X

אור ירוק לפרויקט התחדשות עירונית ענק של כ-50 דונם בשכונת קריית אליעזר בחיפה

חברת שובל – ברוך התחדשות עירונית מדווחת כי הגיעה לחתימות הרוב הדרוש עבור מימוש פרויקט פינוי בינוי הענק ברחובות רוטשילד – אלנבי בעיר חיפה. המתחם יתוכנן בעירוב שימושים הכולל דירות מגורים, שטחי מסחר ותעסוקה, שירותים לרווחת התושבים והתושבים ייהנו משטחים ציבורים לרבות שטחים ירוקים נרחבים

קבוצת שובל יחד עם קבוצת ש. ברוך נבחרו בשנת 2022 על ידי כ – 450 דיירי המתחם כאשר בימים האחרונים כאמור, נחתמו חוזים סופיים עם החברות בהתאם לרוב הדרוש. כעת החברות החלו בתיאום תכנון מול  מינהלת להתחדשות עירונית חיפה ורשות קרקעי ישראל ובכוונת היזמים לקדם תכנית מפורטת למתחם, כאשר הציפייה היא לקבלת היתר הבניה בטווח של כחמש שנים.

מדובר בתכנית התחדשות עירונית ברחובות רוטשילד 49-79, יצחק שדה 34 – 42 ואלנבי 80-90 בחיפה, אותה מקדמות קבוצת שובל יחד עם קבוצת ש. ברוך.


התחדשות עירונית ברחובות רוטשילד-אלנבי בחיפה. הדמיה: זיתוני


התכנית משתרעת על כ- 50 דונם. המתחם יתוכנן בעירוב שימושים הכולל דירות מגורים, שטחי מסחר ותעסוקה, שירותים לרווחת התושבים והתושבים ייהנו משטחים ציבורים לרבות שטחים ירוקים נרחבים.

המתחם יכלול שילוב של בנייני מגורים בבנייה מרקמית ומגדלים של עד 28 קומות. לפי התכנון המוצע יבנו כ- 2,200 דירות חדשות בתמהיל מגוון כאשר לפחות 20% מסך הדירות החדשות יהיו דירות קטנות בשטח של עד 80 מ"ר פלדלת.

כמו כן המתחם יכלול כ- 7,000 מ"ר של שטחים מסחר, כ- 3,000 מ"ר של שטחי תעסוקה, וכן 2,500 של מבני ציבור לצד שטחים ירוקים נרחבים בתוך המתחם לרווחת הדיירים.

לדברי דבורה ברוך מנכ״לית קבוצת ש. ברוך – ״מדובר על מבני רכבות ישנים מאד שנבנו בשנות ה60, וכוללים מס' כניסות בכל בניין בני 3-4 קומות. בניינים ללא ממ"ד ולא עומדים בתקן רעידות אדמה. פינוי מתחם זה הוא התחדשות עירונית אמיתית. אנו רואים בחיפה ובאזור הזה פוטנציאל אדיר. רוב הדירות יתוכננו כך שהדיירים ייהנו מנוף לים ואנו גאים כי הדיירים בחרו בנו".

התחדשות עירונית ברחובות רוטשילד-אלנבי בחיפה. הדמיה: זיתוני

לדבריה, האתגרים בפרויקט היו רבים. כך למשל היה עלינו לבנות אמון מחדש עם הדיירים לאחר ניסיונות עבר של חברות אחרות להחתים דיירים באופן שלא תואם את החוק. החברה שלנו עשתה סדר בנושא זה. מחקנו את כל הערות האזהרה שהיו, קיימנו כנסים בהם הסברנו לדיירים בשקיפות מלאה את הפרויקט ואת לוחות הזמנים בו וכך רכשנו את אמון הדיירים מחדש. ולראיה שיעור החתימות המרשים שהושג באופן מהיר יחסית.

ישי רוט. צילום: ערן לביא

לדברי ישי רוט משנה למנכ״ל קבוצת שובל – "הפרויקט נמצא בשלב ראשוני של התכנון ויכלול חניון תת קרקעי ועילי. הפרויקט יהיה בעל תקן ירוק היות וחרטנו על דגלנו ערכים של אקולוגיה ושמירה על הסביבה. הפרויקט יתוכנן תוך שימוש במערכות מתקדמות ליעילות וחסכון באנרגיה, מתוכנן לניצול חכם של התאורה הטבעית ועוד. היתרון הגדול שלנו הוא בכך שכמו בכל הפרויקטים שלנו, אנחנו היזמים והקבלנים בעלי סיווג ג' 5 בלתי מוגבל.

בעלי הדירות יועברו לדירות חליפיות בחיפה או לדירות בפרויקטים סמוכים של החברה לבחירת הדיירים ובסיומה יחזרו לדירות חדשות באיכות יוצאת דופן".

"חלק גדול מהדיירים הם מעל לגיל 70 אשר חששו מאוד מהתהליך", אומרת סיגל שטרנברג מארגנת הדיירים. לדבריה, "בעזרת 30 נציגים שלקחו חלק פעיל בקידום המתחם, ובקבלת תמורות ראויות מהיזם ,אשר נאות לרוב בקשות הנציגים  הצלחנו להגיע לרוב דרוש כ"כ מהר בהתייחס לגודל המתחם. התמורות לדיירים כוללות תוספת מ"ר נוספים, מרפסת, חניה ומחסן ואף שדרוג בקומות.

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות


<