X

מערכת החינוך בחיפה מקדישה את "יום התודה הבינלאומי" לכוחות הביטחון

לרגל "יום התודה הבינלאומי" שחל היום (חמישי), מקדישה מערכת החינוך בחיפה את יום זה לחיזוק ולהוקרת כוחות הביטחון. בתי הספר בעיר הכינו סרטוני תודה ושלחו לחיילים ברשתות החברתיות, אפו עוגות וחלות והעניקו גלויות וציורים לחיילים ובני משפחותיהם

"יום התודה העולמי" (Thank you Day) מצוין בעולם מידי שנה ב- 11 בינואר, במטרה להעניק הזדמנות לכל אחד להוקיר תודה ולומר מילה טובה לאנשים הראויים לכך. בבתי הספר בעיר חיפה נערכות מידי שנה פעילויות חברתיות, המתמקדות במסרים ערכיים הקשורים להודיה ונתינה. השנה, לאור המציאות הביטחונית הקשה, מוקדש יום זה לאנשי כוחות הביטחון.

בכל גני הילדים בעיר אספו מתנות, מאפים וציורים אשר יישלחו לחיילים בסיוע האגודה למען החייל.


בית ספר "אחוזה זיכרון יוסף" קיים הפנינג מפנק למורים ולילדים שמשפחותיהם משרתות בצה"ל ובכוחות הביטחון. את האירוע יזמו ועדת הקהילה של בית הספר, הצוות החינוכי, ההורים והתלמידים, כחלק מיוזמת "חותרים יחד בסירה אחת". ענת דניאל, מנהלת בית הספר: "מטרת האירוע היא לאפשר למשפחות זמן מנוחה ולהוקיר את האמהות הלביאות שמחזיקות את המשפחות לבד במשך שלושה חודשים וכמובן לילדים המדהימים שהוריהם, אחיהם ואחיותיהם נמצאים בחזית".


בבית הספר היסודי "הרצל" התלמידים שבני משפחותיהם משרתים, הוזמנו למעגל שיח ולפעילות יצירה הממוקדת באהבה למשפחה ואיוורור רגשות. בפעילות נוספת, צוות בית הספר נפגש לסדנת אפיה, ובסופה נשלחו העוגיות שנאפו לחזית הדרומית. תמר רבינר, מנהלת בית הספר: "בחלקת האלוהים הקטנה שלנו בחרנו לעשות טוב למען חיילי הקהילה שלנו, ולחזק את הילדים שמישהו בתא המשפחתי הקרוב שלהם מגויס".

מועצת התלמידים הירוקה של בית ספר "יזרעאליה" העניקה למשפחות משרתי המילואים והסדיר- מורים ותלמידים- עציצים שעובדו בגינת בית הספר עם ברכות תודה ומסרים של תקווה וכוחות. לוטם קירמאייר, מנהלת "יזרעאליה": "אנו מאמינים בחיבור האנושי והטבעי ובכוחו של הטבע, במיוחד בימים אלה, להרגיע ולתת תחושה שהעולם ממשיך בתפקידו".

בית הספר יזרעאליה. צילום: ענת סלומון, דוברות עיריית חיפה

בבית הספר הממלכתי דתי "אהרן הרא״ה בנים" נאספו עוגות וחלות לשבת והילדים יציירו ציורים לעידוד החיילים. המאפים יחולקו לבסיסי צה״ל שבגבול הצפון במסגרת יום התודה הבינלאומי. עידן בוסקילה, מנהל בית הספר: "בית הספר רואה כחלק משגרת הלמידה את רתימת קהילת ההורים לעשייה. ברוח זו קהילת ההורים נרתמה להביא לחיילנו שבחזית תחושה ביתית בדמות מאפים תוצרת בית".

בית ספר "גבריאלי" בחר לציין את היום בהוקרה לגדוד 630 פלוגה ב', אשר נמצא בלחימה בדרום הארץ החל מפרוץ המלחמה. רויטל אברהמי, מנהלת גבריאלי: "בימים קרים אלה חשוב לנו שלחיילים האמיצים שלנו יהיה נעים עד כמה שניתן. רכשנו עבור כל חיילי הגדוד כריות לחימום הצוואר כדי שיהיה להם חם ונעים".

בית הספר גבריאלי.
צילום: ענת סלומון, דוברות עיריית חיפה

בית ספר "בן גוריון" עוסק במושג נתינה ובמסרים הערכיים הגלומים בו. התלמידים למדו את השיר "לתת" של בועז שרעבי, יכינו מכתבים לכוחות הביטחון באשר הם ויצרו יחד עם הקהילה סרטון תודה.

בית ספר "אהוד" הקדיש את יום ההוקרה לחטיבת הצנחנים הנמצאת ברצועת עזה. סיגל אזולאי, מנהלת "אהוד": "קהילת בית הספר התגייסה ברוחב לב, בנתינה אין סופית ובחיבוק ענק למען חיילנו האמיצים העומדים בחזית, מגנים על חירותנו ומבטיחים את שלומנו".

בבית ספר "דגניה" שבקריית חיים הופק סרטון מקורי בו כל 17 כיתות ביה"ס הביעו את תודתם באמצעות קטעי שירה, ריקוד וציור. טניה גולדין, מנהלת "דגניה" ציינה כי "בית הספר מהווה קהילה חמה ומחבקת, שחשוב לה לבטא את תחושת ההוקרה והסולידריות בצורה אותנטית, בהסתמך על כישורי הצוות והתלמידים".

הנהגת ההורים של בית ספר "טשרניחובסקי" חילקה לכל תלמיד אשר בת או בן משפחתו משרתים בסדיר או במילואים ערכה ובה חלה, ברכה, מדליה ושיר, ובבית הספר "עין הים" חילקו "פרחים של תודה".

בבית הספר התיכון למלונאות ותיירות אפו עוגיות וחלות, כמו בכל יום חמישי מאז השבעה באוקטובר. המאפים נשלחים לחיילים בצפון דרך עמותת "בנות ברית".

בית הספר למלונאות ותיירות.צילום: ענת סלומון, דוברות עיריית חיפה

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחיפה