X

מחיפה לאילת: צוותים רפואיים מבית החולים כרמל מסייעים לצוותי רפואה באילת

אילת קלטה יותר מ-60 אלף מפונים והיא נזקקת לסיוע של צוותים מכל מקצועות הרפואה. בית החולים כרמל שלח צוותים רפואיים נרחבים לתמוך בעמיתיהם מבית החולים יוספטל באילח
 עשרות צוותים רפואיים מבית החולים כרמל ירדו לסייע לצוותים הרפואיים באילת ובדרום בשעתם הקשה. העיר אילת שקלטה יותר מ-60 אלף מפונים הרבה מעבר לקיבולת הרגילה שלה נזקקה בדחיפות לסיוע של צוותים מכל מקצועות הרפואה וצוותי בית החולים כרמל מיהרו להיענות לבקשה. הם עזבו את המשפחות שלהם בחיפה ובצפון וירדו לתת כתף לקולגות בבית החולים יוספטל ובמרפאות הקהילה הרבות שבעיר.

"זאת שליחות לאומית חשובה וכל איש צוות שביקשנו מימנו התייצב מיד והתנדב לרדת לאילת בלי לשאול שאלות ועם מוטיבציה אדירה לתת ולעזור", אמרה מנהלת הסיעוד של בית החולים כרמל אהובה טל.


צוותי כרמל בתדרוך באילת. צילום: דוברות כרמל


בין אנשי הצוות שירדו וממשיכים לרדת מכרמל כדי לתמוך בבית החולים יוספטל ובמרפאות הקהילה באילת, נמצאים מנהלי מחלקות, רופאים ומנתחים בכירים, אחים ואחיות מכל המחלקות, צוותים של עובדות סוציאליות, כוחות עזר וצוותים נוספים רבים.

רחל שפירו אחות במחלקת נשים העובדת כבר 21 שנה בכרמל היתה מהראשונות להתייצב למשימה וירדה עם הצוותים הראשונים לאילת. האחות רחל מספרת: "מיד כשהגעתי לאילת הצטרפתי לצוות שעזר בהכנת בית החולים יוספטל לאר"ן ולשעת חירום, במסגרת העבודה שלי פגשתי וסייעתי בקבלה וטיפול של חולים אונקולוגים שפונו והתפנו מאזורי הלחימה בדרום. תוך כדי הטיפול בחולים שמעתי מהם סיפורים קורעי לב על האסון והחוויה הנוראית שעברו בשבת השחורה. הרגשתי שאני שם בשבילם להקשיב ולהיות אמפטית ככל שאפשר. אני מודה לבית החולים שלי על ההזדמנות לקחת חלק בלעזור לעם ישראל בשעה כל כך קשה".

הדס בן שלמה ודר נירית פלביצקי באילת
צילום: דוברות ביה"ח כרמל

ד"ר זויה ריבקין רופאה בכירה במחלקת עיניים בכרמל שירדה לסייע לצוותים באילת מספרת: "באתי מתוך הרגשה של שליחות. רציתי לעזור לתושבים המפונים לא רק בתרומות אלא גם במעשים. במהרה הבנתי שהנוכחות שלנו הרופאים חשובה לא רק להם, אלא גם לתושבי אילת שעוטפים ומחבקים את המפונים בתקופה קשה זו. היום הראשון היה לי ממש קשה, עומס פיזי, ריבוי מטופלים. רבים שלא הצליחו לקבוע מבקשים שאראה אותם, מלווים של מטופלים מבקשים עצה, עזרה ובדיקה גם בעבור עצמם. לכל אחד יש סיפור וצורך לספר אותו, וכמה שזה עצוב. אנו חייבים לפתוח את הדלת ואת הלב ולהכיל את כולם. לעזור לכולם, במעט שאפשר, הרי בשביל זה אנחנו פה" .

 

האחות רחל שפירו עם האחות דריה ברודיאנסקי במכון האונקולוגי באילת  צילום: דוברות ביה"ח כרמל

גם מנהלת השירות הסוציאלי של בית החולים כרמל הדס בן שלמה ירדה יחד עם ד"ר נירית פליבצקי מצוות העוסיו"ת של כרמל לסייע באילת והיא מספרת: "פגשנו כאן אנשים עם סיפורים קשים, כמו מוות של חברים קרובים, ילדי חברים שנותרו יתומים ועוד. ילדים עם תגובות לא פשוטות כמו דרישה לשינה במיטת ההורים, סירוב לצאת מהחדר במלון ועוד. ירדנו לאילת כי אנחנו משפחה אחת משפחת כללית וכרמל ואנחנו כאן כדי לתמוך ולתת את הסיוע והעזרה שאנו יכולים להושיט מכל הלב".

אהובה טל מנהלת הסיעוד אומרת כי , "אנחנו בכרמל יחד עם כל צוותים שלנו מתייצבים ונמשיך להתייצב בכל שעה ובכל מקום בו נוכל להושיט יד לתת סיוע ולעזור. זו שעה קשה לכולנו וכולנו נעבור אותה יחד".

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בבריאות