X

ערב לזכרו של מקים התא הגאה במכללת אורנים

החוג למקרא במכללת באורנים ערך ערב לזכרו של קובי ארני גשהון, סטודנט בחוגים מקרא וחינוך חברתי – קהילתי בין השנים 2015 – 2018 שבפברואר האחרון מת מוות פתאומי כשהוא בן 31 שנים בלבד

אמש ערך החוג למקרא במכללת באורנים ערב לזכרו של קובי ארני גשהון, סטודנט בחוגים מקרא וחינוך חברתי – קהילתי בין השנים 2015 – 2018 שבפברואר האחרון מת מוות פתאומי כשהוא בן 31 שנים בלבד. החברים לספסל הלימודים, מרציו ומשפחתו החליטו להנציח איש פורץ דרך בערב מרגש שהתכתב עם אופיו של גשהון: זיכרון דרך החיוך והשמחה ולימוד של מגילת רות. בערב המרשים האולם היה מלא עד אפס מקום והאהבה הורגשה בכל פינה, גם בעת שנשא הקס של העדה האתיופית דברים.
"קובי היה סטודנט פעיל, אהוב ואיש נהדר" מספרת ליאורה גולדמן, ראשת החוג למקרא ועורכת בכתב העת דברים במכללת אורנים "במקביל ללימודיו הוא עבד בפנימיית כו"ח (כבדי שמיעה וחרשים) בחיפה. הוא המשיך בעבודתו בפנימייה עד למותו השנה, והיה חלק מהסגל של הפנימייה במגוון של תפקידי הדרכה ועזרה. תפקידו האחרון היה עובד סוציאלי" משתפת גולדמן וממשיכה " קובי היה סטודנט פעיל ובולט הן בזכות הפעילות החברתית שלו, האכפתיות והמעורבות והן בזכות יכולותיו הלימודיות וחשיבתו המעמיקה. אהבתו לתנ"ך, ידיעותיו בתנ"ך ועמקות מחשבתו והגותו הפכו אותו לסטודנט בולט בחוג למקרא, ואהוב מאד על כולם – סטודנטים וסגל.
קובי פעל בשנותיו באורנים להקמת התא הגאה של הסטודנטים במכללה. באופיו הוא שאף לחקור הכול, לא לטאטא קשיים מתחת לשטיח ולא להסתיר. על כן, למשל, הוא כתב עבודה סמינריונית במקרא, בהנחייתי, על אהבה הומוסקסואלית במקרא. קובי בחייו הקצרים היה אמיץ ופורץ דרך, לא הסתתר בארון בנטייתו המינית, פעל לעשיית טוב בעבודתו ובחברה, ידע ליצור קשרים הדוקים עם חברים, ומצא עצמו תמיד מול משפחה או חברים – כדמות תומכת ופועלת" מנגבת גולדמן דמעה המתעקשת לבצבץ.

אחותו הגדולה, שרית ארני, מספרת שקוביקוב "כך קראתי לו" היה ילד שמח שמה שהיווה את סימן ההיכר שלו הוא החיוך, הצחוק והחיבוק החם והעוטף. עוד משתפת ארני כי לקובי היה חלום לטוס לאתיופיה "הוא נורא אהב לחקור, ללמוד על המסורת, לדעת עוד על השורשים. כל שישי בארוחת ערב זה היה חלק מהשיח – העלאת הזיכרונות של ההורים שלנו מאתיופיה ואני זוכרת את הפנים שלו שתמיד היו מרותקות וקשובות לסיפורים". במסגרת הלימודים שלו במכללת אורנים התארגנה קבוצה יחד עם קובי והם טסו יחדיו לאתיופיה "אני זוכרת שהוא סיפר לי את זה וכל כך שמחתי בשבילו שזה קרה שהוא הגשים את החלום שלו". עוד מבקשת ארני להודות על קיום ערב מרגש למכללת אורנים – לצוות ולסגל, ובעיקר לליאורה גולדמן, יעל אברהמי ואיריס יניב על ערב יוצא דופן". גשהון היה בעיקר איש אהוב, חברתו לספסל הלימודים תמי קצין נפרדת ממנו "אי שם, באמצע ספטמבר 2014, הצטלבו דרכינו. הגעתי ליום היערכות לסטודנטים שנה א, מלאה בתמיהה ובלבול. התיישבתי לקראת סוף האולם (לאפשר מילוט מהיר מהסיטואציה במקרה הצורך), אתה הגעת באיחור קל והתיישבת בכיסא הפנוי לימיני. החלפנו חיוכים נבוכים. חלקתי אתך את העוגיות שהבאתי לנשנוש… נפרדנו בחיבוק. זה היה הרגע בו החל מסע משותף. הרגע בו נטעת לי בלב. במשך ארבע שנים ארוכות מייגעות ומופלאות, ליווינו אחד את השנייה, ולהפך. מהר מאוד הבנו שאנחנו באותו מסלול אקדמי של מל"ח ומקרא.


שאף לחקור הכל. קובי ארני ז"ל. צילום באדיבות מכללת אורנים

היו לנו המון קורסים משותפים. עבודות ופרזנטציות משותפות. שעות ספרייה, דשא וקפיטריה. חלקנו עניין, עומס ומאמץ, שיחות נפש, צחוקים, תסכול והצלחות. הייתה לנו שפה משלנו, עם תנועות וריקודים רק לנו. כאלה היו לך עם כל עדת מרעיך. לעבור אתך חמישים מטר באורנים, היה מלווה באינספור עיכובים גדושים בחיבוקים וכּיפים. הייתה לך מעין הילה חברתית תמידית. ניחנת בתבונת תקשורת ויכולת נדירה לפרוט על נימי לבבות ולתת תשומת לב ייחודית לכל אחד ואחת אליהם נקשרת. היו רבים ורבות כאלה. התנועה, הגרעין, המכינה. איגי, הלימודים, יגור, עמותת כיוונים. רב פעלים ורב חסד שכזה. היית לי שותף, עוגן, סירה ומפרש. חבר אהוב. היינו: "קובי"לה" ו"תמצ'וק", יחד בין שבילי אורנים. לפעמים קראתי לך נסיך שבא והיית נבוך. כמעט שלושים שנה הפרידו בינינו. היית בגילו של בני הצעיר. עם זאת, הגיל אף פעם לא היווה עניין במערכת היחסים שלנו. הקשר שלנו נמשך הרבה אחרי שהסתיימו הלימודים באורנים. מפגשים תקופתיים של עדכונים ופתיחת לבבות. זכיתי להימנות בין אוהביך/ חבריך. צר לי עליך קובי, חבר ליבי. נעמת לי עד מאוד. נפלאתה אהבתך לי(ולרבים כל כך), עלֵי האדמה הזאת. תודה שהארת גם עלי את המוני גוני האהבה שפיזרת. לעד תאיר את ליבי. נ.ב. היינו נקרעים מצחוק על הפאתוס".

מצגת תמונות שהוכנה עבור קובי בערב לזכרו:  לחצו כאן
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם אתם אוהדי כדורגל?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות


<<
<