X

הזרוע הכלכלית של חוף הכרמל 'חזרה לחיים'

אחרי שנים רבות של תרדמת, החברה הכלכלית של חוף הכרמל, "כלכלית החוף" יוצאת לדרך

 

בחוף הכרמל הוקמה זרוע כלכלית חשובה ליציבות ופיתוח המועצה: השבוע אישר מנכ"ל משרד הפנים, את הקמתה מחדש של "החברה הכלכלית לפיתוח חוף הכרמל בע"מ".


החברה הכלכלית הוקמה בחוף הכרמל בשנת 1991. המנכ"ל שעמד בראשה היה אייל פרידמן ז"ל. בשיא תפארתה היא ביצעה ארבעה פרוייקטים גדולים: הקמה ופיתוח תשתיות בהרחבות המושבים צרופה ומגדים, מזח אל תוך הים בקיבוץ שדות ים והקמת תשתיות ייחודיות בחוף הים דור.


החברה הכלכלית דאז הפעילה את כל חופי הרחצה בחוף הכרמל וניהלה את המרכז הימי בשדות ים. עם השנים התחלפו המנכ"לים ולא נמצאו לחברה הכלכלית אמצעים כלכליים להמשך קיומה.

עברו מעל שני עשורים מאז שהחברה הכלכלית סגרה את שעריה  וכיום, עם ההתעוררות החדשה של יזמויות בחוף הכרמל,  נולד הצורך למצוא פתרון יעיל לקידום וביצוע פרויקטים שיעשירו את מרחב המועצה האזורית חוף הכרמל.

 

ראש מועצת חוף הכרמל, אסיף איזק. צילום: דוברות המועצה חוף הכרמל

זרוע כלכלית חשובה ליציבות ופיתוח המועצה. בתמונה, ראש מועצת חוף הכרמל, אסיף איזק. צילום: דוברות המועצה 

 

ומאסטרטגיה לפעולה – בשנת 2020 הוקמה ועדה אסטרטגית בה לקחו חלק תושבי ותושבות המועצה. במועצה האיזורית מספרים כי יצאו למסע משותף, לכתיבת תכנית אסטרטגית לחברה הכלכלית. תכנית שנועדה לזהות הזדמנויות, יזמויות, מגמות ואפשרויות לצמיחה כלכלית.

מירב דודק (כרם מהר"ל), משנה למנכ"ל וסמנכ"ל כספים בחברות הייטק – דירקטורית בחברה "כלכלית החוף":

"כתושבת חוף הכרמל וכמנהלת במגזר העסקי, אני מברכת על השלמת תהליכי הקמת החברה הכלכלית כגוף יזמי-עסקי, להגדלת הכנסות המועצה לרווחת התושבים והתושבות. זהו מהלך מחויב המציאות בימינו! אני שמחה לקחת חלק, ומברכת את המועצה על היוזמה ועל קידום הנושא."

 

ביהס קיסריה. צילום: דרור עציון

 

רו"ח אלי טל שהוביל את התהליך אמר:

"זהו יום חשוב וציון דרך משמעותי עבור חוף הכרמל , החברה שתקום  , תקדם ותוביל מהלכים כלכליים במגוון רחב של תחומים , בהם גם פורצי דרך  וזאת מתוך מטרה להגדיל ולגוון  את מקורות ההכנסה של המועצה.

במהלך השנה החולפת השלמנו תהליכי התקנת פאנלים סולריים ב 12 אתרים, על גגות מבנה ציבור של המועצה – היקף של 1650 קילו-וואט, בעלות של כ 8.5 מיליון ש"ח, מתוכם, 11 אתרים כבר מייצרים חשמל – היקף הכנסה צפוי של 1.2 מיליון שח לשנה.

אנו קוראים לכם היזמים, בעלי החזון לפנות אלינו וליצור שותפויות שיקדמו את מרחב חוף הכרמל כולו.

 

בית הספר גלי עתלית. צילום: תמנת אנרגיה" (סמו)

 

פרויקטים נוספים שבכוונת החברה הכלכלית לקדם הינם:

 הקמת חניון סולארי בשטח של כ 2,000 מר בביה"ס משותף במעגן מיכאל, קירוי  מגרשי ספורט בעתלית (השכרת השטח ליזם שיקים קירוי), הקמת מיזמים משותפים ופיתוח היישובים, שותפות עם חברת "תמנת" בהקמת פאנלים סולריים בנאות גולף (בכפוף לאישור אסיפת תושבים), קידום מכרז להקמת עמדות טעינה לרכב חשמלי ברחבי המועצה, בחינת הקמתם של חניונים בתשלום בחופי רחצה במועצה – דור, נווה ים.

עוד מתוכננים יציאה למכרז להענקת זיכיון לפרסום חוצות ברחבי המועצה, קידום אתר אינטרנט לעסקים, פריסת סיבים אופטיים ברחבי המועצה ובחינת שיתופי פעולה עם המגזר העסקי לקידום פרויקטים במגוון תחומים.

ראש המועצה האזורית חוף הכרמל, אסיף איזק:

"חלום שהתגשם! אחרי שנים רבות שהחברה הכלכלית של חוף הכרמל הייתה רדומה, זכינו להקים מחדש גוף שיקדם פרוייקטים גדולים בחוף הכרמל.

תודה רבה לאגף הכספים שלנו ובמיוחד לרו"ח אלי טל שהוביל את התהליך, תודה למנכ"ל המועצה ולצוות המקצועי שלנו שנתנו יד אחת משותפת להצלחת התהליך.

אחריות כבדה מונחת לפתחנו.  מאחל בהצלחה לחברה ולדירקטורים".

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוף הכרמל

<
<

<