X

בואו לספוג אמנות במוזיאוני חיפה

תערוכות חדשות, קורסים מרתקים, הרצאות מגוונות, פעילויות ילדים ועוד- אוסף המוזיאון כולל מבחר עשיר ומגוון של יותר מ-7,500 יצירות של אמנים ישראלים ובינלאומיים. קורסים מרתקים באמנות. תערוכות אמנות ייחודיות. פעילויות מהנות לכל המשפחה. אירועי אמנות מיוחדים
שעות פעילות המוזיאונים –

ימי א, ג, ד: 10:00-16:00

יום ב: המוזיאונים סגורים


יום ה: 10:00-18:00
יום ו: 10:00-14:00
יום שבת: 10:00-16:00
 

*יש לשריין מקום באתר מוזיאוני חיפה

 

* מוזיאון חיפה לאמנות – פתיחה חגיגית: יום חמישי, 9.2.2023 בשעה 19:00

 

*מוזיאון מאנה-כץ סגור כרגע לצורך הנגשה לבעלי מוגבלויות פיזיות.

*מוזיאון הרמן שטרוק סגור בשבת | הכניסה לתערוכה במוזיאון הרמן שטרוק הינה ללא עלות עד להודעה חדשה.

*החממה לאמנות מקום (מרכז אמנויות) בימי שישי – שבת אין כניסה לתערוכה, החממה תהיה פתוחה לצורך פעילות ספציפית.

 

 

צילום מוזיאון חיפה

חגיגות ימי הולדת מותאמות לגילאי 5-11:

פיראטים בעקבות האוצר האבוד / המוזיאון הימי הלאומי

נפליג למסע בעקבות סיפורי הפיראטים, נתחפש לשודדי ים ונחפש (ונמצא!) את האוצר האבוד..

 להיות גיבורי על ימיים / המוזיאון הימי הלאומי

ילד/ת היומולדת וחבריו יצאו לפעולה חשובה- הצלת הים שלנו! דרך משימות, משחקים ויצירה נהיה גם אנחנו גיבורים ימיים!

בית ספר לנינג'ה המתחיל / מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית  

נצא למסע מיוחד שבו נכיר את המנהגים והתרבות היפנית המרתקת ונתנסה בתרגילים ובמשימות שיעזרו לנו להפוך לנינג'ות אמיתיים!

מנגה – הקומיקס היפני שכבש את העולם! 8+ / מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית 

מנגה הוא קומיקס נפוץ בעולם בשלל סגנונות וז'אנרים, ביומולדת נכיר את עולם הקומיקס המרתק ונעצב דמות מנגה מקורית משלנו.

לו הייתי ראש העיר – פעילות מיוחדת לכבוד 70 שנה למוזיאון חיפה. 6+ / מוזיאון חיפה לאמנות

בהשראת האמנים שתיארו את חיפה ביצירותיהם, נהפוך ליוצרים ונתכן עיר מינאטורית ססגונית ממגוון חומרים.

חגיגות ימי הולדת מותאמות לבת/בר מצווה+

יום הולדת גרפיטי בעיר התחתית, חיפה

סיור צילום בעקבות סצנת אמנות הגרפיטי המחתרתית של העיר חיפה. נכיר את מגוון עבודות הקיר המפארות את סמטותיה של העיר תוך כדי ביצוע משימות צילום מאתגרות.

מסיבת הדפסה / מוזיאון הרמן שטרוק (מוזיאון שומר שבת)

סדנת יום הולדת שבה נכיר את הקסם של טכניקות ההדפס הידניות, דפוס רשת ודפוס הבלט, נתנסה וניצור מוצר טקסטיל ייחודי.(תיק/ חולצה/ ציפית)

לעמוד באתר: לחצו כאן

 

החממה לאמנות מקום (המרכז לאמנויות) 

(סמוך למוזיאון חיפה לאמנות)

 

קול קורא להגשת מועמדות ל"חממה לאמנות מקום"

חממת האמנים היא תכנית שמטרותיה קידום אמני העיר חיפה בסביבת חייהם הקהילתית, העלאת החשיפה האמנותית בשכונות העיר וחיזוק הקשר בין הקהילה העירונית ובין היוצרים למוסדות האמנות – המוזיאונים. תוצרי החממה יוצגו בתערוכה מסכמת במוזיאוני חיפה. אמני העיר חיפה מוזמנים להגיש מועמדות לקול קורא להפקת יצירות* בסביבת מגוריהם בקשרי גומלין עם סביבת חייהם – שכנים, תושבי הבניין או השכונה, יצירות חדשות המבוססות על הדיאלוג הקהילתי.

* אמנות חזותית * קולנוע * פרפורמנס * תיאטרון * שירה * מוזיקה *מחול * ועוד.

האמנים הפועלים בתכנית יזכו לתכנית אישית המותאמת להתפתחותם המקצועית: השתתפות בתכנית הכשרה ייחודית, מפגשי אימון עם מנטור נבחר משדה האמנות הישראלית, ליווי אוצרותי והפקתי, מערך שיווקי ליצירה, מלגת אמן ותערוכה מסכמת.

בסיוע שותפות חיפה בוסטון, מוצעות השנה שתי מלגות נוספות לפעולה אומנותית הקשורה לקהילה הישראלית-אתיופית: אמנים יוצאי העדה האתיופית או פרויקטים של פעילות אומנותית בתוך קהילת יוצאי אתיופיה, מוזמנים להגיש הצעות במסלול ייחודי זה.

קריטריונים לבחינת ההצעות:

 • אמנים תושבי מטרופולין חיפה – העיר חיפה וסביבתה.
 • השתתפות פעילה של מעגל אנושי רחב בתהליך היצירה.
 • טיפול בסוגיות היסטוריות וחברתיות מקומיות: התייחסות מקורית לנושא הנבחר.
 • דיאלוג איכותי בין אמן לציבור המקומי.
 • יכולת להציג תוכנית מגובשת עם קהילה משתתפת מוגדרת וברורה.

ניתן להגיש מועמדות עד ה- 5.3.23

אוצר התוכנית: עוז זלוף

מנהלת התוכנית: אפרת פנר

יועצים אמנותיים:

גליה בר אור – אוצרת וחוקרת אמנות

עמי שטייניץ – אוצר, איש חינוך ופעיל חברתי

ליווי התכנית: עדי לם

 

לפרטים נוספים באתר והגשת מועמדות>>> לחצ.י כאן

 

 

 

תעלומה בעקבות הטמפלרים – "משחק בריחה" במושבה הגרמנית

קרדיט צילום: יפעת אשכנזי

מוזיאון העיר בחיפה השיק לציבור המבקרים משחק אינטראקטיבי חדש ברחבי המושבה הגרמנית – "תעלומה במושבה", חוויה מלאת הרפתקאות לכל המשפחה, בה נשלחים המשתתפים למשימה מיוחדת במטרה לגלות מסר סודי.

האם תצליחו לפענח את הצפנים ולפתור את התעלומה?

הפעילות מתחילה ומסתיימת במוזיאון העיר (שד' בן גוריון 11, חיפה)הסיור עצמאי, כמשחק אינטראקטיבי מהטלפון הסלולרי

מותאמת לכל המשפחה (מומלץ החל מגיל 8,), משך הפעילות שעה-שעה וחצי.

המשחק מזמין את המבקרים לצאת למשימה משפחתית בין סמטאותיה של המושבה הגרמנית ושולח את המבקרים למסע מאתגר ומלא במסתורין. הוא משלב רמזים שונים הפזורים במבני המושבה, שיסייעו למשתתפים לפתור תעלומה סודית שהתרחשה בימי ביקורו של הקיסר האימפריה הגרמנית ומלך פרוסיה, וילהלם השני ורעייתו, הקיסרית אוגוסטה ויקטוריה, בארץ בשנת 1898.

המשחק מתפרש על פני 11 תחנות, כאשר התחנה הראשונה היא מוזיאון העיר חיפה בשד' בן גוריון 11. בין התחנות נכיר את ביתו של ד"ר שמידט, רופא המושבה, שכיהן גם כסגן קונסול בריטניה בארץ, את  המסעדה הטמפלרית הראשונה בארץ של  משפחת פרוס, נבקר גם לביתו של סר לורנס אוליפנט שפעל למען רעיון האוטונומיה ליהודים בארץ ישראל ובכלל לא היה טמפלרי. נקפוץ גם לבית יעקב שומאכר ממתיישביה הבולטים של המושבה, ולבית משפחת דיק שייבא ציוד חקלאי. נכיר גם  בית הקיץ של פרידריך (פריץ) קלר, סגן קונסול פרוסיה בחיפה ונציג הדואר האוסטרו־הונגרי בעיר, שהיה מראשוני המתיישבים הטמפלרים בחיפה וחלוץ המתיישבים על הר הכרמל  ונרחיק עד למפעל לייצור סבון משמן זית, שהקים אנדריאס שטרובה בחצר ביתו, שהיה מגולות הכותרת של המושבה. תחנה נוספת תוקדש לביקור הקיסר ולציר המושבה הגרמנית עצמה.הפעילות מסתיימת, בחצר מוזיאון העיר, בעמדת צילום ייחודית למשפחות שהוקמה.

לפרטים ומידע נוסף:  לחצו כאן

עונת תערוכות חדשה ומרתקת
במוזיאון חיפה לאמנות

מדדים חיוניים: דופק וקצב נשימה באמנות עכשווית

חן כהן: מכשירים ומחוות

נגה יודקוביק-עציוני: נקודת איזון

החממה לאמנות מקום: שחר סיון ורועי כהן; תמר נסים  

 

אוצר ראשי: ד"ר קובי בן-מאיר

 

פתיחה חגיגית: יום חמישי, 9.2.2023 בשעה 19:00

נעילה : 25.6.2023

הכניסה חופשית בערב הפתיחה

עונת התערוכות החדשה במוזיאון חיפה לאמנות מזמינה את המבקרים לבחון לעומק את הגוף האנושי. בתערוכות החדשות, אמניות ואמנים מרכזיים מהארץ ומהעולם מפנים מבט אל תוככי הגוף, וחושפים את שמתרחש מתחת לעור. התערוכות בוחנות את האפשרויות השונות שגלומות בגוף – את כוח החיים האצור בו, את יכולתו להתרומם ולהתקומם נגד גורמים ממשטרים, את הזיקה ההדוקה שבינו ובין הנפש, ואת היותו מוקד של חום, קשר ואהבה.

התכנים הרפואיים שעולים כהד מהתערוכות והעבודות המוצגות בהן, זימנו שיתוף פעולה ייחודי עם המרכז הרפואי בני ציון בחיפה: רופאות ורופאים מהמרכז הוזמנו לחוות חוות דעת רפואית על יצירות האמנות ועל מצב הגוף בהן.

בנוסף, לראשונה במוזיאון חיפה לאמנות, יוצגו שני פרויקטים חדשים של "החממה לאמנות מקום"  של מוזאוני חיפה. שתי התערוכות מתייחדות בתפיסת הדיאלוג הבין-אישי כאיכות אמנותית. "החממה לאמנות מקום" יוצרת פרויקטים ייחודיים שהם עבודה משותפת של אמנים מאזור חיפה עם קהילות בעיר.

 

מדדים חיוניים: דופק וקצב נשימה באמנות עכשווית

את עונת התערוכות החדשה מובילה התערוכה הקבוצתית, מדדים חיוניים: דופק וקצב נשימה באמנות עכשווית, המתפרשׂת על פני כל הקומה העליונה של המוזיאון המתחדש, ומוצגות בה עבודות של 14 מבכירי היוצרות והיוצרים בארץ ובעולם. פעולות גופניות של שאיפה ונשיפה, זרימת הדם ודופק הלב מקבלות ביטוי חזותי וקולי ומעצבות את צורת העבודות, המאפשרות התבוננות במנגנון הפעולה של הגוף בעודן משקפות את מה שמתחולל מחוצה לו. התערוכה כוללת יצירות של כמה מהאמנים המודרנים והעכשווים החשובים בעולם, כמו לואיז בורז'ואה ודגלאס גורדון, לצד פרויקטים חדשים שנוצרו עבור התערוכה, ביניהם של מרים כבסה ועלמה שניאור. האמנית הדנית סופי דופון שמציגה מבחר עבודות בתערוכה תגיע לפתיחה, ותציג מיצג במוזיאון בשבת, 11.2.

קצב הדופק וקצב הנשימה הם בין המדדים החיוניים שעל פיהם קובעים הרופאים אם אדם בריא, או חולה, או מת. בתערוכה מוצגים כמה מן התוצרים הממשיים של המדדים החיוניים הללו ביצירות אמנות מעשרים השנים האחרונות. קווים, אורות וצלילים נוצרים תוך התאמת המעשה האמנותי למקצב של פעימות הלב ושאיפה-נשיפה, הקובע את מבנה היצירה. התעמקות במקצב הזה – רגוע וסדיר, מהיר ותזזיתי או דומם לחלוטין – עשויה להוליך צלילה פנימה אל תוך התודעה. לחלופין, יש בה כדי להעלות אל התודעה את אלה שמדממים או את אלה שמנעו מהם אוויר לנשימה.

חלל מיוחד לכל המשפחה שעיצבה לילך שטיאט מזמין את בנות ובני כל המשפחה ליצור, לגעת ולחוש את החום של גופם, ולחוות את תכני התערוכות באופן בלתי אמצעי.

אמנים משתתפים : אבשלום (צרפת), שרון אזגי (ישראל), כריסטיאן בולטנסקי (צרפת), לואיז בורזו׳אה (ארה"ב), דאגלס גורדון (בריטניה / גרמניה), גדעון גכטמן (ישראל), רחינה חוסה גלינדו (גואטמלה), סופי דופון (דנמרק), ענבל הופמן (ישראל), דור זליכה-לוי (ישראל), מרים כבסה (ישראל / ארה"ב), דקלה מוסקוביץ׳ (ישראל), אבי סבח (ישראל) ועלמה שניאור (ישראל).

אוצר: קובי בן-מאיר

 

 

קרדיט: גדעון גכטמן, צילום רנטגן בקופסת אור, קרדיט אלי פוזנר

 

חן כהן: מכשירים ומחוות

התערוכה מציגה סדרת עבודות חדשה של האמנית חן כהן אותן יצרה במהלך השנה האחרונה. בתקופה זאת, חן כהן צילמה את השגרה הרפואית שלה במרפאות ובמרכז הרפואי בני-ציון בחיפה. היא התמקדה במכשירים רפואיים שונים ובמפגשיה עם הצוות הרפואי – מפגשים שתכליתם טיפול בגוף, ועבורה הם מלאים רוך וחמלה ומרפאים את הנפש. היא לא תיעדה את הטיפולים מעמדה אובייקטיבית-לכאורה, או כזו שמדגישה חולי, חולשה או את הקושי שבהיות מושא לבחינה רפואית; היא הופיעה עבור המצלמה. כהן הגיעה לבדיקות כשמאנית מרפאת, לבושה תמיד באותה שמלה שחורה ארוכה. המצלמה שהציבה במרפאה הפכה את המעמד לפעולה אמנותית שעוסקת ביופי ובאהבה.

התמונות, שחולצו בחלקן מצילום וידיאו, עובדו ונוקו מפרטים שאינם חיוניים לדימוי כדי למצות בו את ביטויים של יופי ואהבה. בחסות הסביבה עתירת המכשירים, נוצר עם הצוות הרפואי יחס בין-אישי אינטימי, מפגש בין אדם המתמסר ומפקיד את גופו בידי אחר, לבין מי שמושיט יד תומכת. בפעולה שהתרחשה במוזיאון, שמונה א.נשים תמכו בגופה של כהן, וצולמו רק אחרי שהאמנית יצאה מאחיזתם. התמונות שחולצו מפעולה זאת מתמצתות את ההליך הרפואי לרגעי חסד של מחוות נדיבות.

אוצר: קובי בן-מאיר

קרדיט: חן כהן, המנקות, קרדיט חן כהן

התערוכה התאפשרה בנדיבות קרן שוסטרמן; אן וד"ר ארי רוזנבלט, לוס-אנג'לס

 

 

נגה יודקוביק-עציוני: נקודת איזון

בתערוכת היחיד של נגה יודקוביק-עציוני גוף האדם מקבל ביטוי מרומז בסדרת פסלים שנמצאים על סף קריסה, הממחישים מעט משבריריותו של האדם. בפעולה עמלנית היא רוקחת, מפרקת ומרכיבה מחומרים שונים אובייקטים שכמו נוצרו מעץ. האובייקטים הללו, הנראים כאילו נערמו זה על גבי זה באקראי, הם פרי תכנון מקדים מדוקדק, שבמהלכו בוחנת האמנית את יחסי הגומלין בין החלקים המפוסלים ובין הפסלים לחלל, בעבודה המשלבת פיסול ואדריכלות.

בשנים האחרונות ייחדו את עבודתה של יודקוביק-עציוני מיצבי-אורך גדולים שהונחו על הרצפה. בתערוכה זו משתנה נקודת המבט והאובייקטים מיתמרים מן הרצפה לגובה, אל התקרה, לצד עבודות פיסוליות שמטפסות על הקירות. בין הרצון של החומר להתעלות לפי מעלה לבין כוח הכבידה המושך כלפי מטה, הפסלים מוצאים נקודת איזון חמקמקה של יציבות.

אוצרת: לימור אלפרן

קרדיט: נגה יודקוביק עציוני, נקודת איזון, קרדיט טל ניסים

 

החממה לאמנות מקום: שחר סיון ורועי כהן; תמר נסים  

המוזיאון מציג שני פרויקטים ייחודיים שהתהוו במסגרת החממה לאמנות מקום של מוזיאוני חיפה – יוזמה המבטאת את המחויבות העמוקה של המוזיאון לקידום האמנות ולעבודה משותפת עם קהילות בעיר. מסגרת זו של מוזיאוני חיפה, שהוקמה לפני שנתיים, מעודדת יצירה הקשובה למקום ולקהילה החיה בו. פעילותה מניעה תהליכים בשכונות העיר חיפה, המעצימים את האפקט החברתי של מעשה האמנות ומגבירים את הצורך הציבורי באמנות. אמנים ממטרופולין חיפה, שנבחרו על-ידי ועדה מקצועית, זוכים בחממה לליווי אוצרותי צמוד ומקבלים הכשרה רעיונית ומעשית לפעולה אמנותית בקהילה. חברי הקהילה המשתתפים בפרויקט לוקחים חלק מהותי בתהליך האמנותי.

תערוכות אמני החממה יתפרסו השנה  במספר מתחמים במוזיאוני חיפה, ובנוסף לתערוכות במוזיאון חיפה לאמנות יוצגו גם בחממה לאמנות מקום ובמוזיאון העיר חיפה. במוזיאון חיפה לאמנות תוצג התערוכה שחר סיון ורועי כהן: ארוחת זרים, תוצר של פרויקט שחקר את משמעויותיהם של אוכל ואכילה לזהות האישית, וחלקם ביצירת קבוצה. ספר מתכונים, הדפסי עץ ושולחן עמוס באוכל מפוחם הם כמה מהתוצרים של המסע המשותף של האמנים עם שישה זרים שחלקו ארוחות וזיכרונות.

התערוכה השנייה במסגרת החממה, תמר נסים: האומר לא, מסכמת את פעולתה של האמנית עם א.נשים מבית הלוחם בחיפה, איתם המחיזה את המחזה "האומר לא" של ברטולט ברכט. במהלך האמנותי והקבוצתי שהניעה נסים, בביצוע ותיקי המחנה בבית הלוחם שעצם קיומו נקשר בנכונות להקרבה עצמית, המחזה נטען מחדש בשאלות עדכניות הנוגעות להקרבה עצמית וליחסי היחיד והמדינה.

אוצר: עוז זלוף

קרדיט: פסטה שימורים. הדפס עץ. צילום_ רועי כהן ושחר סיון

החממה לאמנות מקום נתמכה על־ידי מועצת הפיס לתרבות ואמנות

אירועים מיוחדים במוזיאון חיפה לאמנות

סופי דופון | איזון עיוור | מיצג

יום שבת, 11.02

 11:00 מיצג | 11:30 הדרכה בתערוכה

אמנית הדנית החשובה סופי דופון במיצג ראשון בישראל, לרגל פתיחת התערוכה מדדים חיוניים: דופק וקצב נשימה באמנות העכשווית. דופון חוקרת קשרים בין גוף ונפש, הרגלים וטקסים, ותפקודי גוף בסיסיים.
המיצג יתקיים בגלריה המרכזית של מוזיאון חיפה לאמנות, בהשראת אלת הצדק המיתולוגית, תמיס, תהלך האמנית בחלל התערוכה בזמן שעיניה מכוסות ועל פרקי ידיה תלויות כפות מאזניים. דופון תלבש מחוך מתכת, אליו מחוברים 12 קילוגרם של משקולות.
דופון מזמינה את הקהל לקחת חלק בהופעה, ולהניח משקולות בכל אחת מכפות המאזניים. המשתתפים מתבקשים לבצע בחירה אשר תשפיע על היציבה והכוח של האמנית.

פרטים נוספים:

משך האירוע כשעה וחצי | מחיר: כרטיס כניסה למוזיאון 

לרכישת כרטיסים >>>
לחצו כאן

 

מוזיאון חיפה לאמנות, רחוב שבתאי לוי 26, חיפה | 04-9115997

שעות פתיחה: ב' סגור. א', ג', ד': 16:00-10:00 ה': 10:00- 18:00 ו': 14:00-10:00, שבת 16:00-10:00

תערוכה חדשה | הפתיחה בקרוב

 חיפה תחתית | גיל בר

עם סיום מלחמת 1948 נותרו בעיר מאות מבנים ריקים ומצולקים של הצד הערבי. המבנים הועברו לבעלות ולניהול ממשלתיים ושימשו כבר בראשית שנות ה-50 ליישוב עולים חדשים, שעזבו בהמשך לשכונות אחרות.

כ-60 שנים לאחר מכן, במסגרת חוק ההסדרים לשנת 2009 והרפורמה במינהל מקרקעי ישראל (שמה הקודם של רשות מקרקעי ישראל), החלה המדינה לשווק רבים מן המבנים הללו לציבור הרחב במסגרת מכרזים ממשלתיים. מבנים רבים החלו לעבור שוב לידיים פרטיות. עיריית חיפה יצאה במספר מיזמים שמטרתם הייתה להחיות אזורים אלה ולמשוך אליהם אמנים, אנשי תרבות וסטודנטים. מיזמים אלה ביקשו אולי למחוק את העבר של השכונות וליצוק להווה שלהן רוח חדשה ושונה שתביא עמה האוכלוסייה החדשה.

מקבצי המבנים הנטושים-אטומים והרוסים הם סוג של אנדרטאות בנוף העירוני – ניצבים שם ומהווים שריד לנקודות מפנה היסטוריות בסיפורה של חיפה. העיר הנה אוסף של מבנים עם סיפור, פאזל של מרקמים המאפשרים קריאה מורכבת של קורותיה והכוחות שהביאו לעיצובה הייחודי.

הספר והתערוכה חיפה תחתית הם שרטוט דיוקן עירוני מורכב בנקודת זמן מסוימת. אסופה זו של תצלומים מעלה שאלות על העיר, על ההיסטוריה שלה, על הפוליטיקה שלה וגם על עתידה. גם שכבה זו שנגלית אלינו בתמונות תתכסה בעתיד בשכבה אחרת ותשנה את אופיה עם השנים.

אוצרת: יפעת אשכנזי

אני יוצר דימויים באופן מתוכנן ואף פעם לא במהלך פעילות אחרת. הצילום עצמו הוא הפעילות.
ב-15 השנים האחרונות אני משתמש במצלמת פורמט גדול. זהו סוג צילום שמתנהל באיטיות ודורש הכנה. אני בוחר מה לצלם, מתי לצלם, ואז מממש את הפעולה. זמן הצילום מבחינתי הוא אימון בהתבוננות. יש בו ממד מדיטטיבי. אני אוהב לעקוב אחר תהליכים של השתנות ואוהב את הצורות המגוונות בהן התהליכים הללו משתקפים בנוף ובסביבה בנויה. עברתי לחיפה בסיומו של פרויקט צילום מתמשך בגבעות איו״ש. שם צילמתי מאחזי בודדים שהוקמו ונהרסו לסירוגין. בעיר התחתית נמשכתי מיד למבנים הנטושים שהיו סביבי בשפע. עניין אותי האופן בו רואים על החומר עקבות של מאבק כוחות. ההתבוננות במבנים אטומים שאינם מזמינים כניסה דמתה עבורי לטיול בין אנדרטאות.
עולם הידע וההקשרים של מושאי הצילום-פוליטיקה, דת וחברה מאוד מעניינים אותי. הטרגדיה האנושית מעסיקה אותי. למרות זאת, מעשה הצילום עצמו מתנהל באיזשהו ניתוק מכל אלה ומוקדש אצלי לחיפוש צורני, להפשטה ולסדר.

גיל בר

קרדיט: גיל בר,
הזרקת דיו על נייר ארכיבי

 

קרדיט: גיל בר,
הזרקת דיו על נייר ארכיבי

למידע נוסף>>> לחצו כאן

הדרכות (למבוגרים) בתערוכת "חיפה תחתית":

שבת, 4.2 | 11:00- 12:30 בשפה העברית |  לרכישת כרטיסים >>> לחצו כאן

 

 

תערוכה פעילה:

מוזיאון חיפה

מייק ברנט

עַד כְּלוֹת הַגּוּף

החל מ- 21.5

מייק ברנט נחשב עד היום לאחד מהזמרים הישראלים המצליחים ביותר בכל הזמנים ולאגדה בינלאומית־ישראלית. במשך הקריירה הבינלאומית הקצרה שלו הוא הצליח להוציא עשרות להיטים שכבשו את פסגות המצעדים, לככב על שערים של מאות מגזינים ולהופיע מול אלפי מעריצים ומעריצות. אף כי הקריירה הבינלאומית של ברנט זכתה לפריחה גדולה, בישראל הוא נבלע תחילה בין אריק איינשטיין ליגאל בשן, בין "סיפורי פוגי" של להקת כוורת לבין "סוף עונת התפוזים" של להקת תמוז ולא נכנס לקאנון המוזיקה והבידור הישראלי.

עם זאת, אפשר לומר כי לא היה זמר ישראלי לפניו או אחריו שזכה להערצה כל כך גדולה לאחר מותו. כארבעה עשורים אחרי מותו הטראגי תקליטיו ושיריו עדיין נמכרים בעותקים רבים בארץ ובעולם. בהקשר המקומי אפשר לומר כי הוא כבש לעצמו מקום בפנתיאון של עולם המוזיקה הישראלית.

תערוכה זו היא תולדה של תרומת אוסף ייחודי ונדיר של צביקה ברנד – אחיו הצעיר של מייק – לאוסף של מוזיאון העיר חיפה. באוסף זה כלולים אלפי תמונות נדירות, פריטי אספנות, פתקים בכתב ידו של מייק, פריטי לבוש ועוד. התערוכה מבקשת לספר את סיפור חייו המופלא של מייק ברנט – משה ברנד במקור – ולסקור את מסלול חייו: שנות ילדותו והתחנות המשמעותיות שלו בחיפה, העיר שבה גדל; התפתחות הקריירה המוזיקלית שלו בארץ והופעותיו עם להקות שונות בחיפה, תל אביב ואילת, בעודו מלהטט בין בלדות איטלקיות וצרפתיות לבין להיטי פופ אמריקאיים ורוק'נרול בריטי; הרגע הגורלי שבו התגלה כישרונו במועדון לילה בטהרן; הפיכתו לכוכב־על, שזכה להצלחה מסחררת באירופה ושאלבומיו נמכרו במיליוני עותקים; וכן שלבי חייו האחרונים – עד לתאריך 25 באפריל 1975, היום שבו שם קץ לחייו בפריז בהיותו בן 28.

קשה לדעת גם כיום מה קרה למייק. ייתכן כי התהילה והפרסום הקשו על חייו. בחודשים האחרונים לחייו שיתף את סובביו בקשיים ובבדידות שאיתם התמודד וניסה לקבל עזרה. סיפור זה, על קושי בהתמודדות עם ההצלחה והזוהר, הוא אבטיפוס להרבה סיפורים מוּכרים בתעשיית המוזיקה והבידור – מג'יימס דין, דרך אלביס פרסלי, מרלין מונרו וג'ניס ג'ופלין, ועד אמנים עכשוויים יותר דוגמת בריטני ספירס, איימי וויינהאוס וג'סטין ביבר.

אין ספק שסיפור חייו של מייק ברנט הוא סיפור ייחודי, מרשים וטראגי. תערוכה זו מנסה לשפוך אור על דמותו המורכבת ועל חייו הסוערים.

הפרויקט מתבצע בסיוע המכון הצרפתי חיפה, הקונסוליה הצרפתית הכללית בחיפה, שגרירות צרפת בארץ, קרן תרבות חיפה ורדיו חיפה

למידע נוסף>>> לחצו כאן

 

אירועים מיוחדים במוזיאון העיר

סיור בעקבות תערוכת 'עיר תחתית' בהדרכת גיל בר

שישי, 10.02 | 10:00


בעקבות תערוכתו "חיפה תחתית" מציע הצלם גיל בר סיור בעקבות צילומיו- בעיר התחתית בחיפה!

הסיור יתקיים ברחובות העיר התחתית בחיפה, בהם אפשר לראות עשרות מבנים נטושים, ריקים ואטומים, שהם מושא צילומיו של בר.
במהלך הסיור יתקיים דיון על הסיבות שהביאו את אותם מבנים למצבם המקורי.

בנוסף המשתתפים ישמעו על דרכו של בר כצלם ואדריכל, על אופן הצילום בו השתמש לתערוכה זו ועוד.

הסיור יתחיל ברחוב הנביאים ממנו נרד לכיוון העיר התחתית, ויסתיים במוזיאון העיר בתערוכה "חיפה תחתית".

פרטים נוספים:

בטלפון: 04-6030800 | משך הסיור כשעתיים | נקודת מפגש ופרטים נוספים ישלחו לאחר ההרשמה | מחיר כרטיס: 80 ש"ח | אזרח ותיק/ נכה/ חייל/ת/ בן משפחה נוסף (מדרגה ראשונה): 70 ₪

מוזיאון חיפה


להרשמה >>>
לחצו כאן

מוזיאון העיר, שדרות בן גוריון 11, חיפה, 04-9115888,
שעות פתיחה: ב' סגור. א', ג', ד': 16:00-10:00 ה': 10:00- 18:00 ו': 14:00-10:00, שבת: 16:00-10:00

 

מוזיאון העיר, שדרות בן גוריון 11, חיפה, 04-9115888,
שעות פתיחה: ב' סגור. א', ג', ד': 16:00-10:00 ה': 10:00- 18:00 ו': 14:00-10:00, שבת:16:00-10:00

תערוכה חדשה במוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית:

 

פתיחה ב- 16.9

לציון 70 שנה של יחסים דיפלומטיים בין יפן לישראל, מוצגת התערוכה "מנהרת זמן – יפן והיהודים".

התערוכה מתמקדת בנקודת המפגש בין יפן לבין היהודים דרך יצירות אמנות של אמנים יפניים המתייחסים לנרטיב היהודי של הצלה והשמדה, וככזאת היא אירוע אמנותי ראשון מסוגו בישראל ובעולם. התערוכה יוצרת מנהרה המחברת בין זמנים ותרבויות, בין כאן לשם ובין אז להיום, הבאים לידי ביטוי בחיבור בין אמנות עכשווית לבין צילומים ישנים ובקשר ביננו, החיים כיום, לבין הסיפור ההיסטורי שהוא חלק חשוב בזהותנו. היצירות מעבירות מסר אוניברסלי של הומניות, סובלנות והבנת השונה, וזוהי נקודת החיבור המרכזית של האמנים היפניים העכשוויים לנרטיב היהודי.

סיפור ההצלה מתבסס על המחווה ההומנית של סגן הקונסול היפני בעיר קובנה, ליטא, צ'יאונה סוגיהרה, שהנפיק בקיץ 1940 למעלה מאלפיים ויזות מעבר ליפן. בדרך זו הציל סוגיהרה למעלה מששת אלפים יהודים. לצד מיצב הווידאו של האחים שימורה ברוס מוצגים צילומים נדירים משנת 1941 של קבוצת הצילום טאנפיי שצילמה את הפליטים שהגיעו ליפן. במרכז סיפור ההשמדה מוצגות יצירותיהם של האמנים טאצואו מיאג'ימה (במיצב וצילום) ויוקי אונודרה (צילום).

במרכז התערוכה המיצב המיוחד "ים של זמן" שנבנה בשיתוף פעולה בין האמן טאצואו מיאג'ימה (נ' 1957) למקום. ביצירה זו משתתפים ניצולי סוגיהרה, ניצולי שואה ובני משפחותיהם לצד מגזרים שונים באוכלוסייה הישראלית התומכים בסובלנות והבנת האחר. היצירה המונומנטלית משתרעת על פני שטח של 50 מ"ר והיא מורכבת משלוש מאות יחידות לד, כל יחידה מונה לאחור מהספרה תשע ועד 1. מאחורי כל ספרה מסתתר הזיכרון האישי של המשתתף שבחר את קצב פעולתה. 300 זיכרונות של אנשים שונים המנצנצים יחד בכור היתוך אחד.

מעש יאסוי נאקאג'י | 1942-1903 1934 הזרקת דיו אוסף מוזיאון טוקיו לאמנות הצילום וזיאון טוקיו לאמנות הצילום

לפרטים ומידע נוסף>>> לחצו כאן

הדרכות (למבוגרים) בתערוכת מנהרת זמן – יפן והיהודים:

שישי, 10.02 | 11:00, 12:00 בשפה העברית |  לרכישת כרטיסים >>> לחצו כאן

שבת, 11.02 | 11:00, 12:00, 13:00 בשפה העברית | לרכישת כרטיסים >>> לחצו כאן

שבת, 11.02 12:30-11:00 | בשפה הרוסית

 

קרדיט: מוזיאון חיפה

לרשימת ההרצאות ולפרטים נוספים >>> באתר

לרכישת מנויים / הרצאות ולמידע נוסף:

מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית

04-9115965 | 04-8383554

 

הרצאות מועדון תרבות במוזיאון טיקוטין

מלחמה בלב אירופה (קייב)

שני | 06.02 | 10:30

מרצה: נינו אבסדזה

סדרה: רכבת טרנס־סובייטית | 2022- 2023
מלחמה בלב אירופה: איך קמה בקייב הממלכה הסלאבית הראשונה בעולם ומדוע אוקראינה הפכה לזירת הקרב בין רוסיה לארצות הברית? מה רוצה פוטין מאוקראינה, והאם חומת קייב תחליף את חומת ברלין?

סמים ממכרים והמוח

שני | 06.02 | 18:30

מרצה: עמית אברון / מפגשי ערב
סדרה:
המוח האנושי- מפגשי ערב
סמים הם חומרים כימיים הנקשרים אל קולטנים במוח ומשנים את התודעה וההתנהגות. מהו מנגנון ההתמכרות המוחי, ואיך אפשר להשפיע עליו? מהן קטגוריות הסמים העיקריות? כיצד משפיעים הקוקאין, הרואין ואלכוהול על התודעה ועל ההתנהגות? כיצד פועלים מריחואנה (קנאביס) וסמים פסיכדליים על המוח?

אדריכלות בימי הביניים

שלישי | 07.02 | 10:30

מרצה: אלה שופמן

סדרה: אדריכלות על ציר הזמן – רצף סגנונות נבחרים בעולם המערבי | 2022- 2023

הבזיליקה הנוצרית במערב אירופה שינתה את סגנונותיה לאורך כ-1000 שנים, עד לסגנון הגותי. בעולם המזרחי־ביזנטי התפתח טיפוס שונה של כנסיות, שהגיע עד למזרח אירופה.

מרעיון מופשט להמצאה מוחשית: המצאות ופתרונות קיומיים בסין

רביעי | 08.02 | 10:30

מרצה: ד"ר גליה דור

סדרה:  דרך המשי הישנה־חדשה: יחסי סין ואירופה בראי הטכנולוגיה, המסחר והפוליטיקה | 2022- 2023

מה ההסבר לכך שהמצאות רבות כל־כך – הדפוס והנייר, המשי והחרסינה – הגיעו מסין? האם זו מודעוּת טכנולוגית או ניסוי וטעייה? מדוע אין זה מקרה שסין בנתה ב-2009 את הסכר הגדול בעולם על היאנגצה?.

"אנא בכוח"

ראשון | 12.02 | 10:30

מרצה: פרופ' חיים באר

סדרה: השירה העברית תערוך את התפילה | 2022- 2023

המזמור המִסטי המיוחס לתנא ר' נחוניה בן הקנה, והמבוסס על השם המפורש בן מ"ב אותיות, כבש לו מקום מרכזי בשירה העברית החל בשירו של אמיר גלבע וכלה בשירה של חביבה פְּדָיָה.

 

ילדים ומשפחה במוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית

סדנת הדפס בעקבות פריחת השזיף
הפעילות מיועדת לילדים בגילאי 6+ בליווי הורה

שבת, 11.02 | 11:00

בזמן שבארץ חוגגים את ראש השנה לאילנות, ביפן מציינים את פריחת השזיף (Ume). הפריחה מתחילה בפברואר, כשעדיין קר ומושלג ומהווה הסימן הראשון לכך האביב מתקרב. אמנים יפנים רבים יוצרים בהשראת פריחת השזיף, בעודם מדגישים את יופיה הארעי והקסום. בסדנה נכין עבודה בטכניקה של הדפסה עם שבלונות בשכבות וניצור תמונה של פריחת שזיף.
פרטים נוספים
:
הפעילות מיועדת לגילאי 6+ בליווי הורה | מחיר כרטיס: 25 ש"ח לילד, הורה מלווה במחיר כרטיס כניסה למוזיאון

קרדיט: מוזיאון חיפה

לרכישת כרטיסים >>> לחצו כאן

 

 

קולנוע במוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית

לסרטים המוצגים בקולנוע טוקוטין לחצו כאן

קרדיט: מוזיאון חיפה

 

 

שלישי בשליקס>>> פרטים נוספים באתר: לחצו כאן

קרדיט: מוזיאון חיפה

קולנוע טיקוטין מזמין את האזרחים הותיקים לשלישי בשלייקס

הטבת סרט ב- 10 ₪ בימי שלישי לאזרחים וותיקים

*מותנה ברכישת לכרטיס אחד בלבד, בהצגת תעודת אזרח ותיק

לפרטים ורכישת כרטיסים:

מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית

04-8383554

המסע שלי עם האריס  Best Sellers

שלישי, 07.02 | 15:00

בימוי לינה רוסלר
ארה"ב 2021 | 98 דק' | אנגלית כתוביות בעברית
לוסי סטנברידג' ירשה מאביה חברת ספרים להוצאה לאור, אבל לא מצליחה להחזיק את החברה 'על הרגליים' ועומדת לפני מכירתה. ברגע שפל היא מגלה שהסופר המצליח והפרובקטור- האריס שאו (מייקל קיין) חייב להוצאה עוד ספר ויוצרת איתו קשר במבצרו המבודד . על אף סירובו העיקש, היא מכריחה אותו להוציא לאור ספר חדש ולצאת איתה למסע מכירות ברחבי ארה"ב שמשנה את חיי שניהם לנצח.
דרמה קומית מרגשת עם מופע משחק בלתי נשכח של זוכה האוסקר- מייקל קיין ואוברי פלזה – כוכבת הלוטוס הלבן

פרטים נוספים:
הרשמה דרך האתר או בטלפון: 04-60-30-800
*ההקרנה תתקיים בהתאם להנחיות משרד הבריאות

קרדיט: מוזיאון חיפה

לרכישת כרטיסים >>> לחצו כאן

 

מאסטרו | Maestros

שלישי, 07.02 | 12:30, 19:00

בימוי: ברונו שיש
צרפת | 2022 | 96 דק' | צרפתית כתוביות בעברית

בני משפחת דומא הם מנצחים מוזיקליים בדמם, והמקצוע עובר מאב לבן – פרנסואה, האב, בשלהי קריירה בינלאומית ארוכה ומצליחה, ודני, הבן, נמצא בשיאו לאחר זכייה בעוד פרס חשוב. כשפרנסואה מגלה שהוא נבחר לנצח ב"לה סקאלה" – בית האופרה האיטלקי המפורסם והיוקרתי – הוא מרגיש שחלום חייו, שחשב שכבר חומק ממנו, סוף סוף מתגשם. גם בנו שמח בשבילו, אבל  אז הוא מבין את הטעות – זה לא אביו, אלא הוא, שנבחר לתפקיד היוקרתי. 
דרמה מרגשת וחכמה עם תצוגות משחק מרהיבות של השחקנים הצרפתים המוערכים איוון אטאל ופייר ארדיטי, מוזיקה נהדרת, והרבה לב

פרטים נוספים:
הרשמה דרך האתר או בטלפון: 04-60-30-800
*ההקרנה תתקיים בהתאם להנחיות משרד הבריאות

 

קרדיט: מוזיאון חיפה

לרכישת כרטיסים >>> לחצו כאן

 

 

הצגת הקולנוע האחרונה | The Last Film Show

שלישי, 07.02 | 17:00

שבת, 11.02 | 15:00

בימוי: פאן נאלין
הודו | צרפת | ארה"ב | 2021 | 110 דק' | גוג'ראטית (הודית) כתוביות בעברית

כשאתה חסר כל, לרדוף אחר החלומות הוא העושר הגדול מכל 
סמי, שמתגורר עם משפחתו בכפר נידח בהודו, מהופנט לגלות את הקולנוע בפעם הראשונה. למורת רוחו של אביו, הוא חוזר לקולנוע יום אחרי יום כדי לצפות בסרטים נוספים ומתיידד עם המקרין, שבתמורה לקופסת האוכל שלו, מאפשר לו לצפות בסרטים בחינם. הוא מבין במהרה שסיפורים הופכים לאור, אור הופך לסרטים, וסרטים לחלומות. סמי וחבורתו השובבה הופכים עולמות כדי ללכוד ולהקרין אור, איתו יוכלו להקרין סרט בפילם. יחד, בהרבה תושייה והתרגשות, הם מצליחים ליצור קולנוע שכונתי שממלא אותם אושר. עם זאת, המרדף אחרי החלום, משמעותו גם, להשאיר דברים מאחור.
שיר הלל לאמנות הקולנוע שלא נראה מאז "סינמה פרדיסו״
נציג הודו לאוסקר 2023 – ברשימה המצומצמת לסרט הבינלאומי הטוב ביותר

פרטים נוספים:
הרשמה דרך האתר או בטלפון: 04-60-30-800
*ההקרנה תתקיים בהתאם להנחיות משרד הבריאות

קרדיט: מוזיאון חיפה

לרכישת כרטיסים >>> לחצו כאן

 

אי-אה | EO

שבת, 11.02 | 10:00, 19:00

בימוי: יז'י סקולימובסקי
פולין | איטליה | 2022 | 86 דק' | פולנית | תרגום לעברית ואנגלית

הבמאי הפולני יז'י סקולימובסקי ממשיך לשלוף מהשרוול שפנים – או ליתר דיוק, חמורים. בהשראת "בלתזאר" הבלתי נשכח של רובר ברסון, עוקב הסרט אחר תלאותיו של חמור, שאותו גילמו בזמן הצילומים שישה חמורים שונים. דרך עיניה התמימות של החיה טובת הלב אנו נחשפים לרוע האנושי ולעוולות שנעשו ועדיין נעשות לחיות ולקהילות נרדפות אחרות באירופה, ובהן גם יהודים. בניגוד לקלאסיקה הסגפנית שעליה הוא מתבסס, הקולנוען הוותיק מציג את סיפורו בשלל אמצעי מבע יצירתיים וחדשניים, משחק עם המצלמה ועם הצבעים, ומוצא בתוך החשיכה קרן אור.
אחד הסרטים האהובים בפסטיבל קאן האחרון, ולא בכדי זכה בפרס חבר השופטים.

פרטים נוספים:
הרשמה דרך האתר או בטלפון: 04-60-30-800
*ההקרנה תתקיים בהתאם להנחיות משרד הבריאות

מוזיאון חיפה

לרכישת כרטיסים >>> לחצו כאן

 

 

למצוא את ריצ'רד | The Lost King

שבת, 11.02 | 12:30, 17:00

בימוי: סטיבן פרירס
אנגליה | 2022 | 108 דק' | כתוביות בעברית
פיליפה לנגלי, בעיצומו של משבר מקצועי ואישי, נתקלת די במקרה באגודת היסטוריונים חובבים שנחושה לשקם את שמו הרע של ריצ'רד השלישי, מי שנחשב למלך האיום ביותר בתולדות אנגליה. עם מעט מאוד ניסיון וכנגד כל הסיכויים, פיליפה מחליטה למצוא את מקום מנוחתו של המלך – תעלומה שנשארה לא פתורה במשך יותר מ-500 שנים.
הסרט מספר את סיפורה האמיתי והמרתק של אישה עם חיים רגילים במיוחד, שעשתה מעשה לא רגיל בכלל.
המועמדים לאוסקר סאלי הוקינס ("צורת המים", "יסמין הכחולה") וסטיב קוגן ("פילומנה", "השמן והרזה") מככבים בדרמה מרגשת ומצחיקה שמוכיחה שההיסטוריה נכתבת על ידי המנצחים – אבל לפעמים כדאי לקרוא בין השורות.

פרטים נוספים:
הרשמה דרך האתר או בטלפון: 04-60-30-800
*ההקרנה תתקיים בהתאם להנחיות משרד הבריאות

מוזיאון חיפה

לרכישת כרטיסים >>> לחצו כאן

 

תערוכה פעילה:

 

הרמן שטרוק

הרמן שטרוק: רוח וחומר

אוצרת התערוכה: לימור אלפרן

הרמן שטרוק, יליד ברלין (1944-1876), נחשב לאחד מאמני ההדפס החשובים בגרמניה ובארץ ישראל במחצית הראשונה של המאה העשרים. הוא נולד למשפחה יהודית אדוקה ואמידה, שהשתייכה לקהילת "עדת ישראל", אשר דגלה בשמירה על ערכי הדת לצד פתיחוּת לעולם המודרני. דבר זה אִפשר לשטרוק לספוג את ערכי היהדות ובמקביל לפתח את נטיותיו האמנותיות ולרכוש השכלה גבוהה. זהותו הדתית ובחירתו לעסוק בשדה האמנות השתלבו יחד כחלק מהותי מעולמו הרוחני ומפעילותו האמנותית.

שטרוק למד באקדמיה לאמנויות בברלין בשנים 1899-1895. החינוך האמנותי האקדמי השפיע על תפיסת עולמו ועל בחירתו להתמחות בסוגת הגרפיקה האמנותית. לצד פועלו האמנותי העשיר שטרוק היה אדם רב־פעלים בענייני הציבור ואיש חברה ידוע. הוא נמנה עם מייסדי התנועה הציונית הדתית "המזרחי" והשתתף בקונגרסים הציוניים. במלחמת העולם הראשונה התנדב לשרת בצבא הגרמני. ב־1922 התיישב בארץ ישראל והמשיך לעסוק בפעילות אמנותית ובענייני הציבור.

ב-1925 התמקם שטרוק בבניין זה, הממוקם ברחוב ארלוזורוב בהדר הכרמל. הבית התלת־קומתי תוכנן על ידי האדריכל אלכסנדר ברוואלד – אחד האדריכלים החשובים שפעלו בארץ באותה עת. בבית האקלקטי, המשלב יסודות מזרחיים ואירופיים, שִחזר שטרוק את הסטודיו שלו בברלין, ובו המשיך ליצור ולעסוק בהוראת ההדפס.

תערוכת קבע זו מציגה מבחר מגוּון מעבודותיו של שטרוק מתוך אוסף המוזיאון ומכל תקופות יצירתו. כמו כן, היא מאפשרת להתוודע להוויי החיים שאפיין את ביתו באמצעות תצוגה של מבחר פרטי ריהוט וחפצים אישיים של האמן.

התערוכה משקפת את התמקדותו של שטרוק בדיוקנאות ובתיאורי נוף. התצוגה כוללת דיוקנאות של אנשי מדע ורוח מהתרבות היהודית והעולמית, אלבום המתאר שבויי מלחמה מימי מלחמת העולם הראשונה, הדפסי נופים ממסעותיו בארץ ובעולם, ועוד. לעומת הדיוקנאות, המתאפיינים במבט הבוחן מקרוב ובפרטנות את דקויות המבע, תיאורי הנוף מתאפיינים בתיאור פנורמי יותר, במבט מרחוק, בקווים עדינים ומאופקים ולעיתים ברוח פסטורלית. מכלול זה משקף את נטייתו של האמן ליצור את עבודותיו בעקבות מפגש ישיר עם מציאות החיים שסביבו.

לפרטים ומידע נוסף: לחצו כאן

 

 

מוזיאון מאנה-כץ סגור כרגע לצורך הנגשתו לבעלי מוגבלויות פיזיות

 

 

תערוכה חדשה-'עושים גלים'

פתיחת התערוכה ב: 29.07, 11:00

 

אנסטסיה ריבלוב קונספט ארט לסרט מתוך קורס איור לאנימציה בהנחיית שחר קובר, המרכז האקדמי ויצו חיפה תשפ"ב

קטרינה אלי קונספט ארט לסרט מתוך קורס איור לאנימציה בהנחיית שחר קובר, המרכז האקדמי ויצו חיפה תשפ״ב

 

במהלך שנת הלימודים האחרונה יצרו סטודנטיות וסטודנטים בשנה ג׳ במחלקה לתקשורת חזותית במרכז האקדמי ויצ״ו חיפה סרטוני אנימציה קצרים בהשראת שירים ופזמונים הקשורים לים. עבור רובם זוהי התנסות ראשונה בהפקת סרטוני אנימציה.

אנימציה נוצרת בתהליך עבודה מורכב, הכולל שלבים רבים. כל סרט מתחיל בבחירת רעיון, במחקר ובכתיבת תסריט וממשיך בשלבים של תכנון הסצנות, עיצוב העולם החזותי והדמויות, בחירת הסאונד והמוזיקה – עד לעבודת ההנפשה עצמה. כאשר אנימטור עובד על סרט עליו להיות בונה התפאורה, מלביש הדמויות, שחקן, עורך, תאורן ואיש סאונד. לכן ברוב המקרים הפקת סרט אנימציה דורשת עבודת צוות.

עבודת האנימטור דומה לתנועת גלי הים שנשברים על החוף בקצב משתנה. כל גל מטביע בחול גוון וצורה חדשים כשהוא פוגש את שפת הים, מוחק את קודמו וצובע את החול מחדש. כך גם האנימטור מצייר שלב אחר שלב, לעיתים מתקדם, לעיתים מוחק ומתחיל מחדש, אך תמיד נמצא בתנועה. פריים אחר פריים, גל רודף גל.

בשיתוף פעולה עם המוזיאון הימי הלאומי התגבשה תערוכה המסכמת את תהליך היצירה הארוך של הסטודנטים –  משלב גיבוש הרעיון הראשוני, דרך עיצוב הדמויות ותכנון הסרט ועד לאנימציה עצמה.

עבודות הסטודנטים נוצרו בקורס איור לאנימציה בהנחיית שחר קובר וקורס אנימציה בהנחיית ניר פילוסוף.

לפרטים ומידע נוסף: לחצו כאן

 

 

תערוכות פעילות:

 

קרדיט: מוזיאון חיפה

החל מ: 01.04

נמל הבית | הים שלנו | תל דגים | זמן בכמוסהימאים צעירים |

פיראטים–בין אמת לאגדההצילו! SOS | חצר הסיפון התחתון

המוזיאון הימי הלאומי מכריז על זמן חירום ומתגייס להצלת הים !

לראשונה מאז הקמתו מציב המוזיאון הימי הלאומי על סדר יומו נושאים עכשוויים בוערים, ובראשם הצלת הימים והאוקיינוסים מנזקים אקולוגיים הרי אסון, עם פתיחת תערוכות  ומרחבי משחק ולמידה חדשים . כל אלה יוקדשו לבריאות האקולוגית של הים ולהעלאת  המודעות לפעולות החשובות שניתן לעשות כבר עכשיו למען הצלת הימים והאוקיינוסים.

התערוכות  והמתחמים החדשים ברחבי המוזיאון יאפשרו למבקרים הזדמנות להתחבר ולהבין את המשמעות העמוקה של הים עבור בני האדם ,לגבש מודעות ואכפתיות כלפי סוגיית הבריאות האקולוגית של הים הניצבת לפתחנו – כל זאת באופן נגיש ומלא באפשרויות להסתקרן, לשחק וללמוד דברים חדשים.

 

התערוכה "נמל הבית", במבואת הכניסה המשופצת, מזמינה את הקהל לצלול לעולם הים עם תצוגה של דגמי אוניות שיצרו ספנים וסרטונים המשקפים מחקרים שנעשים כיום על ידי חוקרי אוניברסיטת חיפה. בקומה השלישית של המוזיאון, המציגה את אוספיו המרכזיים, בוצעו חידושים רבים: הפרויקט "הים שלנו" כולל מפה מוארת ומאוירת, המציגה את עשר התרבויות הימיות החשובות בחופי הים התיכון במשך כחמשת אלפים שנים. התערוכה "תל הדגים" מציגה באופן מחודש את אתר שקמונה, הנחשב לאתר הארכיאולוגי החשוב בחיפה, בהתבסס על מחקרים עדכניים. הפרויקט "זמן בכמוסה" מכיל מקבץ תיבות עם מוצגים ייחודיים כמו מומיות של בעלי חיים ומסכות קבורה ממצרים העתיקה, מפות ייחודיות מהרנסנס, כלי זכוכית עתיקים, ועוד.

הקומה התחתונה עברה גם היא מתיחת פנים משמעותית. תערוכת הפיראטים האהובה "פיראטים: בין אמת לאגדה" – זכתה לחידוש מקיף והפכה לתערוכה אינטראקטיבית פעילה ומרהיבה. התערוכה הפעילה "הצילו !SOS " מאפשרת להתוודע לעולם המופלא של הים, לתופעת האלים ולגיבורי-העל הימיים ולחשיבות השמירה על הים. המתחם "ימאים צעירים"  בתערוכת הימאות העברית מכיל מרחב של משחק והתנסות בעולם הספנות –  לילדים ולכל המשפחה. כמו כן, כחלק מטיפוח מרחבי החוץ של המוזיאון הוקמה "חצר הסיפור התחתון", שבה אפשר לשחק ולהתנסות בפעילויות הקשורות לעולם הספנות או לנוח סביב שולחנות הפיקניק.

המוזיאון המחודש מאפשר למגוון רחב של קהלים בכל הגילאים ולכל בני המשפחה למצוא בו את מקומם. לאלו המבקשים להעמיק בידע ובמחקר המוזיאון מספק מוצגים מופלאים ונדירים ומידע מקיף. לאלו האוהבים התנסות חווייתית המוזיאון מציע מגוון של אפשרויות, כמו פעילות דיגיטלית אינטראקטיבית, משחקים, תחפושות, צילום, צפייה בקטעי סרטים ועוד. בני המשפחה שיגיעו למוזיאון יוכלו לבלות בו כמה שעות ולמצוא בו שפע של עולמות והפתעות.

לפרטים ומידע נוסף: לחצו כאן

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם התחסנתם לשפעת השנה?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד ביוצאים קבוע

 • היכל התיאטרון בקרית מוצקין

  היכל התיאטרון בקריית מוצקין, קובעים את כללי המשחק, מזמין אתכם ליהנות מחוויית תיאטרון עם מגוון מחזות הזמר הטובים והחדשים בישראל, מופעי בידור ומוזיקה.
 • בואו לספוג אמנות במוזיאוני חיפה

  תערוכות חדשות, קורסים מרתקים, הרצאות מגוונות, פעילויות ילדים ועוד- אוסף המוזיאון כולל מבחר עשיר ומגוון של יותר מ-7,500 יצירות של אמנים ישראלים ובינלאומיים. קורסים מרתקים באמנות. תערוכות אמנות ייחודיות. פעילויות מהנות לכל המשפחה. אירועי אמנות מיוחדים
 • התיאטרון העירוני חיפה

  בלב ליבה של העשייה התרבותית הענפה בעיר חיפה, המהווה מטרופולין של אירועי תרבות ואיכות, ניצב כבר שנים רבות התיאטרון העירוני הראשון בישראל- תיאטרון חיפה
 • אתו"ס: החברה לאמנות תרבות וספורט חיפה

  אתו"ס: החברה לאמנות, תרבות וספורט חיפה בע"מ של עיריית חיפה – אלו הם אירועי החודש באולמות אתו"ס
 • בואו לספוג אמנות במוזיאוני חיפה

  תערוכות חדשות, קורסים מרתקים, הרצאות מגוונות, פעילויות ילדים ועוד- אוסף המוזיאון כולל מבחר עשיר ומגוון של יותר מ-7,500 יצירות של אמנים ישראלים ובינלאומיים. קורסים מרתקים באמנות. תערוכות אמנות ייחודיות. פעילויות מהנות לכל המשפחה. אירועי אמנות מיוחדים.
 • מארינה מקסימיליאן תגיע להתארח בביג בנד הרכב הג'אז של התזמורת הסימפונית חיפה!

  מארינה מקסימיליאן תתארח ביום שלישי 23.11.21 באודיטוריום חיפה, בסדרת ALL STARS של תזמורת הביג בנד של הסימפונית חיפה
 • הרפתקה ביער

  במיוחד ללקוחות "רשת סאלח דבאח ובניו" הצגה חדשה – "הרפתקה ביער" עם סמי הכבאי האהוב במחיר מפתיע.
 • בסימן קולנוע ישראלי - פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-37 חיפה

  חוה"מ סוכות, 2021 19-28.9 – 39 סרטים ישראלים חדשים 2 הקרנות בכורה לסדרות טלוויזיה תיעודיות בפסטיבל הסרטים הבינ"ל ה-37, חיפה  
 • קיץ בקניון "עזריאלי חיפה"

  לקראת חודש אוגוסט, וסיום עונת הקייטנות, קניון עזריאלי חיפה, יקים מתחמים מיוחדים שיתנו מענה, לפעילות לילדים ללא תשלום.
 • קניון שער הצפון מציג חוויה עדכנית למבקרים וללא עלות

  מסיבות שוק בימי שישי, הצגות ילדים מן השורה הראשונה ואינספור אירועים לכל המשפחה
 • החיפושיות מגיעות לחיפה - החיפושיות בקולות

  האנסמבל הקולי הישראלי מגיע לחיפה עם קונצרט סיום העונה שלו, אותו הוא מקדיש לארבעת המופלאים, לרגל 50 שנים להתפרקות להקת החיפושית, עם השירים הגדולים שלהם בעיבודים קוליים בהובלתה של המנצחת הישראלית הצעירה נועה גרומן.
 • חודש הקריאה בתאטרון חיפה

  חגיגת הצגות ילדים על פי ספרים אהובים רק 45 ש"ח לכרטיס
 • שישי Live - קיץ במתחם חוצות המפרץ

  מתחם חוצות המפרץ  אאוטלט,  בבעלות קבוצת קניוני עופר ואשטרום נכסים, ממשיך במסורת   ופותח את סופי השבוע של חודש יוני באירועי  שישי Live – בילוי של שישי בבוקר, אחת לשבוע. 
 • הדירה של רוזה

  רוזה בת ה-80 חושדת שדברים לא טובים מתרחשים מאחורי גבה. בנה הבכור, גדי, מנסה נואשות לשכנע אותה למכור את הדירה ולעבור לבית אבות.
 • הקומיקאים

  תיאטרון חיפה מצדיע לשני ענקי הבמה העברית, שלמה בראבא ומוני מושונוב . השניים שפיתחו כל אחד בזכות עצמו, גם קריירה מרשימה בתיאטרון, בטלוויזיה ובקולנוע, חוזרים לשתף פעולה על במת תיאטרון חיפה, בו החלו את דרכם לפני 40 שנה.
 • הנשים של ג'ייק

  מחזהו של ניל סיימון העוסק בסופר שנישואיו השניים עומדים על סף פירוק, בוחן את מערכות היחסים שלו עם הנשים בחייו
 • אמא יהודייה ב-10 שיעורים

  קומדיה קלילה הממחישה מה זה "א יידישע מאמע"
 • חגיגה ספרותית מוסיקלית בתיאטרון חיפה לרגל חגיגות ה-60 לתיאטרון

  יום שכולו חגיגה ספרותית מוסיקלית בתיאטרון חיפה מבוקר ועד ערב. בין המשתתפים: פרופסור ניצה בן דב כלת פרס ישראל לספרות, פרופסור דן לאור, ערן צור, נתן סלור, רונית שחר ועוד ועוד.
 • חוזרים לצחוק

  לאחר שהשנה האחרונה נתנה לכולנו מעט מידי סיבות לצחוק, קניון שער הצפון בשיתוף פעולה עם תיאטרון מוצקין מעודד אותנו לצחוק.
 • ההצגה הקסומה "מכתב הקסם" היא הזוכה בפסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים

  פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים שפתח את עולם התרבות לילדים בחוה"מ פסח, שהתקיים בכפוף לתנאי התו הירוק ובדיקות קורונה מהירות לילדים,  משך אליו כ- 10 אלפים צופים במשך שלושת ימי הפסטיבל.
 • פסטיבל תיאטרונטו ה-30 !!

  לאחר שבוטל בשנה שעברה בגלל מגפת הקורונה, פסטיבל תיאטרונטו ה-30 יתקיים השנה בחול המועד פסח 29-31 במרץ 2021.
 • פסטיבל תיאטרונטו ה-30 !!

  לאחר שבוטל בשנה שעברה בגלל מגפת הקורונה, פסטיבל תיאטרונטו ה-30 יתקיים השנה בחול המועד פסח 29-31 במרץ 2021.
 • המוזיאון הימי הלאומי מכריז על זמן חירום ומתגייס להצלת הים !

  לראשונה מאז הקמתו מציב המוזיאון הימי הלאומי על סדר יומו נושאים עכשוויים בוערים, ובראשם הצלת הימים והאוקיינוסים מנזקים אקולוגיים הרי אסון, עם פתיחת תערוכות  ומרחבי משחק ולמידה חדשים . כל אלה יוקדשו לבריאות האקולוגית של הים ולהעלאת  המודעות לפעולות החשובות שניתן לעשות כבר עכשיו למען הצלת הימים והאוקיינוסים.
 • תערוכת יחיד חדשה במוזיאון מאנה כץ: שמואל בונה: מארץ קדם ועד חוף ים

  מוזיאון מאנה כץ מציג תערוכת יחיד חדשה לשמואל בונה, תערוכה המציגה את מפעלו האמנותי העשיר עם מיטב יצירותיו.
 • ״אם אלביס לא היה קיים, לא היינו כאן היום״

  אלביס הצליח להשריש פסקול וסגנון מוסיקלי ייחודי, וכך להשפיע על דורות של זמרים ומוסיקאיים עד עצם היום הזה.
 • "פסטיבל מקור" פסטיבל הקריאה הראשון של תיאטרון חיפה

  במסגרת אירועי ה-60 של התיאטרון: "קוראים מחזאות ישראלית חדשה" קריאה מבוימת של 5 מחזות בפני קהל
 • תאטרון חיפה

  בלב ליבה של העשייה התרבותית הענפה בעיר חיפה, המהווה מטרופולין של אירועי תרבות ואיכות, ניצב כבר שנים רבות התיאטרון העירוני הראשון בישראל- תיאטרון חיפה. תיאטרון חיפה רואה לעצמו חובה לא רק לספק הנאה לקהל הפוקד אותו, כי אם גם להעלות נושאים בוערים, אנושיים וחברתיים, על סדר היום. הצגות התיאטרון נוגעות בדוקומנטרי, החברתי, הפוליטי כמו גם באנושי והמחנך, היחס לחריגים בחברה ועוד.