X

יאיר לפיד: "הממשלה הזו היא לא המדינה. הממשלה הזו היא אסון שקרה למדינה"

המונים הגיעו במוצאי שבת להפגין במרכז חורב בקריאה להקדמת הבחירות. הנואם המרכזי, יו"ר האופוזיציה, יאיר לפיד: "באנו כדי להגיד: אל ייאוש מדינת ישראל, השינוי בדרך, הבחירות בדרך, בחירות עכשיו". הרמטכ"ל לשעבר, רא"ל (מיל') דן חלוץ: נתניהו אינו רוצה בהחזרת החטופים

כמדי סוף שבוע גם היום במוצאי שבת הגיעו המונים להפגין נגד הממשלה בקריאה להקדים את הבחירות. המפגינים, כ-11 אלף על פי המארגנים, מחאת הם חיפה, צעדו לאורך רכס הכרמל מהאודיטוריום ועד למרכז חורב שם נערכה הפגנה המרכזית.

הנואם המרכזי, יו"ר האופוזיציה, יאיר לפיד, אמר לקהל: "אני רוצה להזכיר לכם משהו על עצמכם. אתם יודעים אותו, אבל אני רוצה להזכיר אותו בכל זאת: אתם כבר החלפתם פעם אחת את השלטון, אתם כבר עצרתם בגופכם את המהפכה המשטרית. אתם יכולים לעשות את זה שוב,.


"הממשלה אומרת לנו שאנחנו לא אזרחים, אנחנו נתינים. הם יעשו מה שהם רוצים, ואנחנו רק נשלם מיסים ונשלח את הילדים שלנו לצבא. הם טועים. הפרייארים גמרו להיות פרייארים! אתם הוכחתם את זה. אני מזכיר לכם, הם כבר ניסו לעשות את זה, והם נכשלו. הם נכשלו בזכותכם".


"אתם הצלתם את בית המשפט העליון, אתם מנעתם את הפיטורים של שר הבטחון, אתם יצאתם אחרי השביעי לאוקטובר, והלכתם לעשות את כל מה שממשלת הדרדל'ה לא עשתה: הקמתם מחדש את החברה האזרחית הישראלית".

יאיר לפיד. צילום: יאיר גיל

"ראיתם שהממשלה לא כשירה, אז לקחתם אחריות. כל אחד לשיטתו, כל אחד בקהילה שלו. הכנתם אוכל למפונים, קניתם ללוחמים בירכיות ואפודים קרמיים, שמתם סרט צהוב בשביל החטופים, כדי שהם יידעו שלא שכחתם ולא תשכחו. זה ההבדל הגדול ביניכם לבין הממשלה: עליכם אפשר לסמוך".

עוד אמר לפיד: "הממשלה הזו היא לא המדינה. הממשלה הזו היא אסון שקרה למדינה. יש להם טריק חדש. הם אומרים לנו "ביחד ננצח", אבל רגע, שניה, רק נעביר עוד שני מיליארד שקל לאנשים שלא מתגייסים. "ביחד ננצח", אבל חכו שניה, נמנה מפכ"ל שהוא בובה של בן גביר. "ביחד ננצח", אבל בלילה נצייץ נגד הצבא וננסה להפיל את התיק על מערכת הביטחון. "ביחד ננצח", ואז נלך לערוץ 14 ונקרא לכם בוגדים".

לפיד הוסיף: "אלו ימים קשים. הקשים ביותר שהיו לנו. המדינה מעולם לא היתה עצובה כל כך, נואשת כל כך, והדבר שהיא זקוקה לו יותר מכל, הם אנשים שלא מתייאשים. זה אתם, אתם פה הערב כי אתם האנשים שלא מתייאשים".

"התפקיד שלי לעשות הכל כדי שברגע הנכון הכוח הזה שלכם יהפוך לשינוי פוליטי. יהפוך לאנשים שייכנסו למליאת הכנסת ויצביעו נכון. יבחרו במדינה במקום במפלגה. המחוייבות שלי אליכם היא להמשיך לנסות עד שזה יקרה. זה יקרה. הממשלה הזו תיפול, הממשלה הזו לא תחזיק מעמד, אנחנו נשלח אותם הביתה".

הרמטכ"ל לשעבר, רא"ל (מיל') דן חלוץ: "בנימין נתניהו מסכן את עתיד המפעל הציוני, אנו בדרך למדינה תיאוקרטית – דתית – משיחית – קיצונית – גזענית – הומופובית. יש רק דרך אחת לעצור התהליך – החלפת השלטון – בחירות עכשיו. עלינו לצאת בהמונינו לרחובות, לצור על כנסת ישראל, לרדוף את 64 חברי הכנסת ואת שרי ממשלת הזדון. חובה לעצור את חורבן המדינה".

דן חלוץ. צילום: מחאת העם חיפה

"נתניהו וממשלתו הם האיום הקיומי על מדינת ישראל. בנימין נתניהו הוא סכנה ברורה ומיידית, אומן השקר והסחת הדעת, לא נותרה פינה אחת שהוא לא החריב. שנה וחצי הוא מוליך בכחש את אזרחי מדינת ישראל, מצוי בניגוד עניינים אישי מול האינטרסים של מדינת ישראל. הוא ימכור את כולנו בעבור הישארותו בשלטון. הוא יילחם עד אין קץ עבור שימור בן גביר בקואליציה, הוא יסייע לחרדים להשתמט עבור שימור גולדקנוף ודרעי. ברגע זה נמקים במנהרות ומחילות החמאס 133 חטופות וחטופים, חלקם מתים וחלקים חיים על תנאי".

"בנימין נתניהו אינו רוצה בחזרתם, משום שזה האות לקץ שלטונו. הם הופקרו כבר לפני שישה חודשים. מדינת ישראל לא הניחה על השולחן הצעה משלה, הצעה שמוכנה לשלם הכל בעבור החטופים. הניצחון המוחלט שמובטח לנו על ידי נתניהו לא יקרה, כבר יותר משלושה חודשים שאין מלחמה בעזה. כאשר אין דרך לעולם לא תגיע ליעד. לפני 3 חודשים אמרתי בחיפה כי לא תהיה תמונת ניצחון למלחמה זו, רק תמונת הפסד של השבעה באוקטובר. היום זה ברור לכולנו. נתניהו הצליח בשנה וחצי להרוס כל חלקה טובה במדינת ישראל. טבח נתניהו בשבעה באוקטובר היה ויהיה אות קין על מצחו ועל מצחה של ממשלת ישראל ויירשם לדיראון עולם בהיסטוריה היהודית".

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות


<

<