אישום בפרשת רצח ליטל יעל מלניק ז"ל: "מנע ממנה לצאת מהקבר וגרם למותה בייסורים"

מכתב האישום המזעזע עולה כי אדוארד קצ'ורה מקריית מוצקין, טייל עם מלניק ז"ל ברחבי הקריות עד שהשניים החליטו להיכנס לאתר הבנייה. שם הנאשם "כיסה כליל את גופה ופניה בחול וחצץ, בעודה בחיים"


 

לפני זמן קצר הגישה פרקליטות מחוז חיפה, כתב אישום נגד אדוארד קצ'ורה, בן 49 מקריית מוצקין, בגין רצח בנסיבות מחמירות של הנערה יעל ליטל מלניק ז"ל לפני כחודשיים בקריות.

חקירת הפרשה נוהלה על ידי היחידה המרכזית של מחוז חוף, באמצעות מחלק נוער חשיפה.


מלבד עבירת רצח בנסיבות מחמירות מואשם קצ'ורה גם בעבירות רבות של בעילה אסורה בהסכמה תוך ניצול יחסי תלות וריבוי עבירות של הפרת הוראה חוקית.

על פי כתב האישום, קצ'ורה, אח במקצועו, הכיר את מלניק ז"ל במהלך אשפוזה בבית חולים פסיכיאטרי, "כשהיא במצב רגשי לא יציב, ואף ביטא כלפיה רגשות".

זמן קצר לאחר שמלניק ז"ל שוחררה מהאשפוז, "ולאחר שהמנוחה פיתחה תלות בנאשם, החל בין השניים קשר אישי וזוגי שנמשך כחצי שנה. במהלך תקופה זו נהגה המנוחה להעדר מביתה ולשהות במחיצתו של קצורה שעות ארוכות. בשל כך, הוצא נגדו צו הרחקה והמנוחה הוגדרה כקטינה בסיכון. חרף קיומו של הצו, המשיך הנאשם לקיים עם המנוחה מערכת יחסים כאמור ולהיפגש עימה".

 

כתב אישום בפרשת רצח ליטל יעל מלניק ז"ל בקריית מוצקין. צילום באדיבות המשפחה

 

ב- 1.10.21 הגיעה מלניק ז"ל לביתו של קצ'ורה והם שהו זה במחיצת זו שעות ארוכות. בשעות הלילה הגיעו שוטרים לביתו של  קצ'ורה על מנת לאתר את הנערה.

קצ'ורה  לא פתח את דלת ביתו, ולאחר שהשוטרים עזבו את המקום הוא יצא עם מלניק ז"ל מן הבית, והשניים החלו לשוטט בקריות.

במהלך הלילה שוחחו  השניים על מצוקתה הנפשית והחליטו לחפור מעין קבר, אליו היא תכנס ותכוסה על ידי קצ'ורה, באופן שהיא יכולה לנשום בהיותה בתוכו.

עוד עולה מכתב האישום כי "בהמשך, כשהוא מודע למצוקתה הנפשית, הגיעו השניים לאתר בניה שם חפרו השניים מעין קבר והמנוחה נשכבה בתוכו, לאחר ששמה את מבטחה בנאשם.  המנוחה הכניסה לפיה צינור לנשימה, ולאחר ששקל וגיבש החלטה להמית את המנוחה, כיסה המשיב כליל את גופה ופניה בחול וחצץ, בעודה בחיים. בהמשך, הוציא הנאשם את הצינור מפיה של מהמנוחה ומנע ממנה לנשום ולצאת מהקבר ובכך גרם למותה בייסורים עד שנחנקה".

 

הזירה בה נמצאה גופתה של ליטל יעל מלניק ז"ל קבורה בחול. צילום: דוברות המשטרה

 

בבקשת המעצר נכתב כי קצ'ורה גרם למותה של הנערה בכוונה ובאכזריות מיוחדת, והותיר אותה בזירה כשהיא ללא רוח חיים. עוד נכתב בבקשה כי "קיים יסוד סביר לחשש כי באם ישוחרר הנאשם, ולו בתנאים מגבילים, הוא יסכן את הציבור, שכן בתקופה שקדמה לרצח, כמו גם ביום האירוע, הפר המשיב ביודעין את צו ההרחקה שניתן על ידי בית המשפט והמשיך לעשות כן כל העת, הגם ששוטרים הגיעו לביתו מספר פעמים כדי לאתר את המנוחה. מעשים אלו של המשיב, לצד ניהול מערכת יחסים כאמור עם המנוחה, כשהוא מודע למצוקתה, מלמדים ביתר שאת, כי המשיב חסר גבולות ואינו סר למרותו של החוק, ולפיכך אינו בר אמון".

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • אם הבחירות לראשות העיר חיפה היו נערכות היום - למי מהמועמדים הייתם מצביעים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות