X

קארטניק וסיעת "אני חי פה" הודיעו: "נתמוך ביונה יהב לראשות העירייה"

הצעירים והעולים מחבר העמים מצטרפים לקואליציה הליברלית בחיפה: יושב ראש סיעת אני חי פה קיריל קארטניק הודיע על תמיכה ביונה יהב בסיבוב הבחירות השני לראשות העיר. קארטניק יקבל את העמותה לקליטת עלייה

שבוע ימים לפני הסיבוב השני בבחירות לראשות עיריית חיפה, קיימו הערב (ראשון) המועמד שעלה לסיבוב השני, יונה יהב, ויו"ר סיעת "חי פה" קיריל קארטניק, מסיבת עיתונאים בה הודיע קארטניק על תמיכתו ביהב לראשות העירייה.  נציג הצעירים והעולים מחבר העמים מצטרף לקואליציה הליברלית בחיפה והוא המתמודד החמישי אותו מצרף יהב ל"ממשלת האחדות החיפאית" אחרי אביהו האן וסיעת "הירוקים- כחול לבן", שרית גולן וסיעת "חיפה בשבילנו – חוזה חדש", יוסי שלום סיעת "יש עתיד – צעירי חיפה" וצביקה ברבי וסיעת "אכפת לי מתושבי חיפה" שהודיעו על תמיכתם ביהב,. צעד נוסף המקרב את ראש העיר לשעבר, חזרה ללשכת ראש העירייה.

תמיכה נוספת ליהב. יונה יהב וקיריל קארטניק הערב בחיפה. צילום: דורון גולן


יונה יהב אמר: "החיבור עם קיריל הוא בשורה אדירה לחיפה. כפי שהתחייבתי אני פועל להכניס לתוך העשייה העירונית את הכוחות הכי חזקים הרוצים בטובתה של העיר ופועלים למענה. קיריל הוא נבחר הציבור הכי צעיר בחיפה, חרוץ, שפועל נמרצות למען ציבור בוחריו ועושה ימים כלילות להצלחתה של חיפה. אני שמח על החיבור בינינו, ורואה בו נדבך חשוב של חיפה היפה". יהב הוסיף כי בימים הקרובים צפויים חיבורים פוליטיים נוספים, וקרא לכל הכוחות הפוליטיים הפועלים בעיר להצטרף "ולהשיב את התקווה לחיפה", כדבריו.


מרימים כוסית לכבוד ההסכם. יונה יהב וקיריל קארטניק. צילום: דורון גולן

יו"ר "חי פה", קיריל קארטניק אמר עם חתימת ההסכם: "היום הוא יום של ניצחון! ניצחון של הדמוקרטיה, ניצחון של אלפי אנשים שהאמינו בנו והצביעו "דע" למועצת העיר חיפה וקיריל קארטניק לראשות העיר, ניצחון של כל הפעילים והמתנדבים שלנו, ניצחון של סיעת" אני חי פה" – סיעה על מפלגתית, סיעה קודם כל של התושבים. זהו הישג חסר תקדים, ואני רוצה להודות לכל אחד ואחת מכם".

ימתגו את חיפה כבירת התרבות של הצפון ואחת הערים המובילות בתחום בישראל. יהב וקארטניק. צילום: דורון גולן

קארטניק הקדיש את ההישג שלו לסבו, שנפטר יום לאחר הבחירות והוסיף: "כמו שאתם יודעים, בבוקר של יום לאחר הבחירות סבא שלי נפטר. הוא היה הבן אדם הכי יקר לליבי, זה שגידל אותי, אצלו למדתי להגיד את המילה הראשונה "סבא". תמיד כשנפגשנו הוא שאל אותי: איך הולך לי? האם אנחנו מנצחים? לכן, את הניצחון הזה אני רוצה להקדיש לסבא שלי חיים יפים קארטניק ז"ל. סבא אתה יכול להיות גאה בי, אנחנו עשינו את זה והגענו ליעד.
קארטניק ביקש להציג את ההישגים הראשונים של סיעתו בהתייחס לנושאים שהיו מהותיים עבורו בבחירות הללו כשאמר: "אנחנו מחזירים את החניות לסטודנטים החיפאים, לאחר הבחירות כל סטודנט שגר בעיר יוכל לקבל חנייה בחינם בעיר שלנו. בנוסף אנחנו נפעל לבלום את ההגירה השלילית מהעיר, לאחר חמש שנים שהעירייה הזניחה את הטיפול בכך. בנוסף, סיכמנו עם מר יונה יהב שאנחנו נעשה בחיפה את אחד הפסטיבלים הגדולים במדינת ישראל, פסטיבל לא פחות, אלה ברמה של "טומורולנד" או "מידברן", בצורה כזאת נמשוך לפה את הצעירים, נפתח את התיירות, ונקדם את כלכלת העיר והעסקים הקטנים. צעירים חיפאים יכולים להיות רגועים, יש מי שמייצג אותם במועצת העיר חיפה". קארטניק לא שכח את תומכיו מהחברה הרוסית כשאמר:" נהפוך את חיפה לבירה של דוברי הרוסית, והיא תהיה עבורם העיר המובילה בישראל בהשקעה בהם".

קיריל קארטניק ויונה יהב. צילום: גביש מדיה

"יונה יהב הוא האיש הנכון לנהל את המשבר בעיר שלנו, רק הוא יכול להוציא את חיפה מהבור בו אנחנו נמצאים. יונה יהב הוכיח את עצמו בניהול במלחמת לבנון השנייה, הוא פטריוט אמיתי, איש ערכים ליברליים ופשוט בן אדם עם לב גדול. אני עומד פה מולכם ומאמין מכל הלב שבתקופה לא פשוטה זאת אנחנו חייבים להתאחד – שמאל וימין, חרדים וחילונים, ערבים ויהודים, הדור הקודם והדור הצעיר, אנחנו בתור הדור הצעיר חייבים ללמוד מהדור הקודם בשביל העתיד של כולנו, בשביל העתיד של הילדים שלנו. העיר שלנו חייבת קואליציה רחבה ויציבה".

 

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות