X

גאווה כפולה: כנפי הטיס יוענקו לשני צוערים מחוף הכרמל בטקס הסיום של קורס טיס מחזור 187

את קורס הטיס יסיימו השנה 36 צוערים וצוערות, אשר יעמדו היום (חמישי) על רחבת המסדרים במעמד קבלת כנפי הטיסה. בין המסיימים נמצאים סגן ס' שמסיים את הקורס כטייס קרב וסגן ע' שמסיים את הקורס כטייס מסוקים

סגן ס', בן 21 מהמועצה האזורית חוף הכרמל, מסיים את קורס טיס 187 כטייס קרב.

ל-ס' אחות גדולה ואח קטן. אמו עובדת בחברת תרופות, ואביו היה חובל ששירת עד דרגת סא"ל. ס' מספר על בת-זוגתו: "אפשר להגיד שגם היא מסיימת את הקורס. לא הייתי עומד פה בלעדיה, מגיעות לה כנפיים לא פחות ממני". בזמנו הפנוי, אוהב לשחק כדורסל, לגלוש וללכת לחדר כושר. הוא היה בתנועת הנוער "בני המושבים".


סגן ס' מחוף הכרמל. צילום: דו"צ


ס' מספר על הבחירה ללכת לקורס טיס: "אני תמיד שואף להיות הכי טוב במה שאני עושה. הבנתי שזה מקום שאני מתאים אליו, גם מבחינת צורת החשיבה. ההורים והמחנכת שלי מאוד תמכו בי." לסגן ס' הייתה תקופה קשה לפני גיבוש הטייס אמו חלתה בסרטן, סביו נפטר והוא שבר את רגלו. למרות הקושי החליט להמשיך וללכת לגיבוש.

ס' הבין שהוא רוצה להיות באמת צוות אוויר בהשכלה, הוא מספר: "זה היה יחסית מאוחר, אבל זה השלב שבאמת הבנתי כמה המקום חשוב לי. יש לזה משמעות עצומה, המלחמה בכללי רק מחדדת את התחושה".

ס' מספר על האווירה במגמת קרב: "תחושה טובה של שותפות לדרך. זה אנשים שבאמת מאמינים בך, אחד בשביל כולם וכולם בשביל אחד. לא הייתי יכול לעשות את זה בלעדיהם".

הוא מספר על העבודה במהלך מלחמת חרבות ברזל: "להיות בטייסות, לקחת חלק במשימות תכנון, היה מדהים. פתאום לראות מקרוב את היכולות של הטייסת להגן על המדינה, זו תחושה שאי אפשר לתאר".

לאחר שלוש שנים בקורס הטיס מסכם סגן ס': "מלא עליות ומורדות, בקיצונים מטורפים. גלים של הצלחה וכישלון ובסוף מתחברים לנקודות קצה. עם המלחמה הזו במיוחד, תחושת השליחות עולה ואני רוצה לתת כמה שיותר מעצמי בשביל המדינה".

סגן ע', בן 21 ממועצה אזורית חוף הכרמל, מסיים את קורס טיס 187 כטייס מסוקים. ע' הוא הבכור מבין שלושה אחים. רק לאחרונה, סיים אחיו את הכשרתו כלוחם ביחידת דובדבן. אמו עורכת דין עצמאית ובעלת משרד ואביו מהנדס תוכנה, ששירת בצבא כמ"פ בצנחנים בסדיר ובמילואים והשתתף במבצע "עופרת יצוקה".

סגן ע' מחוף הכרמל. צילום: דו"צ

עד לגיוס התאמן ע' בקארטה באופן מקצועי ואף סיים בתואר בכיר בענף הקארטה שבו התמחה. כשהיה בתיכון, סיים מוקדם ע' את לימודיו במתמטיקה והחל מיד בלימודי תואר במדעי המחשב, אודות לכך קפץ שני מחזורים בקורס טיס. יחד עם סגן ע', מסיימת סגן מ' ממגמת נווטי קרב, שהייתה איתו בשכבה בתיכון.

ע' משתף כי טרם גיוסו לצבא, יצא לו לטוס במטוס הקל של בן דודו, מה שגרם לו להתעניין במקצוע וכאשר קיבל את הזימון למיונים התחיל לחקור אף יותר והחליט שזהו ייעודו בשירות הצבאי. ע' מספר כי שמח להיות במגמת מסוקים: "מחוברים לאנשים בשטח, גם לשטח עצמו וגם ללוחמים".

אחיו של ע' לוחם בדובדבן, לוחם בימים אלו בעזה, ע' מספר שהסיוע האווירי לכוחות הקרקעיים בשטח הוא מדהים, לדעת שאתה נמצא מעל כוח, מדבר איתו ועוזר לו היא ההרגשה שע' מחכה לה כל כך.

לאחר שלוש שנים בקורס הטיס מסכם סגן ע': "לא הכרתי שום דבר על העולם הזה לפני, זה ממש להיכנס לעולם חדש ולחיות אותו.  מלא לדעת דבר, ללדבר על מושגים מהקורס גם בבית".

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוף הכרמל