X

בואו לספוג אמנות במוזיאוני חיפה

תערוכות חדשות, קורסים מרתקים, הרצאות מגוונות, פעילויות ילדים ועוד- אוסף המוזיאון כולל מבחר עשיר ומגוון של יותר מ-7,500 יצירות של אמנים ישראלים ובינלאומיים. קורסים מרתקים באמנות. תערוכות אמנות ייחודיות. פעילויות מהנות לכל המשפחה. אירועי אמנות מיוחדים.
 

מוזיאוני חיפה. קרדיט:מוזאוני חיפה

במסגרת פרויקט 'שבת ישראלית' של משרד התרבות, מוזיאוני חיפה יהיו פתוחים בסופי שבוע לציבור ללא תשלום-


כרגע תתאפשר כניסה חינם בימי שישי ושבת

למוזיאון חיפה לאמנות

למוזיאון הימי הלאומי

למוזיאון הרמן שטרוק

למוזיאון העיר

ולמרכז לאמנויות.

*חלל התערוכה במוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית סגור לרגל הקמת תערוכה חדשה. תתאפשר כניסה לקולנוע, הרצאות ורכישה בחנות.

*מוזיאון מאנה-כץ סגור כרגע לצורך הנגשתו לבעלי מוגבלויות פיזיות.

שעות פעילות המוזיאונים בחודש אוגוסט

ימים א'-ה' : 18:00-10:00

יום שישי : 10:00- 14:00

יום שבת : 18:00-10:00

*מוזיאון הרמן שטרוק סגור בשבת | הכניסה לתערוכה במוזיאון הרמן שטרוק הינה ללא עלות עד להודעה חדשה

* החממה לאמנות מקום (מרכז אמנויות) – ימי שישי- שבת הכניסה לתערוכה סגורה. פתוח במידה ומתקיימת פעילות ספציפית.

*יש לשריין מקום באתר מוזיאוני חיפה

שעות פעילות מוזיאוני חיפה https://bit.ly/3kbrAcN

 

צילום מוזיאון חיפה

 חגיגות ימי הולדת מותאמות לגילאי 5-11:

פיראטים בעקבות האוצר האבוד / המוזיאון הימי הלאומי

נפליג למסע בעקבות סיפורי הפיראטים, נתחפש לשודדי ים ונחפש (ונמצא!) את האוצר האבוד..

 להיות גיבורי על ימיים / המוזיאון הימי הלאומי

ילד/ת היומולדת וחבריו יצאו לפעולה חשובה- הצלת הים שלנו! דרך משימות, משחקים ויצירה נהיה גם אנחנו גיבורים ימיים!

בית ספר לנינג'ה המתחיל / מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית  

נצא למסע מיוחד שבו נכיר את המנהגים והתרבות היפנית המרתקת ונתנסה בתרגילים ובמשימות שיעזרו לנו להפוך לנינג'ות אמיתיים!

מנגה – הקומיקס היפני שכבש את העולם! 8+ / מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית 

מנגה הוא קומיקס נפוץ בעולם בשלל סגנונות וז'אנרים, ביומולדת נכיר את עולם הקומיקס המרתק ונעצב דמות מנגה מקורית משלנו.

לו הייתי ראש העיר – פעילות מיוחדת לכבוד 70 שנה למוזיאון חיפה. 6+ / מוזיאון חיפה לאמנות

בהשראת האמנים שתיארו את חיפה ביצירותיהם, נהפוך ליוצרים ונתכן עיר מינאטורית ססגונית ממגוון חומרים.

חגיגות ימי הולדת מותאמות לבת/בר מצווה+

יום הולדת גרפיטי בעיר התחתית, חיפה

סיור צילום בעקבות סצנת אמנות הגרפיטי המחתרתית של העיר חיפה. נכיר את מגוון עבודות הקיר המפארות את סמטותיה של העיר תוך כדי ביצוע משימות צילום מאתגרות.

מסיבת הדפסה / מוזיאון הרמן שטרוק (מוזיאון שומר שבת)

סדנת יום הולדת שבה נכיר את הקסם של טכניקות ההדפס הידניות, דפוס רשת ודפוס הבלט, נתנסה וניצור מוצר טקסטיל ייחודי.(תיק/ חולצה/ ציפית)

לעמוד באתר: https://bit.ly/3jl2457

 החממה לאמנות מקום (המרכז לאמנויות)  

(סמוך למוזיאון חיפה לאמנות)

 

פרויקט קהילתי ייחודי במוזיאוני חיפה:

"החממה לאמנות מקום"

תערוכה פעילה: שפת האמנות החדשה

החל מ- 23/05/22לשעות פעילות המוזיאון לחצו כאן

החממה לאמנות מקום | שבתאי לוי 24, חיפה

הכניסה ללא תשלום | הכניסה חופשית ללא צורך בהרשמה מראש

 

שפת האמנות החדשה

אמנות-יחסים מוגדרת לא על ידי הצבה של אובייקטים אמנותיים להסתכלות כי אם על ידי מערכות היחסים שהיא מחוללת והקשרים האנושיים שהיא קושרת. עיקרה היא ההשפעה הבין אישית שמתקיימת בין האמן למשתתפים במהלך הפעולה שלו.

היצירות המוצגות כאן נסמכות על פעולות שקיימו אמנים אשר מתייחסות לחומרי היומיום כאיכות. סלוני בתים בשכונה, ערב במתנ"ס, סף הרחוב, הפגנה – הם זירות ההתרחשות של אמנות זו, הם הסטודיואים בהם יצרו האמנים.

שפת האמנות החדשה הזו מבקשת להגדיר מחדש את המקום של דיאלוג, שיתוף וחיבור אנושי במהלך האמנותי. בשונה ממהלכים מסורתיים של אמנות חברתית, אמנות-יחסים מבקשת להשפיע על המרכז, להשפיע על הדרך שבה אמנות נוצרת ולקבוע את מקומה כעיקרי במארג החיים היומיומי.

הנוכחות – היא חומר היצירה המרכזי שאיתה עבדו האמניות והאמנים, והיא הערך המוביל בסוגה אמנותית זו, שהודפת את הרעיון של אמנות שצריכה רק להיראות – אלא גם להיחוות ברגע האמת של היצירה.

סלון החממה הוא אתר התצוגה של אמנות שכזו, והוא גם מוקד התרחשות של מהלכים אמנותיים משתפים, מפגישים ומשוחחים. בית ליוצרים ופעולות של אמנות-יחסים.

משתתפות: טל כהן בכור, שקד מוכיח, ענת דרימר, מרב סודאי, תמר ניסים, דפנה מרקמן- זינמנס, מעין בוני.


קרדיט: ג'ני כצנר

התערוכה המרכזית : היחידה להצלת יצירת אבודות / טל כהן בכור

היחידה להצלת יצירות הינו פרויקט ייחודי שחרט על דגלו שימור אמנות מקומית של אמנים ואומניות, ידועים ואנונימיים אשר נשכחו מהתודעה והלב. היצירות המוצגות בתערוכה נאספו מהרחוב.

אחרות הושאלו או נתרמו מאנשים פרטיים שביקשו לשמור יצירת אמנות שלא מצאה בית או מעמד תצוגה הולם. "היחידה" היא טל כהן בכור, גננת אנתרופוסופית, אומנית ומשוררת שכחלק משגרת חייה נהגה לאסוף יצירות אשר הושלכו לרחוב, למכולות ופחים.

היא אוספת, מטפלת, מצלמת, וחוקרת את קורות חיי האמן או האומנית. אוסף היחידה הוא יצירת אמנות שלמה המעניקה לחלקיה חיים

חדשים.

על ידי קיומם של "אירועי אימוץ" ושיח עם קהל היא מחברת את הקהילה לאמנות באופן דינמי ופעיל ומקדמת רעיונות של קיימות, שימור ומורשת.

כהן בכור מספרת את סיפורי האומניות/ים בפורמטים שונים, שבסופם הקהל מוזמן לבחור ולאמץ יצירה ללא עלות.

האימוץ מתקיים תחת הבטחה מעוגנת בהסכם חתום, בו מתחייב המאמץ שלא להשליך, לסחור או להעביר את היצירה. אם אינו רוצה בה, הוא מחזירה ליחידה, למעגל האימוץ.

אוסף היחידה הוא אקלקטי.

החיבורים המקריים מבנים תמונה רחבה וגדולה.

האוסף, המתהווה ללא הרף, מהווה בסיס להרבה יחידות מחקר קטנות אשר יוצרות למידה בלתי פוסקת על המקום הישראלי והאמנות הישראלית.

צילום מוזיאון חיפה

לאתר "החממה לאמנות מקום" לחצו כאן

"החממה לאמנות מקום" של מוזיאוני חיפה הוא מרכז של יצירההתנסות ולימוד של אמנות מובססת עשייה חינוכית וקהילתית

החממה כוללת תכניות לעידוד אמנים ואמניות ליצור בהקשר למקום ולקהילה, סדרת אירועים ומופעי מחול, תיאטרון, שירה ופרפורמנס מבוססי דיאלוג אנושי ומרחב תצוגה.

החממה היא מרחב התנסות ליצירת קשרים ולחיפוש אחר משמעות ותוכן ביחסים הסובבים את התוצר האמנותי.

הפנינו את המיקוד האמנותי מתצוגה של אובייקטים למהלך של פעולה ומפגש.

מטרתנו לטפח את הצורך של תושבי העיר באמנות, לחבר את האמנות לשגרת החיים המקומית.

מטרה נוספת היא ליצור חוויות עומק לאמנים המשתתפים בפעולות השונות, חוויות שישפיעו על אמנותם ויצרו לה הקשר ושיוך לאנשים ולמקומות.

הצבנו אתגר כי ההתרגשות בתהליכי היצירה ותוצריהם תהיה מנת חלקם של המשתתפים, תושבי העיר, תוך שמירה על היצירות כאבן דרך משמעותית בדרכם האמנותית של האמנים.

אוצר התוכנית: עוז זלוף – אוצר ויוצר בין תחומי, אוצר תוכנית החממה וממובילי תנועת "תארבות". 

מנהלת התוכנית: אפרת פנר

 

"חיבור מוזיאוני חיפה לקהילה – הן קהילת האמנים והן הציבור בכלל, תהיה בשנים הקרובות יעד שאנחנו באמת מייחסים לו חשיבות. "חממת האמנים" שיוצאת היום לדרך היא פרויקט מרתק וכבר יש בי סקרנות עצומה לראות איך יתפתח, במיוחד לאור השנה המיוחדת העומדת בפנינו – שנת ה 70 למוזיאון חיפה לאמנות". מנכ"ל מוזיאוני חיפה יותם יקיר

תעלומה בעקבות הטמפלרים – "משחק בריחה" במושבה הגרמנית

קרדיט: יפעת אשכנזי

מוזיאון העיר בחיפה השיק לציבור המבקרים משחק אינטראקטיבי חדש ברחבי המושבה הגרמנית – "תעלומה במושבה", חוויה מלאת הרפתקאות לכל המשפחה, בה נשלחים המשתתפים למשימה מיוחדת במטרה לגלות מסר סודי.

האם תצליחו לפענח את הצפנים ולפתור את התעלומה?

הפעילות מתחילה ומסתיימת במוזיאון העיר (שד' בן גוריון 11, חיפה)הסיור עצמאי, כמשחק אינטראקטיבי מהטלפון הסלולרי

מותאמת לכל המשפחה (מומלץ החל מגיל 8,), משך הפעילות שעה-שעה וחצי.

המשחק מזמין את המבקרים לצאת למשימה משפחתית בין סמטאותיה של המושבה הגרמנית ושולח את המבקרים למסע מאתגר ומלא במסתורין. הוא משלב רמזים שונים הפזורים במבני המושבה, שיסייעו למשתתפים לפתור תעלומה סודית שהתרחשה בימי ביקורו של הקיסר האימפריה הגרמנית ומלך פרוסיה, וילהלם השני ורעייתו, הקיסרית אוגוסטה ויקטוריה, בארץ בשנת 1898.

המשחק מתפרש על פני 11 תחנות, כאשר התחנה הראשונה היא מוזיאון העיר חיפה בשד' בן גוריון 11. בין התחנות נכיר את ביתו של ד"ר שמידט, רופא המושבה, שכיהן גם כסגן קונסול בריטניה בארץ, את  המסעדה הטמפלרית הראשונה בארץ של  משפחת פרוס, נבקר גם לביתו של סר לורנס אוליפנט שפעל למען רעיון האוטונומיה ליהודים בארץ ישראל ובכלל לא היה טמפלרי. נקפוץ גם לבית יעקב שומאכר ממתיישביה הבולטים של המושבה, ולבית משפחת דיק שייבא ציוד חקלאי. נכיר גם  בית הקיץ של פרידריך (פריץ) קלר, סגן קונסול פרוסיה בחיפה ונציג הדואר האוסטרו־הונגרי בעיר, שהיה מראשוני המתיישבים הטמפלרים בחיפה וחלוץ המתיישבים על הר הכרמל  ונרחיק עד למפעל לייצור סבון משמן זית, שהקים אנדריאס שטרובה בחצר ביתו, שהיה מגולות הכותרת של המושבה. תחנה נוספת תוקדש לביקור הקיסר ולציר המושבה הגרמנית עצמה.הפעילות מסתיימת, בחצר מוזיאון העיר, בעמדת צילום ייחודית למשפחות שהוקמה.

לפרטים ומידע נוסף:  https://bit.ly/3b4G5y1

 

צילום מוזיאון חיפה

 תערוכה פעילה:

הרמן שטרוק: רוח וחומר

אוצרת התערוכה: לימור אלפרן

הרמן שטרוק, יליד ברלין (1944-1876), נחשב לאחד מאמני ההדפס החשובים בגרמניה ובארץ ישראל במחצית הראשונה של המאה העשרים. הוא נולד למשפחה יהודית אדוקה ואמידה, שהשתייכה לקהילת "עדת ישראל", אשר דגלה בשמירה על ערכי הדת לצד פתיחוּת לעולם המודרני. דבר זה אִפשר לשטרוק לספוג את ערכי היהדות ובמקביל לפתח את נטיותיו האמנותיות ולרכוש השכלה גבוהה. זהותו הדתית ובחירתו לעסוק בשדה האמנות השתלבו יחד כחלק מהותי מעולמו הרוחני ומפעילותו האמנותית.

שטרוק למד באקדמיה לאמנויות בברלין בשנים 1899-1895. החינוך האמנותי האקדמי השפיע על תפיסת עולמו ועל בחירתו להתמחות בסוגת הגרפיקה האמנותית. לצד פועלו האמנותי העשיר שטרוק היה אדם רב־פעלים בענייני הציבור ואיש חברה ידוע. הוא נמנה עם מייסדי התנועה הציונית הדתית "המזרחי" והשתתף בקונגרסים הציוניים. במלחמת העולם הראשונה התנדב לשרת בצבא הגרמני. ב־1922 התיישב בארץ ישראל והמשיך לעסוק בפעילות אמנותית ובענייני הציבור.

ב-1925 התמקם שטרוק בבניין זה, הממוקם ברחוב ארלוזורוב בהדר הכרמל. הבית התלת־קומתי תוכנן על ידי האדריכל אלכסנדר ברוואלד – אחד האדריכלים החשובים שפעלו בארץ באותה עת. בבית האקלקטי, המשלב יסודות מזרחיים ואירופיים, שִחזר שטרוק את הסטודיו שלו בברלין, ובו המשיך ליצור ולעסוק בהוראת ההדפס.

תערוכת קבע זו מציגה מבחר מגוּון מעבודותיו של שטרוק מתוך אוסף המוזיאון ומכל תקופות יצירתו. כמו כן, היא מאפשרת להתוודע להוויי החיים שאפיין את ביתו באמצעות תצוגה של מבחר פרטי ריהוט וחפצים אישיים של האמן.

התערוכה משקפת את התמקדותו של שטרוק בדיוקנאות ובתיאורי נוף. התצוגה כוללת דיוקנאות של אנשי מדע ורוח מהתרבות היהודית והעולמית, אלבום המתאר שבויי מלחמה מימי מלחמת העולם הראשונה, הדפסי נופים ממסעותיו בארץ ובעולם, ועוד. לעומת הדיוקנאות, המתאפיינים במבט הבוחן מקרוב ובפרטנות את דקויות המבע, תיאורי הנוף מתאפיינים בתיאור פנורמי יותר, במבט מרחוק, בקווים עדינים ומאופקים ולעיתים ברוח פסטורלית. מכלול זה משקף את נטייתו של האמן ליצור את עבודותיו בעקבות מפגש ישיר עם מציאות החיים שסביבו.

לפרטים ומידע נוסף: https://bit.ly/3tvAuqU

צילום מוזיאון חיפה

ילדים ומשפחה

"מדפיסים ביחד!" סדנת הדפס להורה וילד

שלישי, 16.8 | 11:00

הסדנה מאפשרת זמן יצירה ייחודי ומהנה עם הילדים.

ביחד בוחרים דימוי, גוזרים שבלונה ומדפיסים על חולצות טי.

התוצאה- תיק וזוג חולצות תואמות צבעוניות שאתם עיצבתם, הדפסתם ורק לכם יש!

פרטים נוספים:

* תיק בד להדפסה ינתן לכל משתתף.

יש להביא אתכם חולצות טי בהירות ומוצרי טקסטיל נוספים שברצונכם להדפיס (ציפיות, מפיות בד וכד׳)

הפעילות מיועדת להורים ולילדים בגילאי 9+ | מחיר: 340 ש"ח להורה וילד

לינק לעמוד באתר: https://bit.ly/3bPa6mj

 

סדנת מחברת מודפסת

חמישי, 18.8 | 11:00

בסדנה נלמד על טכניקות ההדפס השונות, נתנסה ביצירת פאטרנים, נדפיס ונכרוך מחברת מעוצבת בעבודת יד.

פרטים נוספים:

הפעילות מיועדת להורים ולילדים בגילאי 8+ | מחיר: לילד 25 ש"ח | מבוגר מלווה: ללא עלות

לינק לעמוד באתר: https://bit.ly/3Ae9xMn

צילום מוזיאון חיפה

 מוזיאון מאנה-כץ סגור כרגע לצורך הנגשתו לבעלי מוגבלויות פיזיות.

 

תערוכה פעילה:

 מייק ברנט

עַד כְּלוֹת הַגּוּף

החל מ- 21.5

מייק ברנט נחשב עד היום לאחד מהזמרים הישראלים המצליחים ביותר בכל הזמנים ולאגדה בינלאומית־ישראלית. במשך הקריירה הבינלאומית הקצרה שלו הוא הצליח להוציא עשרות להיטים שכבשו את פסגות המצעדים, לככב על שערים של מאות מגזינים ולהופיע מול אלפי מעריצים ומעריצות. אף כי הקריירה הבינלאומית של ברנט זכתה לפריחה גדולה, בישראל הוא נבלע תחילה בין אריק איינשטיין ליגאל בשן, בין "סיפורי פוגי" של להקת כוורת לבין "סוף עונת התפוזים" של להקת תמוז ולא נכנס לקאנון המוזיקה והבידור הישראלי.

עם זאת, אפשר לומר כי לא היה זמר ישראלי לפניו או אחריו שזכה להערצה כל כך גדולה לאחר מותו. כארבעה עשורים אחרי מותו הטראגי תקליטיו ושיריו עדיין נמכרים בעותקים רבים בארץ ובעולם. בהקשר המקומי אפשר לומר כי הוא כבש לעצמו מקום בפנתיאון של עולם המוזיקה הישראלית.

תערוכה זו היא תולדה של תרומת אוסף ייחודי ונדיר של צביקה ברנד – אחיו הצעיר של מייק – לאוסף של מוזיאון העיר חיפה. באוסף זה כלולים אלפי תמונות נדירות, פריטי אספנות, פתקים בכתב ידו של מייק, פריטי לבוש ועוד. התערוכה מבקשת לספר את סיפור חייו המופלא של מייק ברנט – משה ברנד במקור – ולסקור את מסלול חייו: שנות ילדותו והתחנות המשמעותיות שלו בחיפה, העיר שבה גדל; התפתחות הקריירה המוזיקלית שלו בארץ והופעותיו עם להקות שונות בחיפה, תל אביב ואילת, בעודו מלהטט בין בלדות איטלקיות וצרפתיות לבין להיטי פופ אמריקאיים ורוק'נרול בריטי; הרגע הגורלי שבו התגלה כישרונו במועדון לילה בטהרן; הפיכתו לכוכב־על, שזכה להצלחה מסחררת באירופה ושאלבומיו נמכרו במיליוני עותקים; וכן שלבי חייו האחרונים – עד לתאריך 25 באפריל 1975, היום שבו שם קץ לחייו בפריז בהיותו בן 28.

קשה לדעת גם כיום מה קרה למייק. ייתכן כי התהילה והפרסום הקשו על חייו. בחודשים האחרונים לחייו שיתף את סובביו בקשיים ובבדידות שאיתם התמודד וניסה לקבל עזרה. סיפור זה, על קושי בהתמודדות עם ההצלחה והזוהר, הוא אבטיפוס להרבה סיפורים מוּכרים בתעשיית המוזיקה והבידור – מג'יימס דין, דרך אלביס פרסלי, מרלין מונרו וג'ניס ג'ופלין, ועד אמנים עכשוויים יותר דוגמת בריטני ספירס, איימי וויינהאוס וג'סטין ביבר.

אין ספק שסיפור חייו של מייק ברנט הוא סיפור ייחודי, מרשים וטראגי. תערוכה זו מנסה לשפוך אור על דמותו המורכבת ועל חייו הסוערים.

הפרויקט מתבצע בסיוע המכון הצרפתי חיפה, הקונסוליה הצרפתית הכללית בחיפה, שגרירות צרפת בארץ, קרן תרבות חיפה ורדיו חיפה

לפרטים ומידע נוסף: https://bit.ly/3sxlDMl

 

צילום מוזיאון חיפה

הדרכות:

הדרכות (למבוגרים) בתערוכות החדשות במוזיאון:

20.08, שבת | 11:00- 13:00 בשפה העברית

כחלק מכרטיס הכניסה למוזיאון – ללא עלות במסגרת שבת ישראלית

 

ילדים ומשפחה

סדנת ריקמת פרחים

חמישי, 18.8 | 11:00

בואו להעמיד פנים שאנחנו בנות אצולה בריטיות!

הצטרפו אלינו לסדנת ריקמה. נלמד טכניקות בסיסיות לריקמת פרחים ונדמיין לרגע שאנחנו באנגליה הצוננת.

פרטים נוספים:

הפעילות מיועדת לילדים בגילאי 7+ | מחיר: לילד 25 ש"ח | מבוגר מלווה: כרטיס כניסה למוזיאון

*משך הפעילות כשעה וחצי

לינק לעמוד באתר: https://bit.ly/3paVrVz

 

סיור גרפיטי בעיר התחתית

15.8,18.8  חמישי | 18:00- 19:30

למי שייכים הקירות? סיור מרתק בעקבות סצנת אמנות הרחוב החיפאית.

נתחקה אחר עבודות הקיר שמפארות את סמטאות העיר התחתית, נעקוב אחר ההתפתחות של BFC קולקטיב הגרפיטי הישראלי המוכר בעולם, נתוודע ליצירות שהועלו במסגרת פסטיבל "הקירות" בו לקחו חלק אומנים מן הארץ והעולם ולעבודות חדשות שנוספות להן כל הזמן.

פרטים נוספים:

הפעילות מתאימה לכל המשפחה | מחיר: 65 ש"ח

*נקודת ההתחלה תימסר לנירשמים בלבד

לינק לעמוד באתר: https://bit.ly/3vRKuvS

קרדיט: ג'ני כצנר

חלל התערוכה במוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית סגור כעט לרגל הקמת תערוכה חדשה.

המוזיאון יהיה פתוח להרצאות, קולנוע ולרכישה בחנות.

לפרטים ורכישת כרטיסים למינוי/ הרצאות:

מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית

04-9115965 | 04-8383554

לרשימת ההרצאות ולפרטים נוספים באתר: https://bit.ly/3j5iwXu

הרצאות מועדון תרבות:

 

"הפירות האסורים": שנסונים על בגידות, פילגשים ומאהבים

שני | 15.08 | 18:30

מרצה: ד"ר אביב אמית

סדרה: על אהבה ושנסונים | 2021- 2022

אהבות אסורות, מתירנות ושינויים בנורמות המין של צרפת.

 

ילדים ומשפחה

סדנת מנגה – קומיקס יפני

15.8, 18.8, 21.8 | 11:00, 12:30

מנגה היא הקומיקס היפני הפופולרי והז'אנר הספרותי הנקרא ביותר. כולם קוראים מנגה – מתלמידי בתי ספר ועד אנשי עסקים רציניים.

המילה 'מנגה' מורכבת משתי מילים: 'מן' = משוגע ו'גה' = ציור, כלומר ציור משוגע. בסדנה נלמד מעט על סגנון ציור המנגה ונתנסה לאחר מכן בציור מנגה בשלבים.

פרטים נוספים:

הפעילות מתאימה לגילאי 5+, בליווי מבוגר | משך הפעילות כשעה וחצי | מחיר לילד: 25 ש"ח, כולל כניסה למוזיאון

כל משתתף/מלווה נדרש בכרטיס | מספר המקומות מוגבל!

לינק לעמוד באתר: https://bit.ly/3dqMEwl

 

צילום מוזיאון חיפה

 

סדנת יצירה: עפיפוני דגים

רביעי, 17.8 | 11:00, 12:30
סדנה בה נכין עפיפונים בצורת דג אשר נוהגים להעיף ב'חג הילדים' היפני. הדג המופיע על העפיפון הוא דג הקרפיון אשר בטבע שוחה נגד זרם הנהר, דבר שדורש הרבה כוח ואומץ.

ילדים ביפן נוהגים להעיף את העפיפונים האלה בחג החל 5 במאי, כסמל לאומץ, כוח, נחישות ובריאות טובה. בסדנה נכין עפיפוני דגים מניילון, נצבע ונקשט בטושים.

פרטים נוספים:

מתאים לגילאי 5+, הכניסה לסדנה בליווי מבוגר I מחיר לילד: 25 ש"ח

לינק לעמוד באתר: https://bit.ly/3SFvGKx

צילום מוזיאון חיפה

 אירועים מיוחדים

טרום בכורה | הקרנה מיוחדת

ביערות האלו | These Woods

יום חמישי, 18.8, 19:00

הקרנת הסרט ושיח עם היוצרים: רונן זרצקי ויעל קיפר

ישראל 2021 | 85 דק' | מרוקאית, עברית, צרפתית כתוביות בעברית

מסע דוקומנטרי עלילתי לשחרור – על רקע אחת התקופות הדרמטיות בתולדות ישראל: "עבודות הדחק" שנמשכו לאורך שנות ה 50 וה60 והועסקו במסגרתן עשרות אלפי עולים ועולות. מבין העולים נבחר על ידי נציגי הממסד, מנהל עבודה, שיביא את דרישות האחראים וייפקח על חבריו. המצב יצר סכסוכים, מתחים ושבר את הסולידריות של העולים.

יערות קק"ל נפרשים על פני ישראל כולה – מהגליל ועד הנגב. נוף הארץ הפתוח והבראשיתי שונה עד בלי הכר ויערות האורנים והברושים שניטעו נקראו על שמם של תורמים יהודים מהתפוצות. אבל מי שנטעו את היערות בזיעתם, הם והסיפור שלהם נותרו אלמונים.

בתפקיד מיוחד: ראובן אברג'יל (מייסד הפנתרים)

*הסרט הזוכה בפרס הסרט הטוב פסטיבל סולידריות 2021

 

פרטים נוספים:

מחיר: 65 ₪  | מחיר כרטיס לאזרח ותיק: 47.5 ₪  | לבעלי תו נכה – 50 ₪ 

*ניתן להשתמש במינוי מועדון טרום בכורה

* ניתן להשתמש במינוי הרצאות מועדון תרבות בתוספת 15 ₪

לינק לעמוד באתר: https://bit.ly/3vW1sJL

קולנוע:

קולנוע טיקוטין פועל בימי שלישי ושבת ע"פ לוח הזמנים המתעדכן באתר.

למעבר לפרטים נוספים: https://bit.ly/3D2e038

 

שלישי בשליקס>>> פרטים נוספים באתר: https://bit.ly/3j3LgA2

קולנוע טיקוטין מזמין את האזרחים הותיקים לשלישי בשלייקס

הטבת סרט ב- 10 ₪ בימי שלישי לאזרחים וותיקים

*מותנה ברכישת לכרטיס אחד בלבד, בהצגת תעודת אזרח ותיק

לפרטים ורכישת כרטיסים:

מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית

04-8383554

 

מאסטר שף צ'נג | Master Cheng

בימוי מיקה קאוריסמקי

שלישי, 16.08 | 15:00

שבת, 20.08 | 17:00

פינלנד, בריטניה, סין 2020 |  114 דק' | כתוביות בעברית ואנגלית

צ'נג הוא שף סיני שאיבד את אשתו.

הוא נוסע עם בנו הצעיר לכפר מרוחק בפינלנד כדי לחדש את הקשר עם ידיד פיני ותיק שהכיר בשנגחאי. איש מאנשי הכפר לא מכיר את הידיד אבל סירקה, בעלת בית הקפה המקומי, מציעה לו מקום לישון ובתמורה צ'נג עוזר במטבח.

הוא מפתיע את המקומיים במעדנים אקזוטיים ועד מהרה מתחיל לרכוש ידידים חדשים.

פרטים נוספים:

ההרשמה דרך האתר או בטלפון: 04-60-30-800

*ההקרנה תתקיים בהתאם להנחיות משרד הבריאות

לינק לעמוד באתר: https://bit.ly/3PAv3jI

 

לונאנה יש יאק בכיתה | 

Lunana: A Yak In A Classroom

שבת, 20.08 | 15:00

הרצאת מבוא מפי ד"ר גליה דורמרצה, מדריכה וחוקרת אמנות ואסתטיקה במזרח אסיה

בהוטאן 2019 | 109 דק' | כתוביות בעברית

אוגין הוא מורה צעיר המתגורר בבהוטאן המודרנית.הוא חולם לעבור לאוסטרליה ולהגשים את חלומו להפוך לזמר, ומנסה להתנער ממחויבותו כמורה. אך לממונים עליו יש תוכניות אחרות עבורו.

הוא נשלח ללמד ילדים בבית הספר הכי נידח בעולם, בכפר לונאנה על רכס ההימלאיה. בכפר אין חשמל, אין ספרי לימוד ואפילו אין לוח.

כל אלה גורמים לאו גין לרצות לעזוב ברגע שהוא מגיע. אך חום ליבם של התושבים וכוחם הרוחני, מחלחלים לליבו וגורמים לו להשתנות לתמיד

יצירה נוגעת ללב ועטורת שבחים ונציגת בהוטאן לפרס האוסקר לסרט הזר 2022

פרטים נוספים:

ההרשמה דרך האתר או בטלפון: 04-60-30-800

*ההקרנה תתקיים בהתאם להנחיות משרד הבריאות

לינק לעמוד באתר: https://bit.ly/3l1tBJk

 

סאמרלנדSUMMERLAND

שלישי, 16.08 | 12:30, 17:15

בימוי ג'סיקה סווייל

אנגליה 2020 | 100דק' | אנגלית כתוביות בעברית

ימי הבליץ על לונדון. אליס, חוקרת פולקלור בריטית, מקדישה את חייה לקריירה שלה. למרות עצמאותה הבלתי מתפשרת, היא חשה רגעים רבים של בדידות וחיה את חייה בצל רומן שניהלה לפני שנים רבות. יום אחד פרנק, נער בריטי שמחפש מחסה מהפצצות הבלתי פוסקות, מובא לחיות עמה תחת קורת גג אחת, ומציף בה רגשות וזיכרונות מהעבר.

דרמה תקופתית רומנטית, רגישה ומיוחדת בכיכובה של ג'מה ארטרטון ובהשתתפותם של השחקנים הבריטים הגדולים פנלופי וילטון וטום קורטני.

פרטים נוספים:

ההרשמה דרך האתר או בטלפון: 04-60-30-800

*ההקרנה תתקיים בהתאם להנחיות משרד הבריאות

לינק לעמוד באתר: https://bit.ly/3Q14EvB

 

 האשמה The Accusation |

בימוי איוואן אטאל

שלישי, 16.08 | 19:15

שבת, 20.8 | 12:30, 19:15

צרפת 2021 | 138 דק' | כתוביות בעברית

עפ״י ספרה של קארין טואיל ״עניינים אנושיים"

צעיר מואשם שאנס צעירה. מיהו הצעיר ומי היא הצעירה? האם הוא אשם או חף מפשע? האם היא הקורבן או שהיא צמאה לנקמה, כפי שטוען הנאשם? והאם האמת אחת היא? שני הגיבורים, בני משפחותיהם וחבריהם יראו כיצד חייהם ואמונתם נקרעים לגזרים לעיני כל בחיפוש אחר האמת.

בכיכובה של השחקנית שרלוט גינסבורג

פרטים נוספים:

ההרשמה דרך האתר או בטלפון: 04-60-30-800

*ההקרנה תתקיים בהתאם להנחיות משרד הבריאות

לינק לעמוד באתר: https://bit.ly/3PMPvgQ

 

המצלמה של דוקטור מוריס |

The Camera of Doctor Morris

בימוי: איתמר אלקלעי ומיטל צביאלי

שבת, 20.8 | 10:00

ישראל 2022 | 74 דק' | כתוביות בעברית

שנות החמישים. זוג בריטי צעיר יוצא אחרי החתונה לטיול בעולם. הם מגיעים לעיירה קטנה במדבר, מתאהבים בה, ומחליטים להישאר. שם, באילת הרחוקה, יקימו את משפחתם. כך מתחיל סיפורם של ד"ר מוריס – טייס קרב, רופא וצלם חובב, ואשתו, פיי, שהיא טיפוס נדיר בפני עצמו.

במשך עשרות שנים מצלם ד"ר מוריס במצלמתו את קורות המשפחה המתרחבת, על השמחות, הטרגדיות, הדרמות המשפחתיות, וכמובן ההתמודדות עם הישראלים/ המקומיים, שפחות בקיאים בגינונים הבריטיים; את קורותיה של עיר שקמה ונבנית אל מול עיניהם, והם בשר מבשרה; וגם את קורותיו של התנין קלרנס, חיית המחמד המשפחתית, שהפך לשם דבר בעיר.

הסרט מועמד לפרס אופיר בקטגוריית הסרט התיעודי הטוב ביותר 2022

הסרט זוכה הפרס לסרט הישראלי הטוב ביותר בפסטיבל דוקאביב 2022 

פרטים נוספים:

ההרשמה דרך האתר או בטלפון: 04-60-30-800

*ההקרנה תתקיים בהתאם להנחיות משרד הבריאות

לינק לעמוד באתר: https://bit.ly/3zQ0Rdr

 

תערוכה חדשה:

החל מ – 4.8

עבודותיו של עודד הירש מתבססות על תסריטים מפורטים לסיטואציות אבסורדיות. הוא ממציא אתגרים ותקלות שיש לפתור, ומספק את התרחיש המלא לאופן הפתרון. לרוב הפתרון מופרך לא פחות מן האתגר, והעבודות מותירות תהייה לשם מה נחוצות פעולות אלה: מדוע צריך לחלץ טרקטור הקבור באדמה, ואז להניפו אל על ולהוליכו אל חלל המוזיאון?

בהעדר תשובות אחרות, הסיבה העיקרית היא עצם הפעולה. ביסוד עבודתו של הירש בצילום, וידיאו ופיסול, נמצא תמיד א.נשים פועלים: סוחבים, חופרים, מניפים ומזיעים. האתגר הוא אמנם מופרך והפתרון מגושם – אך פעולתם של המשתתפים ממשית לחלוטין, ומתאפיינת בעבודת כפיים בסיוע אמצעים טכנולוגיים בסיסיים ומיושנים שכמו עברו מן העולם. חבורות הא.נשים שמקבץ הירש מצליחות לעמוד באתגרים הקשים שהוא מציב. לכל חבר וחברה בקבוצה תפקיד ברור, ויחד הם מתלכדים למכונה אדירה שיכולה לבלתי אפשרי.

הירש לא ממציא את הגלגל, אלא רק בודק אם הוא שימושי עדיין. הוא נוגע בכמה מעקרונותיו המכוננים של האתוס הציוני – בהם עבודת כפיים, התקבצות סביב מטרה משותפת וביטול העצמי לטובת הכלל – ובוחן את מידת הרלוונטיות שלהם בישראל של היום. ההתמקדות ביחסי אבות ובנים משקפת גם את היחס בין דור המדינה והדור שבא אחריו. הגלגל מסתובב, יפי הבלורית והתואר הקריחו והצמיחו כרס, וילדיהם ונכדיהם "ממציאים" את אותו גלגל ישן, שסב לו סחור-סחור ללא תכלית.

עודד הירש

נ' 1976, קיבוץ אפיקים

חי בחיפה ובבית-הלל

לפרטים ומידע נוסף: https://bit.ly/3PGLwTo

 

תערוכה חדשה:

החל מ – 4.8

רוח צפונית נושבת באוסף מוזיאון חיפה לאמנות. מיקומו של המוזיאון בחיפה משתקף באוספו, שבו עבודות רבות של אמניות ואמנים מחיפה ומהצפון. בעבודות אלה באה לידי ביטוי זהותה הייחודית של העיר חיפה: כעיר נמל, צף ועולה בעבודות היחס למהגר ולפליט; כעיר פועלים, רבות מן העבודות עוסקות בשאלות מעמדיות; וכעיר השוכנת בטופוגרפיה ייחודית בין הים להר, העבודות מתעמקות ביחסי הארצי והרוחני. ממרכזו של האוסף בצפון, אצורה בו גם שיחה עם מרכזי האמנות בישראל, עם התרבות הערבית ועם האמנות המודרנית המערבית: בפנייה דרומה, אל העשייה האמנותית בתל-אביב ובירושלים, מזרחה, אל מעֵבר לבקעת הירדן, ומערבה, אל הנעשה מעֵבר לים.

מאז הקמתו ב-1951, ראו בו מנהליו מוזיאון לאמנות עכשווית, המתמקד באיסוף ובתצוגה של אמנות ישראלית בת הזמן. אוצרות ואוצרי המוזיאון לדורותיו ראו בחיזוקו של שדה האמנות הישראלית משימה מרכזית והקפידו לרכוש ולקבל יצירות של אמניות ואמנים ישראלים. האוסף המקיף והאיכותי שגיבשו, המונה יותר מ-8,000 יצירות, מספק מבט-על וסקירה של המגמות העיקריות בתולדות האמנות המקומית.

במקביל לחנוכת תצוגת הקבע, השקנו סיור וירטואלי בתערוכה דרך חיפה. תערוכת ענק, שהוצגה ביוני-דצמבר 2021 בכל אולמות המוזיאון לציון יובל ה-70 למוזיאון, בחנה במבט ביקורתי את האוסף הייחודי של מוזיאון חיפה לאמנות, שנאסף במשך 70 שנות עשייה אמנותית. הפקת הסיור הוירטואלי התאפשרה בזכות נדיבותם של ג'יימס סניידר, יושב ראש קרן ירושלים והמנכ"ל לשעבר של מוזיאון ישראל, ירושלים, ושל ארדון בר חמא שיצר את הסיור.

לפרטים ומידע נוסף: https://bit.ly/3oyGZ9C

 

 תערוכה חדשה:

החל מ – 4.8

בתערוכה מוצגות בעיקר עבודות הדפס של אמנים גרמנים מראשית המאה ה-20, כולן מאוסף המוזיאון. שם התערוכה הוא כשמה של תנועת ה-Strum und Drang – זרם ספרותי גרמני מהמאה ה-18, שנתן ביטוי אינדיווידואליסטי לרגשות אנושיים עזים בהנחה שהרגש הגולמי, הסוער והבלתי צפוי הוא ששולט בנפש האדם, ולא ההיגיון השקול.

מגמה זו של הבעה רגשית סוערת עוברת כחוט השני לאורך תולדות האמנות הגרמנית. ייצוגים של עיוותי צורה וגוף, מחוות גוף מלאות תנועה והבעות פנים עזות רגש הוקצנו בראשית המאה ה-20, על רקע בעֵרה קיומית שלובתה על-ידי המציאות החברתית והפוליטית הסוערת בגרמניה. בעבודות ההדפס שנוצרו אז, כלי החריטה הננעצים בלוחות העץ או המתכת יוצרים קווים חדים ותזזיתיים, כחיטוט בפצע שאינו מגליד תוך בחינת הצדדים האפלים בנפשו ובחייו של האדם.

לאמנות ההדפס הגרמנית בראשית המאה ה-20 נודעה השפעה גדולה על האמנות הישראלית, בעיקר בשנות ה-30 ואילך, על רקע ההגירה המאסיבית של אמנים ואנשי רוח יהודים מגרמניה לישראל. יעקב פינס, שעבודותיו מוצגות בתערוכה, הוא אחד מאמנים אלה. משה גרשוני, שנולד בארץ, ניזון בעבודתו מהתעמקות באקספרסיוניזם הגרמני והפנמה של עקרונותיו הטכניים והרעיוניים. גרשוני מושך את מכחולו, החרט שלו או אצבעותיו על הנייר או על לוח התחריט, ומשלים את החדוּת האינטואיטיבית של המחווה בטקסטים עבריים טעונים. לוח התחריט הוא מצע לביטוי בלתי מרוסן של סערה פנימית, ובה-בעת גם תגובה לכמה מהפצעים המדממים ביותר בהוויה הישראלית, בהם השואה, ומלחמת לבנון.

לפרטים ומידע נוסף: https://bit.ly/3PJ6RLO

 

תערוכה חדשה:

החל מ – 4.8

נרדין סרוג'י פותחת את החלונות ומכניסה סערה לחללי המוזיאון. הרוח חושפת שכבות היסטוריות של הבניין, שנחנך ב-1930 כבית ספר לבנות של הכנסייה האנגליקנית, היה פתוח לבנות כל הקהילות הדתיות בעיר, ושפת ההוראה בו היתה לרוב ערבית. בסדרת התערבויות בחלל, סרוג'י חופרת בעברו של המקום ומעלה הדים מתקופת המנדט הבריטי, בדמות מגדל כיסאות על סף קריסה, טקסטים בערבית וקולות צעדים בחדר המדרגות. העבר הצבעוני מבצבץ מתחת לרצפת הבטון האפורה ובין הבקיעים שנבעו בכני תצוגה מוזיאליים לבנים.

המוזיאון הוא מגרש המשחקים של סרוג'י. תוך שימוש במגוון רחב של חומרים ומדיה, בהצבה תיאטרלית ובפעולות פיסוליות המאתגרות את חוקי הפיזיקה, היא משחקת באמת ובבדיה. כגיבורת-על שכוחה בעצירת הזמן, בשיא הסערה היא מקפיאה רגע שהמקום נראה בו כמצוי בתהליך של התמוססות או התהוות. דרך המשחק חוקרת סרוג'י את עברו של המקום כבית ספר של הכנסייה ואת ההווה שלו כמוזיאון, ומציעה אפשרויות להתהוות עתידית ושונה.

נרדין סרוג'י

נ' 1980, נצרת

חיה בחיפה

התערוכה התאפשרה הודות לנדיבותם של אווי מושר-שכטר, ניו-יורק, רבקה סקר, ישראל, מועצת הפיס לתרבות ולאמנות וקרן בשביל האמנות.

לפרטים ומידע נוסף: https://bit.ly/3zEnT8m

 

תערוכה חדשה:

 החל מ – 4.8

במהותה, אמנות ההדפס בוראת דימויים שבתשתיתם העֲברה: העֲברה ממשטח אחד לאחר. למעשה, אחת מפעולות היצירה הראשונות שילדים מתנסים בהן היא הדפס, כאשר הם טובלים את כפות ידיהם בצבע ומטביעים את סימניהן בנייר. עם השנים השתכללה אמנות ההדפס, ובתערוכה זו מוצג אוסף הדפסים המפגין את עושר האפשרויות הגלום בתחום.

העבודות בתערוכה עלולות להטעות. הן עדינות למראה ורגישות למגע, אך מאחוריהן מסתתרת עבודה פיזית וטכנית קשה ומורכבת. ראשיתה של כל אחת מעבודות אלה בלוח מתכת נוקשה, וסופה בנייר רך וגמיש. כשמתבוננים בעבודות, לא בקלות חשים בעוצמת החריצה בלוח המתכת; ריחות החומצה והפיגמנט או הכוח שהפעיל המכבש אינם מורגשים, וכל שחווים הוא רוך הנייר שספג את הצבע. היחסים ההדדיים והמסתוריים הללו בין רכּוּת וקשיחות מייחדת את אמנות ההדפס ומעניקה לה איכויות של מעשה נִסים, קסמה של יצירה הנדמית ספונטנית או אקראית חרף היותה תולדה של מלאכת מחשבת מוקפדת. אמנות ההדפס היא כוריאוגרפיה של התמסרות והתנגדות: פעם ללחוץ ופעם לשחרר, פעם להפעיל כוח ופעם להרפות.

בתערוכה מבחר הדפסים שיצרו אמנים מובילים במרכז גוטסמן לתחריט בקיבוץ כברי. המרכז הוקם ב-1993 ומאז מושך אליו לצפון אמנים ואמניות, שלא מפסיקים לרקוד יחד את מחול ההדפס, מחול של רוך וקושי.

 לפרטים ומידע נוסף: https://bit.ly/3bbqMEd

 

הדרכות:

הדרכות (למבוגרים) בתערוכות החדשות במוזיאון:

20.08, שבת | 11:00, 12:00 בשפה העברית

כחלק מכרטיס הכניסה למוזיאון – ללא עלות במסגרת שבת ישראלית

חלל המשפחה במוזיאון חיפה לאמנות:

חלון צפוני

החל מ – 4.8

רוח היא משב אוויר שחשים בו, אך את האוויר עצמו אי-אפשר לראות. לכן משתמשים במלה "רוחני" לתיאור דבר ממשי שקשה לתפוס אותו בחושים. חז"ל מספרים שהכינור של דוד המלך היה תלוי מול החלון הצפוני בחדר השינה שלו, וכאשר רוח צפונית היתה מנשבת בו, הכינור היה מנגן מאליו. רוח צפונית יכולה להיות תנועת אוויר המגיעה מצפון – וגם כל הדברים המוחשיים והבלתי מוחשיים שהצפון מייצג. חלל זה מגיב לתערוכה במוזיאון 'רוח צפונית'. באמצעות בדים ומאווררים נוצר מרחב שמכניס את הצופה לתחושה של רוח מהצפון. כמו כן מוצגות עבודת בדים ועבודת סאונד המייצרות יחד חוויה כוללת ואימרסיבית בה הצופים מוזמנים להסתובב בחלל לחוש וליצור מהי רוח עבורם.

עבור דרי שכטר, האמנית שעיצבה את החלל, הצפון הוא מקום של מרקמים וצבעים עזים, המשתלבים עם תחושות של רוגע ושמחה.

עיצוב אמנותי: דרי שכטר

עיצוב סאונד: רמי קורן

לפרטים ומידע נוסף: https://bit.ly/3zCBTiN

 

ילדים ומשפחה

סדנת מלאכות עתיקות – מובייל חרוזים מחימר

15.8, 17.8, 20.8 | 10:30

נכין חרוזים מקוריים משלנו בשיטת רידוד משטחים וטיפול בפני השטח.

נקשט באנגובים, שהם צבעים מיוחדים לחימר. לאחר שריפה תקבלו חרוזים אותם אפשר לשזר יחד למובייל או תליון מיוחד.

*העבודות יעברו ייבוש ושתי שריפות ויהיו מוכנות לאיסוף עד חודש ימים לאחר הסדנה.

פרטים נוספים:

פעילות מתאימה לגילאי 7+ | מחיר לילד: 45 ש"ח, כולל כניסה למוזיאון | כל משתתף/מלווה נדרש בכרטיס

לינק לעמוד באתר: https://bit.ly/3dh6sC1

 

סיור לכל המשפחה

שלישי, 16.8 | 11:00

מזמינים אתכם לפעילות חווייתית לילדים ולהורים שכוללת סיור בתערוכות המוזיאון ויצירה במרחב פעיל!

פרטים נוספים:

הפעילות מיועדת לכל המשפחה | מחיר: כרטיס כניסה למוזיאון

*מספר המקומות מוגבל!

לינק לעמוד באתר: https://bit.ly/3JKgtDY

 

אירועים מיוחדים

תוצרת חוץ

הקרנה מיוחדת במוזיאון חיפה לאמנות

שבת, 20.8 | 11:00

הקרנת הסרט והדרכה בתערוכה – ממציא את הגלגל

בימוי יואב בריל | ישראל 2021 | 80 דק' | עברית ואנגלית, כתוביות באנגלית

ראשיתה של ההתנדבות בליקוי מאורות. הדור האידיאליסטי של שנות השישים הוקסם מהרעיון הקומוניסטי כפי שהתממש בקיבוצים, ומלחמת ששת הימים הפכה את טפטוף המתנדבים לשיטפון.

כשסוכנויות תיירות בארץ ובעולם התחילו לשווק "חבילות התנדבות", היה ברור שההתנדבות נעשתה גם לעסק משתלם. הקיבוץ מצא את עצמו מתמודד עם בעיות שלא הכיר לפני כן – סמים, אלכוהול, ונישואי תערובת שהעמידו במבחן את סובלנות הקהילה.

במהלך שנות ה-80, גל אבטלה באירופה שמר על זרם המתנדבים יציב, אבל בשלב הזה ישראל כבר לא הייתה אותה מדינה.

מלחמת לבנון ורצף אירועים ביטחוניים ופוליטיים הכריחו את המתנדבים להתמודד עם השאלה – האם תמיכה בקיבוץ משמעותה תמיכה במדינה שבה הוא נמצא?

פרטים נוספים:

מחיר כניסה- 40 ש"ח ללא הנחות | משך אירוע 3 שעות

לינק לעמוד באתר: https://bit.ly/3SGP8qe

תערוכה חדשה-'עושים גלים'

פתיחת התערוכה ב: 29.07, 11:00

 

במהלך שנת הלימודים האחרונה יצרו סטודנטיות וסטודנטים בשנה ג׳ במחלקה לתקשורת חזותית במרכז האקדמי ויצ״ו חיפה סרטוני אנימציה קצרים בהשראת שירים ופזמונים הקשורים לים. עבור רובם זוהי התנסות ראשונה בהפקת סרטוני אנימציה.

אנימציה נוצרת בתהליך עבודה מורכב, הכולל שלבים רבים. כל סרט מתחיל בבחירת רעיון, במחקר ובכתיבת תסריט וממשיך בשלבים של תכנון הסצנות, עיצוב העולם החזותי והדמויות, בחירת הסאונד והמוזיקה – עד לעבודת ההנפשה עצמה. כאשר אנימטור עובד על סרט עליו להיות בונה התפאורה, מלביש הדמויות, שחקן, עורך, תאורן ואיש סאונד. לכן ברוב המקרים הפקת סרט אנימציה דורשת עבודת צוות.

עבודת האנימטור דומה לתנועת גלי הים שנשברים על החוף בקצב משתנה. כל גל מטביע בחול גוון וצורה חדשים כשהוא פוגש את שפת הים, מוחק את קודמו וצובע את החול מחדש. כך גם האנימטור מצייר שלב אחר שלב, לעיתים מתקדם, לעיתים מוחק ומתחיל מחדש, אך תמיד נמצא בתנועה. פריים אחר פריים, גל רודף גל.

בשיתוף פעולה עם המוזיאון הימי הלאומי התגבשה תערוכה המסכמת את תהליך היצירה הארוך של הסטודנטים –  משלב גיבוש הרעיון הראשוני, דרך עיצוב הדמויות ותכנון הסרט ועד לאנימציה עצמה.

עבודות הסטודנטים נוצרו בקורס איור לאנימציה בהנחיית שחר קובר וקורס אנימציה בהנחיית ניר פילוסוף.

לפרטים ומידע נוסף: https://bit.ly/3PVgU0d

תערוכות פעילות:

 

החל מ: 01.04

נמל הבית | הים שלנו | תל דגים | זמן בכמוסהימאים צעירים |

פיראטים–בין אמת לאגדההצילו! SOS | חצר הסיפון התחתון

המוזיאון הימי הלאומי מכריז על זמן חירום ומתגייס להצלת הים !

לראשונה מאז הקמתו מציב המוזיאון הימי הלאומי על סדר יומו נושאים עכשוויים בוערים, ובראשם הצלת הימים והאוקיינוסים מנזקים אקולוגיים הרי אסון, עם פתיחת תערוכות  ומרחבי משחק ולמידה חדשים . כל אלה יוקדשו לבריאות האקולוגית של הים ולהעלאת  המודעות לפעולות החשובות שניתן לעשות כבר עכשיו למען הצלת הימים והאוקיינוסים.

התערוכות  והמתחמים החדשים ברחבי המוזיאון יאפשרו למבקרים הזדמנות להתחבר ולהבין את המשמעות העמוקה של הים עבור בני האדם ,לגבש מודעות ואכפתיות כלפי סוגיית הבריאות האקולוגית של הים הניצבת לפתחנו – כל זאת באופן נגיש ומלא באפשרויות להסתקרן, לשחק וללמוד דברים חדשים.

התערוכה "נמל הבית", במבואת הכניסה המשופצת, מזמינה את הקהל לצלול לעולם הים עם תצוגה של דגמי אוניות שיצרו ספנים וסרטונים המשקפים מחקרים שנעשים כיום על ידי חוקרי אוניברסיטת חיפה. בקומה השלישית של המוזיאון, המציגה את אוספיו המרכזיים, בוצעו חידושים רבים: הפרויקט "הים שלנו" כולל מפה מוארת ומאוירת, המציגה את עשר התרבויות הימיות החשובות בחופי הים התיכון במשך כחמשת אלפים שנים. התערוכה "תל הדגים" מציגה באופן מחודש את אתר שקמונה, הנחשב לאתר הארכיאולוגי החשוב בחיפה, בהתבסס על מחקרים עדכניים. הפרויקט "זמן בכמוסה" מכיל מקבץ תיבות עם מוצגים ייחודיים כמו מומיות של בעלי חיים ומסכות קבורה ממצרים העתיקה, מפות ייחודיות מהרנסנס, כלי זכוכית עתיקים, ועוד.

הקומה התחתונה עברה גם היא מתיחת פנים משמעותית. תערוכת הפיראטים האהובה "פיראטים: בין אמת לאגדה" – זכתה לחידוש מקיף והפכה לתערוכה אינטראקטיבית פעילה ומרהיבה. התערוכה הפעילה "הצילו !SOS " מאפשרת להתוודע לעולם המופלא של הים, לתופעת האלים ולגיבורי-העל הימיים ולחשיבות השמירה על הים. המתחם "ימאים צעירים"  בתערוכת הימאות העברית מכיל מרחב של משחק והתנסות בעולם הספנות –  לילדים ולכל המשפחה. כמו כן, כחלק מטיפוח מרחבי החוץ של המוזיאון הוקמה "חצר הסיפור התחתון", שבה אפשר לשחק ולהתנסות בפעילויות הקשורות לעולם הספנות או לנוח סביב שולחנות הפיקניק.

המוזיאון המחודש מאפשר למגוון רחב של קהלים בכל הגילאים ולכל בני המשפחה למצוא בו את מקומם. לאלו המבקשים להעמיק בידע ובמחקר המוזיאון מספק מוצגים מופלאים ונדירים ומידע מקיף. לאלו האוהבים התנסות חווייתית המוזיאון מציע מגוון של אפשרויות, כמו פעילות דיגיטלית אינטראקטיבית, משחקים, תחפושות, צילום, צפייה בקטעי סרטים ועוד. בני המשפחה שיגיעו למוזיאון יוכלו לבלות בו כמה שעות ולמצוא בו שפע של עולמות והפתעות.

לפרטים ומידע נוסף: https://bit.ly/3RXWwNx

 

ילדים ומשפחה

קישוט לתיק בטכניקת מקרמה

16.8, 18.8, 21.8 | 11:00, 12:30

ימאים חייבים להיות בקיאים בקשרים לצורך תפעול הספינה. בשעות הפנאי ניצלו הימאים את הידע שלהם במלאכת הקשירה ויצרו אומנות בחבל: מחזיקי מפתחות, חגורות, ערסלים, מחצלות ועוד.

נפגוש פריטי אומנות חבל מאוסף המוזיאון, אותם יצרו ימאים ונלמד קשר בסיסי בעזרתו נכין קישוט לתיק בצורת בובה בשילוב חרוזי עץ.

פרטים נוספים:

הפעילות מיועדת לילדים בגילאי 8+ | מחיר: לילד 25 ש"ח | מבוגר מלווה: כרטיס כניסה למוזיאון

לינק לעמוד באתר: https://bit.ly/3QisRO4

 

סדנת מסיכות קבורה מצריות בחימר

רביעי, 17.8 | 11:00, 12:30

נסייר בתערוכה החדשה "אמנות הקבורה במצרים העתיקה" ונלמד על האמונות והמנהגים בתחום זה במצרים.

נתמקד במסיכות אשר הונחו על פני המומיה המתארות את פני הנפטר ובהשראתן ניצור מסיכה מחימר בסגנון המצרי, בעזרת תבנית בתוספת פיסול חופשי, ונעטר באנגובים צבעוניים.

פרטים נוספים:

הפעילות מיועדת לילדים בגילאי 5+ | מחיר: לילד 25 ש"ח | מבוגר מלווה: כרטיס כניסה למוזיאון

לינק לעמוד באתר: https://bit.ly/3QynpGu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

 • מה אתם הכי אוהבים לקרוא?

  צפה בתוצאות

  Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד ביוצאים קבוע

 • בואו לספוג אמנות במוזיאוני חיפה

  תערוכות חדשות, קורסים מרתקים, הרצאות מגוונות, פעילויות ילדים ועוד- אוסף המוזיאון כולל מבחר עשיר ומגוון של יותר מ-7,500 יצירות של אמנים ישראלים ובינלאומיים. קורסים מרתקים באמנות. תערוכות אמנות ייחודיות. פעילויות מהנות לכל המשפחה. אירועי אמנות מיוחדים.
 • התיאטרון העירוני חיפה

  בלב ליבה של העשייה התרבותית הענפה בעיר חיפה, המהווה מטרופולין של אירועי תרבות ואיכות, ניצב כבר שנים רבות התיאטרון העירוני הראשון בישראל- תיאטרון חיפה
 • היכל התיאטרון בקרית מוצקין

  היכל התיאטרון בקריית מוצקין, קובעים את כללי המשחק, מזמין אתכם ליהנות מחוויית תיאטרון עם מגוון מחזות הזמר הטובים והחדשים בישראל, מופעי בידור ומוזיקה.
 • אתו"ס: החברה לאמנות תרבות וספורט חיפה

  אתו"ס: החברה לאמנות, תרבות וספורט חיפה בע"מ של עיריית חיפה – אלו הם אירועי החודש באולמות אתו"ס
 • מארינה מקסימיליאן תגיע להתארח בביג בנד הרכב הג'אז של התזמורת הסימפונית חיפה!

  מארינה מקסימיליאן תתארח ביום שלישי 23.11.21 באודיטוריום חיפה, בסדרת ALL STARS של תזמורת הביג בנד של הסימפונית חיפה
 • הרפתקה ביער

  במיוחד ללקוחות "רשת סאלח דבאח ובניו" הצגה חדשה – "הרפתקה ביער" עם סמי הכבאי האהוב במחיר מפתיע.
 • בסימן קולנוע ישראלי - פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-37 חיפה

  חוה"מ סוכות, 2021 19-28.9 – 39 סרטים ישראלים חדשים 2 הקרנות בכורה לסדרות טלוויזיה תיעודיות בפסטיבל הסרטים הבינ"ל ה-37, חיפה  
 • קיץ בקניון "עזריאלי חיפה"

  לקראת חודש אוגוסט, וסיום עונת הקייטנות, קניון עזריאלי חיפה, יקים מתחמים מיוחדים שיתנו מענה, לפעילות לילדים ללא תשלום.
 • קניון שער הצפון מציג חוויה עדכנית למבקרים וללא עלות

  מסיבות שוק בימי שישי, הצגות ילדים מן השורה הראשונה ואינספור אירועים לכל המשפחה
 • החיפושיות מגיעות לחיפה - החיפושיות בקולות

  האנסמבל הקולי הישראלי מגיע לחיפה עם קונצרט סיום העונה שלו, אותו הוא מקדיש לארבעת המופלאים, לרגל 50 שנים להתפרקות להקת החיפושית, עם השירים הגדולים שלהם בעיבודים קוליים בהובלתה של המנצחת הישראלית הצעירה נועה גרומן.
 • חודש הקריאה בתאטרון חיפה

  חגיגת הצגות ילדים על פי ספרים אהובים רק 45 ש"ח לכרטיס
 • שישי Live - קיץ במתחם חוצות המפרץ

  מתחם חוצות המפרץ  אאוטלט,  בבעלות קבוצת קניוני עופר ואשטרום נכסים, ממשיך במסורת   ופותח את סופי השבוע של חודש יוני באירועי  שישי Live – בילוי של שישי בבוקר, אחת לשבוע. 
 • הדירה של רוזה

  רוזה בת ה-80 חושדת שדברים לא טובים מתרחשים מאחורי גבה. בנה הבכור, גדי, מנסה נואשות לשכנע אותה למכור את הדירה ולעבור לבית אבות.
 • הקומיקאים

  תיאטרון חיפה מצדיע לשני ענקי הבמה העברית, שלמה בראבא ומוני מושונוב . השניים שפיתחו כל אחד בזכות עצמו, גם קריירה מרשימה בתיאטרון, בטלוויזיה ובקולנוע, חוזרים לשתף פעולה על במת תיאטרון חיפה, בו החלו את דרכם לפני 40 שנה.
 • הנשים של ג'ייק

  מחזהו של ניל סיימון העוסק בסופר שנישואיו השניים עומדים על סף פירוק, בוחן את מערכות היחסים שלו עם הנשים בחייו
 • אמא יהודייה ב-10 שיעורים

  קומדיה קלילה הממחישה מה זה "א יידישע מאמע"
 • חגיגה ספרותית מוסיקלית בתיאטרון חיפה לרגל חגיגות ה-60 לתיאטרון

  יום שכולו חגיגה ספרותית מוסיקלית בתיאטרון חיפה מבוקר ועד ערב. בין המשתתפים: פרופסור ניצה בן דב כלת פרס ישראל לספרות, פרופסור דן לאור, ערן צור, נתן סלור, רונית שחר ועוד ועוד.
 • חוזרים לצחוק

  לאחר שהשנה האחרונה נתנה לכולנו מעט מידי סיבות לצחוק, קניון שער הצפון בשיתוף פעולה עם תיאטרון מוצקין מעודד אותנו לצחוק.
 • ההצגה הקסומה "מכתב הקסם" היא הזוכה בפסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים

  פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים שפתח את עולם התרבות לילדים בחוה"מ פסח, שהתקיים בכפוף לתנאי התו הירוק ובדיקות קורונה מהירות לילדים,  משך אליו כ- 10 אלפים צופים במשך שלושת ימי הפסטיבל.
 • פסטיבל תיאטרונטו ה-30 !!

  לאחר שבוטל בשנה שעברה בגלל מגפת הקורונה, פסטיבל תיאטרונטו ה-30 יתקיים השנה בחול המועד פסח 29-31 במרץ 2021.
 • פסטיבל תיאטרונטו ה-30 !!

  לאחר שבוטל בשנה שעברה בגלל מגפת הקורונה, פסטיבל תיאטרונטו ה-30 יתקיים השנה בחול המועד פסח 29-31 במרץ 2021.
 • המוזיאון הימי הלאומי מכריז על זמן חירום ומתגייס להצלת הים !

  לראשונה מאז הקמתו מציב המוזיאון הימי הלאומי על סדר יומו נושאים עכשוויים בוערים, ובראשם הצלת הימים והאוקיינוסים מנזקים אקולוגיים הרי אסון, עם פתיחת תערוכות  ומרחבי משחק ולמידה חדשים . כל אלה יוקדשו לבריאות האקולוגית של הים ולהעלאת  המודעות לפעולות החשובות שניתן לעשות כבר עכשיו למען הצלת הימים והאוקיינוסים.
 • תערוכת יחיד חדשה במוזיאון מאנה כץ: שמואל בונה: מארץ קדם ועד חוף ים

  מוזיאון מאנה כץ מציג תערוכת יחיד חדשה לשמואל בונה, תערוכה המציגה את מפעלו האמנותי העשיר עם מיטב יצירותיו.
 • ״אם אלביס לא היה קיים, לא היינו כאן היום״

  אלביס הצליח להשריש פסקול וסגנון מוסיקלי ייחודי, וכך להשפיע על דורות של זמרים ומוסיקאיים עד עצם היום הזה.
 • "פסטיבל מקור" פסטיבל הקריאה הראשון של תיאטרון חיפה

  במסגרת אירועי ה-60 של התיאטרון: "קוראים מחזאות ישראלית חדשה" קריאה מבוימת של 5 מחזות בפני קהל
 • תאטרון חיפה

  בלב ליבה של העשייה התרבותית הענפה בעיר חיפה, המהווה מטרופולין של אירועי תרבות ואיכות, ניצב כבר שנים רבות התיאטרון העירוני הראשון בישראל- תיאטרון חיפה. תיאטרון חיפה רואה לעצמו חובה לא רק לספק הנאה לקהל הפוקד אותו, כי אם גם להעלות נושאים בוערים, אנושיים וחברתיים, על סדר היום. הצגות התיאטרון נוגעות בדוקומנטרי, החברתי, הפוליטי כמו גם באנושי והמחנך, היחס לחריגים בחברה ועוד.