עד 2030 צפויה בזן להשקיע 170-240 מיליון דולר בפולימרים ירוקים

קבוצת בזן מפרטת את האסטרטגיה במגזר הפולימרים הממוחזרים והמתכלים. להערכת בזן ההשקעה תניב תוספת EBITDA שנתית של 55-70 מיליון דולר


 

קבוצת בזן פירסמה היום (שני) מצגת למשקיעים במסגרתה היא מפרטת את פעילותה האסטרטגית במגזר הפולימרים, הכוללת צפי השקעה בין השנים 2022-2030, מתוך סך כל ההשקעה בתכנית האסטרטגית בגובה 400 מיליון דולר, וכן את תוספת ה-EBITDA השנתית שהשקעה זו צפויה להניב לה. מהמצגת עולה, כי הקבוצה צפויה להשקיע סכום שנע בין 170-240 מיליון דולר שעיקרו בתחום הפולימרים הירוקים (ממוחזרים ומתכלים), השקעה אשר צפויה להניב לה תוספת ל- EBITDAהשנתי של 55-70 מיליון דולר.

המידע למשקיעים נועד לספק מידע  ממוקד על פעילות מגזר הפולימרים שבהובלת חברת הבת כרמל אולפינים (כאו"ל) וכולל גם את חברת דוקור הממוקמת בנמל רוטרדם שבהולנד – מיקום אסטרטגי בלב זירת הכלכלה המעגלית הגלובלית, זאת בהמשך לפרסום האסטרטגיה של הקבוצה בחודש יולי האחרון, במסגרתה סימנה יעדים אסטרטגיים בהתאם לעקרונות ESG להשקעה אחראית.


 

פירוט החלוקה של ההשקעה והתרומה ל EBITDA השנתי

ההשקעות המתוכננות במגזר הפולימרים יסייעו לכאו"ל ולקבוצת בזן לעמוד ביעדים האסטרטגיים האתגריים שהציבה לעצמה – ייצור של לפחות 15% פולימרים ירוקים עד שנת 2025 ו-30% עד שנת 2030, זאת בהשוואה ליעדים באירופה לשנת 2030 הנעים בין 20%-25%.

סך כל ההשקעה במגזר פולימרים תתרכז בשלושה מנועי צמיחה: העמקת הובלת שוק הפולימרים בישראל, צמיחה בתחום מחזור הפלסטיק וחדשנות בתחום הביו פולימרים. הקבוצה צפויה להשקיע עד שנת 2030 כ-20 מיליון דולר על מנת להעמיק את הובלת את שוק הפולימרים בישראל, השקעה שצפויה להניב 5-10 מיליון דולר תוספת לEBITDA השנתי. בתחום מחזור הפלסטיק הקבוצה תשקיע 140-200 מיליון דולר שלהערכתה צפויים להוסיף לEBITDA- השנתי 50-60 מיליון דולר, ובחדשנות בביו-פולימרים כ-20 מיליון דולר לטובת פיתוח ואיתור טכנולוגיות מובילות בעלות פוטנציאל צמיחה גדול תוך מזעור סיכוני השקעה.

שני הניצנים הראשוניים של השקעות אלה היו ההסכם עם חברת UBQ וחברת Melodea. בהסכם הראשון, באמצעות UBQ תשולב פסולת ממוחזרת בתוך קו מוצרים מופחת פחמן של כאו"ל המיועד לתעשיית הפלסטיק בישראל ובאירופה.

במסגרת ההסכם השני בזן השקיעה כ-4 מיליון דולר בחברת Melodea הישראלית ובמפעלה בערד בהסכם פיתוח ושיווק מוצרים. Melodea פיתחה חומר ציפוי לאריזות, שמופק מתאית של עץ ( CNC), בעל תכונות ייחודיות של ביופולימר. ייצורו המסחרי של החומר צפוי להתחיל בשנת 2022 והוא מיועד להחליף או להשתלב בשימוש בחומרים מקבילים מבוססי נפט, כמו גם ציפוי אלומיניום כשכבת ציפוי לאריזות גמישות כגון אבקת כביסה ומזון לבע"ח.

 

מלאכי אלפר מנכל בזן. צילום: בזן

כאו"ל פועלת כיום בשוק הפוליפרופילן ושוק הפוליאתילן בעל צפיפות נמוכה (LDPE). הביקוש השנתי  בשוק הפוליפרופילן העולמי נאמד בכ-80 מיליון טון עם צפי צמיחה של כ-80% עד 2040. הביקוש השנתי בשוק הפוליאתילן (LDPE) העולמי נאמד בכ-25 מיליון טון עם צפי צמיחה של כ-50% עד שנת 2040. הביקוש בישראל לפולימרים אלו נאמד כיום בכ-550 אלף טון עם צפי צמיחה של כ-45% עד 2040.

למגזר הפולימרים (כאו"ל ודוקור) כושר ייצור שנתי פוטנציאלי מרבי הנאמד בכ-630 אלף טון פוליפרופילן וכ-170 אלף פוליאתילן (LDPE). כמו כן, נהנה המגזר בתשעת החודשים הראשונים לשנת 2021 מרוח גבית משמעותית מסביבת מאקרו ותרם 250 מיליון דולר ל-EBITDA של הקבוצה. ממוצע ה-EBITDA השנתי של המגזר לשנים 2015-2019 הינו כ-190 מיליון דולר.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • אם הבחירות לראשות העיר חיפה היו נערכות היום - למי מהמועמדים הייתם מצביעים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות