X

גאווה לחיפה: 13 חיילים וחיילות יקבלו הצטיינות מנשיא המדינה

הכירו את 13 החיילים והחיילות מחיפה שיתייצבו בטקס מצטייני נשיא המדינה, יצחק הרצוג שיתקיים ביום רביעי הקרוב לכבוד יום העצמאות ה75.

סגן פ'. צילום: דו"צ

סגן פ׳ בת 21 מחיפה. כשפ׳ עשתה צו ראשון הודיעו לה כי היא לא יכולה להתגייס בעקבות לקות ראייה. בגלל שהצבא הוא דבר מאוד חשוב לה ולמשפחתה, ובגלל שהיא רצתה לעשות תפקיד משמעותי – בחרה להתנדב. פ׳ התגייסה בספטמבר 2020 להיות מש״קית מודיעין בחטיבת ההפעלה. בדצמבר 2021 יצאה לקצונה ובשנה האחרונה היא קצינת מודיעין בחטיבה (במחלקה לשיתוף פעולה בינלאומי). מספרת שמרוצה מאוד מהתפקיד. לפני הצבא היה בתנועת "כנפיים של קרמבו', ועשתה מכינה – חנתון. הדבר הכי ישראלי בעיניה זה ארוחת שישי.


סמ"ר א'. צילום: דו"צ


סמ״ר א׳ בן 21 מחיפה. אמו נפטרה ב-2004 מסרטן. אחיו הגדול, בר בן 31, גר בתל אביב. אביו ואחיו שירתו שניהם בחיל התקשוב. לפני הגיוס היה בצופים, אוהב לטייל ולנגן בפסנתר. א׳ התגייס ליחידה 504 בדצמבר 2020, וכשסיים מסלול יצא ביחד עם עוד חבר לקורס מ״כים של 4 חודשים בביסל״ח 906. היה מ״כ טירונים במסגרת תפקידו ביחידה 504 בבא״ח גולני במשך ארבעה חודשים ולאחר מכן חזר ליחידה, ועבר חפיפה לתפקיד בו הוא נמצא. ביולי הפך להיות סמל של הפלגה ביחידה. א' מספר כי התקופה בה היה מ״מ טירונים הייתה תקופה משמעותית בשירות שלו, מכיוון שבהתחלה הוא לא רצה בתפקיד הזה ושינה את הפרספקטיבה שלו. הדבר הכי ישראלי בעיניו זה לטייל בארץ, לראות את ההיסטוריה של הארץ דרך השטח.

יוליה רסדין. צילום: דו"צ

סמל יוליה רסדין בת 20 מחיפה, יוליה התגייסה באוגוסט 2021 וקיבלה שיבוץ ללוחמת מעברים ושובצה בגדוד תעוז בפלוגת להב. בהמשך יצאה לקורס מ״כים שבסיומו חזרה לפלוגה בתנור מ״כית. לאחר מכן התקדמה להיות סמלת בפלוגה. נמצאת בתפקיד שנה ושמונה חודשים. מספרת כי לפני היציאה לקורס מ״כים נפצעה ברגל וכמעט יצאה מהתפקיד, אך לבסוף הצליחה לצאת לקורס וסיימה אותו. כחצי שנה לפני הגיוס אביה עבר התקף לב, אירוע שהשפיע על כל המשפחה.

נועה מרשק. צילום: דו"צ

סמל נועה מרשק, בת 21 מחיפה. נועה התגייסה באוקטובר 2021 לקמ״ד שו״ב, ובסיום הקורס שובצה להיות מדריכת של קצינים ומילואימניקים מכלל הצבא על מערכת שו״ב (משואה) ובקרוב תצא להיות מפקדת של מדריכות שו״ב. נמצאת בתפקידה הנוכחי שנה ושלושה חודשים. שני הוריה של נועה רופאים, אביה היה לוחם הנדסה קרבית והגיע למילואים בתור רופא, אמה עשתה עתודת רפואה והייתה רופאה מוטסת בחה"א. בנוסף, לנועה שני אחים קטנים ממנה. לפני הצבא הייתה בצופים ועתה שנת שירות בבני עייש. נועה גרה יחד עם משפחתה באוסטרליה, במסגרת עבודה של אביה ולמדה בבית ספר בינלאומי הדבר הכי ישראלי בעיניה הוא שכולם מכירים את כולם.

דנייל גרשזון. צילום: דו"צ

סמל דנייל גרשזון, בן 23 מחיפה. דנייל עולה חדש מרוסיה, נולד ברוסיה ולמד שם באוניברסיטה למשפטים. על אף שהיה תלמיד באוניברסיטה והיה לו פטור, התגייס בגיל 18 לצבא הרוסי, ולאחר חמישה חודשים שוחרר. דנייל הגיע לארץ דרך תכנית תגלית ולאחר הביקור החליט כי הוא רוצה לחיות במדינת ישראל. דנייל הוא חייל בודד, ועלה לבד לארץ ב-2019. לפני הצבא השתתף בתכנית סל״ע, תכנית לעולים חדשים, התגייס במאי 2021, הגיע למחו"ה אלון והבין שהוא רוצה ללכת ללוחמה. הגיע לגדוד לביאי הבקעה במכין והיום הוא לוחם בגדוד אריות הירדן. הדבר הכי ישראלי בעיניו זה צה״ל.

ואצ'סל וולינסקי. צילום: דו"צ

סמל ואצ'סלב וולינסקי, בן 21 מחיפה. ואצ׳סלב עלה ב- 2018 מאוקראינה לבד והחל ללמוד בפנימייה ברמת הדסה. אמא שלו ואחיו נשארו באוקראינה. התגייס באוגוסט 2021, ולאחר גיבוש שובץ בסיירת צנחנים. עשה מסלול בסופו קיבל מצטיין. הדבר הכי ישראלי בעיניו זה פלאפל.

יליזבטה. צילום: דו"צ

סמל יליזבטה, בת 20 מחיפה. יליזבטה עלתה לארץ ב-2016 מאוקראינה יחד עם אמא שלה ועם שני אחיה, למדה באולפן בחיפה ולאחר מכן עשתה עוד 4 שנות לימוד. היא התגייסה באפריל 2021 למערך הטכני בחיל האוויר, ומשרתת היום כטכנאית דרג א׳ בטייסת 113 שבבסיס רמון. מספרת כי השתתפה בפריסת חיל האוויר בקפריסין. הדבר הכי ישראלי בעיניה זה סנדלי שורש.

הילה מועלם. צילום: דו"צ

סמל הילה מועלם, בת 20 מחיפה. הילה התגייסה באוגוסט 2021 ועשתה טירונות 06 ומסלול מתקדם כטנקיסטית בקרקל. לאחר מכן יצאה לקורס מפקדי טנקים והייתה מפקד טנק בקו המבצעי בניצנה. בחמישה חודשים האחרונים, לאחר מחזור פיקוד אחד, היא הרס״פית של פלוגת פרא. הדבר הכי ישראלי בעיניה זה צה״ל.

נאיה דיאב. צילום: דו"צ

רב״ט נאיה דיאב, בת 20 מחיפה. נאיה התגייסה במרץ 2022 לגדוד קרקל, עשתה טירונות בסיירים, ולאחר מכן אימון מתקדם בשבטה במשך שמונה חודשים. היום תופסת קו בגזרת ניצנה בגבול מצרים עם הפלוגה המסייעת בגדוד קרקל. מספרת כי באימון המתקדם קיבלה הצטיינות מהמג״ד שלה והוא העניק לה סיכה. הוריה נולדו בלבנון. אביה, כאמל דיאב, היה בכוחות צד"ל במלחמת לבנון הראשונה ולחם לצד כוחות צה״ל. בשנת 2000 יצא יחד עם חיילי צה"ל מלבנון. הדבר הכי ישראלי בעיניה זה אהבת הארץ.

עמית מנור. צילום: דו"צ

סמ״ר עמית מנור הוא לוחם ימי בן 22 מחיפה שהתגייס בספטמבר 2020 לקורס לוחם ימי במגמת מכונה ונבחר להיות מצטיין נשיא בטקס יום העצמאות השנה. עמית שירת כמכונאי במשך שבעה חודשים בספינת הטילים אח״י תרשיש ולאחר מכן היה מפקד בבה״ד בקורס לוחם ימי. בחצי שנה האחרונה משרת כמפקד בקורס מפקדים בסיסי בבה״ד חה״י. במסגרת תפקידו, מפקד על שלושה צוותי מפקדים. עמית מספר על ההפלגה הראשונה שלו בתור לוחם, על תחושת המבצעיות, ועל כך שלקח חלק במבצע ״שומר חומות״. ברוח יום העצמאות הקרב, הוא מספר שהדבר הכי ישראלי בעיניו הוא לעזור אחד לשני.

אנה צוגלינה. צילום: דו"צ

הכירו את החיילת, ששירותה צרוף בהצטיינויות, רב״ט אנה צוגלינה, בת 20 מחיפה. אנה עלתה ארצה לבדה מרוסיה בגיל 14 בלבד, דרך תכנית נעל״ה והתחנכה בפנימייה. היא התגייסה בינואר 2022 ושובצה כאפסנאית במספנת זרוע הים. במסגרת תפקידה, אנה אמונה על הזמנת וקליטת הציוד בבסיס. אנה צוגלינה מפגינה אחריות, רצינות, השקעה וערכיות יוצאת דופן ולכן הוחלט להעניק לה את הצטיינות מפקד זרוע הים ואת הצטיינות הנשיא. כאשר נשאלה מה הדבר הכי ישראלי בעיניה, ענתה: ״המנטליות הישראלית, גישת ההסתכלות על החיים״.

בריהון קנאלאו. צילום: דו"צ

רב״ט בריהון קנאלאו, בן 22 מחיפה. בריהון נולד באתיופיה, דובר עברית ואמהרית ולפני הגיוס עזר לאמא שלו בבית ועבד במשלוחים. למד בפנימייה בהוד השרון במגמת משטרה. בריהון התגייס באוגוסט 2021, עשה טירונות שבסיומה שובץ בגדוד צמרת כמפעיל דיגיטל מבצעי, נמצא בתפקיד כבר שנה וחצי. הדבר הכי ישראלי בעיניו זה צה"ל. בריהון מספר כי קיבל את ההצטיינות שלו כי הוא עושה את העבודה שלו עם חיוך כל יום.

נתן סעדה. צילום: דו"צ

סמל נתן סעדה, בן 21 מחיפה. התגייס ביולי 2021 למחזור הראשון של תכנית תתקדמו, ובאמצע המחזור התקבל לחטיבת תב״ל וסיים כמצטיין מחלקה. שובץ בענף צפון אמריקה בחטיבת תביל וקיבל מצטיין אגף בשירותו. במסגרת תפקידו הוא מתעסק בביקורים של גנרלים, נסיעות בכירים לחו"ל ותרגילים צבאיים משותפים. נתן מספר שהוא מאוד אוהב את התפקיד, בו הוא יוזם הרבה ולוקח אחראיות וזה מלמד אותך להתמודד עם ריבוי משימות. האירוע המשמעותי ביותר משירותו עד כה הוא כשהיה בתרגיל עם ארה״ב בחצור, ושם הודיעו לו שהוא מצטיין נשיא. נתן אומר כי הוא קיבל את ההצטיינות בשל כך שהוא תמיד מתמיד בעבודה שלו, לומד ותמיד משפר את עצמו. נותן דובר אנגלית, עברית, צרפתית וספרדית ובתור ילד למד בכיתה מיוחדת בשל היותו מאובחן על הרצף האוטיסיטי.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם אתם אוהדי כדורגל?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחיפה


<