X

חיים צורי: דבר אחד שיהיה ברור, לא משנה מה תשמעו, אני ב-31 באוקטובר מתמודד ומנצח

בנוכחות כ-1,000 תומכים ופעילים, הכריז ראש עיריית קריית מוצקין חיים צורי על תחילת קמפיין הבחירות לראשות העיר. צורי פנה לנוכחים והתריע משמועות נגדו. "מסתובב בעיר מישהו שמספר סיפורים. הוא אומר לאנשים שאני לא מתמודד. אל תאמינו לו. ב-31 לאוקטובר אני מתמודד ומנצח!"

בנוכחות כאלף מתומכיו הודיע הלילה (ראשון) ראש עיריית קריית מוצקין, חיים צורי, על התמודדותו לכהונה נוספת לראשות העירייה. צורי מכהן כראש העירייה מ-1998 והוא יליד קריית מוצקין.

"דבר אחד שיהיה ברור, לא משנה מה אתם שומעים, לא משנה מה תשמעו, אני ב-31 באוקטובר מתמודד ומנצח. שיהיה ברור לכולם". אמר צורי לתומכיו. למעשה, החל מהיום מתחיל צורי את מסע הבחירות הרשמי שלו לאחר תקופה סוערת כראש עירייה. צורי נחשב לראש עירייה מיתולוגי והוא נבחר בפעם הראשונה לראשות העירייה ב-1998 עם סיעתו "מוצקינטו". מאז זכה צורי בבחירות לראשות העירייה ובבחירות ב-2018 זכה ברוב של 59 אחוז מקולות הבוחרים.


צפו בוידאו בדבריו של צורי לקהל:


מורן , "בתור אמא לילדה עם צרכים מיוחדים, מצאתי מהרגע הראשון דלת פתוחה בלשכתו של ראש העיר חיים צורי", היא סיפרה. "אני אם לילדה אוטיסטית. הוא הבין מהר את הצורך שלנו והקים מייד מסגרות חינוך מתאימות. היתה לו מוטיבציה לעזור ולהקים בית ספר עבורנו. חיים פתר לנו את הבעייה".

אלה, המשמשת יועצת לענייני קליטה, סיפרה כיצד למדה "שבמדינה שלנו שום דבר אינו מובן מאליו. עם חיים צורי למדתי לקבל את המובן מאליו. כל עולה בעיר יודע לקבל את המגיע לו. זו זכות ענקית לחיות כאן במוצקין . אני מודה לחיים צורי על כך".

דפנה צורי מנכלית היכל התאטרון בקריית מוצקין עם הנכד שעל חולצתו כתוב- אני בוחר בסבא חיים צורי

מייסדת קהילת "אמהות לומדות לזהות"(פגיעות מיניות בילדים), ענבל מאור, סיפרה כיצד זכתה לאוזן קשבת מצורי לאורך כל הדרך. "חיים הלך איתנו והיה קשוב לכל צרכינו", סיפרה, "כל הכבוד לך". צורי סיפר שנדרש לו חודש בכדי ללמוד כיצד להגות בקלות את המלה אנתרופוסופי, המהווה שיטת חינוך מאוד ידועה בבמוסדות החינוך בקריית מוצקין.

"אנחנו צריכים להעריך את מה שחיים בנה פה במשך 25 שנה", אמר המשנה לראש העיר בתואר (ללא שכר) יוסי מרקוביץ, "אסור לנו לעצור כיום. בחירות לא עושים בלחישות. לא מנצחים אותן בדיבור מפה לאוזן. אלא בהצעקות. בשלטי ענק. בפרסומת על גבי מכוניות. בשלטים על בתים. צריך לעשות פוליטיקה בכדי לנצח".

ממלא מקום ראש העיר עדי שטרנברג. צילום: ניוז חיפה קריות

סגן וממלא מקום ראש העיר עדי שטרנברג: "אנחנו אוהבים את העיר ואנחנו רוצים שחיים יוביל את קריית מוצקין לעוד חמש שנים", אמר, "אין באמת אופוזיציה במוצקין. כולנו נבוא עם אש בעיניים. בבחירות הקרובות כולם מצביעים מוצקינטו".

רעיית ראש העיר דפנה צורי, סיפרה כיצד לפני 30 שנה, חיים צורי רצה שכולם יידעו מה זה מוצקין. "היום כולם יודעים ומכירים. בכל הארץ. אני אומרת מוצקין בתל אביב וכולם יודעים מה זה. זה לא קרה במקרה. חיים עובד כל היום. אני לא יודעת אפילו מה צבע העיניים שלו. הוא כל היום בטלפון. הפעם כולם חייבים לצאת מהבית ולהצביע. ראיתם מה קרה בחיפה לראש עיר נבחר ואיך הוא הפסיד. לא נרצה שזה יקרה לנו".

תומכים רבים הגיעו למטה הבחירות של חיים צורי

חיים צורי, דיבר אחרי דפנה צורי ואמר לקהל: "אני לא יכול להתחרות בדפנה או בעדי. אני רק יכול להגיד לכם: אתם הכוח שלי. מי שיכול, שיתלה שלט בחירות או שיתלה צלונית על הרכב. לא חייבים. רק אם מרגישים. תזכרו שאני לא מתלהב מכל ההבטחות. אני סופר את הכסף במדרגות. עד הקול האחרון. מסתובב בעיר מישהו שמספר סיפורים. הוא אומר לאנשים שאני לא מתמודד. אל תאמינו לו. ב-31 לאוקטובר אני מתמודד ומנצח!"

אחרי ערב ההכרזה, תפסנו דקה של שקט ושאלנו את חיים צורי, כיצד הוא רואה את העיר בחמש השנים הקרובות. "אנחנו ניקח את העיר לחמש שנים נוספות", אמר צורי, "אבל אין לנו לאן לגדול. העיר סתומה. סגורה. אין לנו אף קרקע פנויה לבניית דירות למגורים. נקבל שטח רק אם יהיה פינוי-בינוי. אני מתכנן לבנות מלון בעיר. פירסמנו מכרז, אבל לצערי הוא בוטל ואנו נפרסם מכרז חדש. יש לנו רשת שמתעניינת". צורי מסרב לגלות את שם הרשת ,"רשת קטנה שמתעניינת ברצינות. יהיה מלון במוצקין. יקומו פה הרבה דברים".

חיים צורי עם תומכיו. צילום: ניוז חיפה קריות

"תוך שלושה חודשים תראה את המתחם של הפודטראקס (דוכני מזון). אנו נבנה קירוי מעל כל הרכבים. בקרוב נפתח גם את מרכז הצעירים. הוא יוקם במבנה העירייה הישן. יהיו בו בתי קפה, מחסנים וכל הפאסילטיס. עוד חודש נפתח מועדון לאתיופים. יהיה לנו גם בית לבני ה-16 וה-17- מרכז נוער.  נפתח גם מתנ"ס חדש. זה יהיה משכנות אמנים. הם יהיו בני שתי קומות. חצי קומה תשמש ל"משחקכייף" וחצי קומה תשמש לימי הולדת"

פותחים את מסע הבחירות. צילום: מטה חיים צורי

פותחים את מסע הבחירות. צילום: מטה חיים צורי

"אנו נבנה עוד בית ספר יסודי. אני לא רוצה לטעות, אבל להערכתי יהיו לנו באשכול שמונה בתי ספר. בנוסף, נקלוט ילדים חריגים. אנו נפתח פארק בשטח של 50 דונם. הוא יכלול את משכנות אמנים. יהיו בו מסלולי רכיבה, מסלולי טיול, לריצמה ולהליכה. יהיו בו מתקני שעשועים, ספסלים, פינות ישיבה. הוא יהיה מרהיב ומקסים. מחכה לי עוד הרבה עבודה".

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בקרית מוצקין