X

בעקבות גל אירועי הרצח: עשרות חוקרים יתגברו את מחוז חוף

רק בסוף השבוע אירעו באיזור שני מקרי רצח, במהלכם קיפחו את חייהם שלושה בני אדם. מפכ"ל המשטרה קיים דיון בנושא והורה על תגבור יחידות החקירה

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יעקב שבתאי קיים היום (ראשון) דיון פשיעה מיוחד במטה מחוז חוף בחיפה, נוכח אירועי הפשיעה החמורה ואירועי הרצח מהימים האחרונים.

בדיון השתתפו מפקד מחוז חוף, מפקד מחוז צפון, ראש אגף סיף, ראש להב, סגן ראש אח"מ, סגן ראש אג"מ, רח"ט מודיעין, מפקדי הימ"רים וגורמי אח"מ נוספים.

רק בסוף השבוע החולף אירעו שני מקרים חמורים של רצח. בסמוך לשער העמקים נמצאו שני גברים ירויים במכונית, במה שנראה כרצח כפול.


השניים, עלי פאחורי בן 14 ומחמוד פאחורי בן 22, עצרו ליד תחנת אוטובוס לפגישה שנקבעה מראש. לאחר שהגיעו למקום נורו לעברם עשרות כדורים מרכב חולף ומותם הקבע במקום.

בליל שבת נרצח גילי מזרחי מקריית חיים, דמות מוכרת למשטרה, בכניסה לבניין ברחוב חפץ חיים בקריית אתא. על פי החשד, שני רעולי פנים שהגיעו רכובים על קטנועים ארבו לו בכניסה לבניין וירו בו חמישה כדורים. אחד מהם אף ביצע בו וידוא הריגה.

זירת הרצח של גילי מזרחי בקריית אתא. צילום: דוברות המשטרה

במסגרת הדיון הוצגה למפכ"ל תמונת מצב רחבה אודות אירועי הרצח מתחילת השנה לרבות אלה מהימים האחרונים ובחלקם אף הוצגו למפכ"ל התפתחויות משמעותיות בחקירות השונות. במסגרת הדיון סקרו המפקדים וגורמי החקירות והמודיעין את הפעולות החקירתיות והמבצעיות שנעשות בתיקים הללו לרבות שימוש ביכולות טכנולוגיות מתקדמות.

במשטרה הוחלט על מספר צעדים משמעותיים לפיענוח הפשעים ומניעת עבירות נוספות ובהם, קורס חוקרים המונה 34 חניכים, יתגבר החל מהיום את מחוזות חוף וצפון בחקירות מקרי הרצח. התגבור יחשב להם חניכה מבצעית כחלק מהליך ההכשרה בקורס.

המפכ"ל רב ניצב יעקב שבתאי. צילום: דוברות המשטרה

 

הגדלת היעדים של "מסלול בטוח" בעשרות אחוזים ופעילות מול כאלף יעדים באכיפה בלתי מתפשרת במגוון תחומים בין היתר כלכליים תוך שיתוף כל גופי האכיפה. כל תיק רצח יקבל מעטפת וסיוע ארצי של אגף סיף ולהב 433 באגף החקירות והמודיעין. העמדת כל היכולות הטכנולוגיות של משטרת ישראל לפיענוח האירועים ולמניעת אירועים נוספים.

 

זירת הרצח הכפול סמוך לשער העמקים. צילום: דוברות המשטרה

"מתחילת השנה סיכלנו עשרות מקרי רצח, רובם בחברה הערבית והגדלנו במאות אחוזים את כמות כתבי האישום בגין ניסיונות רצח. זו מגמה שהולכת וגוברת והיא תוצאה ישירה של פעילות מודיעינית ומבצעית מורכבת ומאומצת מאוד. אל מול האירועים האחרונים אנחנו נגביר את הפעילות תוך מעורבות משמעותית של להב 433 בתיקי הרצח שנחקרים במחוזות, נגדיל את כמות היעדים במבצע "מסלול בטוח" ובכך נפעל יחד עם כל רשויות האכיפה מול יותר ויותר גורמים עבריינים, ונמקד את הפעילות תוך תיגבור של חוקרים ויחידות מבצעיות בחקירת אירועי הרצח האחרונים." כך אמר המפכ"ל במסגרת דיון הפשיעה המיוחד.

בסיכום דבריו התייחס המפכ"ל לפעילות המבצעית ההתקפית שיש לנקוט כעת בכל המישורים בכדי לבלום את רצף אירועי הפשיעה ואת הפעולות שיש לנקוט בכדי להמשיך את מגמת האכיפה המוגברת מול ארגוני הפשיעה והעבריינים מחוללי הפשיעה.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • שנת לימודים חדשה בפתח: האם אתם מרוצים מבית הספר בו ילדיכם לומדים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות