירות 2018,  קיבלה קליש 58 אחוזים מקולות הבוחרים והדיחה את יונה יהב מתפקיד ראש העירייה.

בחודשים האחרונים ניצבת קליש רותם מול מועצת עיר לעומתית, המהווה את רוב חברי מועצת העיר, ומונעת ממנה ליישם את מדיניותה וחזונה האדריכלי לגבי פיתוח העיר וגם את העברת הצעת התקציב של העירייה, לשנת 2022. אי אישור התקציב עלול להביא את משרד הפנים לנקוט באמצעים, שהחמור שבהם הוא הדחת ראש העירייה ומועצת העיר ומינוי ועדה קרואה לניהול העיר.

 

ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם. צילום: דוברות עיריית חיפה

 

שמשון עידו, חבר תנועת הליכוד, הוא סגן ראש העירייה וחבר במועצת העיר הלעומתית, עם שני חבריו לסיעת הליכוד בעיר.

עידו עסק במגוון תפקידי ביצוע, בהם יו"ר ארגון מורי הנהיגה, שימש כיועץ בכיר לשר ישראל כ"ץ במשרדי התחבורה, החוץ והאוצר.

בתקופתו של יונה יהב, הוא קיבל את ניהול החברה העירונית יפה נוף והצליח להעלות את המחזור הכספי השנתי שלה מכמה מאות מיליוני שקלים, לכמיליארד שקלים.

במערכת הבחירות הקודמת לא התמודד עידו על ראשות העירייה ואמר כי הוא מעדיף לצבור עוד ניסיון, לפני שיודיע על מועמדותו.

כעת, לקראת מערכת הבחירות הקרובה, החליט עידו להתמודד לתפקיד ראש העירייה, אליו הוא מביא את ניסיונו בניהול ארגונים גדולים.

 

שמשון עידו. צילום: דורון גולן

שמשון עידו. צילום: דורון גולן

 

אביהו האן, יו"ר סיעת הירוקים בחיפה, נמצא בפוליטיקה העירונית כבר 20 שנה, תוך שהוא פועל כל השנים לשינוי וקידום סביבתי, למניעת זיהום אוויר ופגיעה בהגנת הסביבה והוא תומך נלהב בפינוי מפרץ חיפה מהתעשייה המזהמת.

במהלך הכהונה הנוכחית, היו האן וחברי סיעתו חברים במועצת העיר הלעומתית, אך עקב חילוקי דעות שנעוצים בהבדלים אידיאולוגיים וערכיים, הם פרשו ממנה וכיום סיעת הירוקים פועלת כסיעה עצמאית, שאינה מחוייבת לקואליציה או לאופוזיציה.

האן מאמין, כי מלבד הפעילות החברתית של סיעתו, ערנותו של הציבור, בעיקר בשנים האחרונות, בכל הנוגע לאיכות הסביבה, זיהום אוויר, ואף ההתחממות הגלובלית, יביאו לו בוחרים נוספים שיטו את הכף לטובתו.

 

אביהו האן. צילום: מטה אביהו האן

 

עו"ד דוד עציוני, התמודד במערכת הבחירות של 2018 לתפקיד ראש העירייה, אך החליט לפרוש וחתם על הסכם עם קליש-רותם על מינויו לסגן ראש עירייה. ואכן לאחר שקליש-רותם נבחרה לראשות העירייה, מונה עציוני לאחד מסגניה.

הרומן הפוליטי בין השניים לא צלח ועציוני פרש מתפקידו בקואליציה העירונית, לא לפני ששיגר לראש העירייה מכתב ובו ציין בין היתר, כי הוא מתפטר לאור חוסר שיתוף פעולה וחוסר יכולת לטפל בנושאים הקרובים לליבו.

עציוני עבר לצד של האופוזיציה, אך לפני מספר חודשים הודיע על פרישתו ממועצת העיר, זאת בעקבות מינויו לתפקיד המשנה למנכ"ל משרד הבינוי והשיכון.

 

עו"ד דוד עציוני. צילום פייסבוק

 

משאל גולשים בחירות 2023 (מוזמנים להצביע בסוף הכתבה)
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם קיימת בך היכולת לקבל את הקהילה הלהט"בית?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות