X

בכרמל עושים חדשנות

"בכרמל פועל מרכז חדשנות שכל מטרתו לאתר וליישם פתרונות חדשניים לאתגרים מהותיים בפעילות בית החולים לטובת טיפול מיטבי במטופלינו". לרגל יום החדשנות ראיינו את מנהלת החדשנות במרכז הרפואי כרמל ד"ר שרון קמה
מרכז החדשנות שהוקם לפני כמעט שנתיים מוביל תהליכים ופרויקטים שנולדו מתוך בית החולים, ביוזמת הצוותים ותוך שיתופי פעולה פנים וחוץ אירגוניים.

ד"ר שרון קמה, מנהלת תחום החדשנות אומרת כי: "ארגוני בריאות הם ארגונים שמרניים באופן היסטורי בעוד שכדי לקדם חדשנות צריך לקבל מציאות נוטלת סיכונים ומשתנה במהירות. אחת המטרות של כללית ושלנו בהקמת המרכז שלנו הייתה שינוי התרבות הארגונית לכזו שמעודדת עבודה בשפה של בעיות, חשיבה יצירתית על פתרונות והתנסות מהירה במגוון רחב של אמצעים למתן שירות וטיפול טוב יותר. טמונה כאן הזדמנות שלנו לנצל את התקופה המדהימה שבה אנחנו חיים ואת הטכנולוגיה פורצת הדרך כדי לתת מענה לסוגיות משמעותיות שמעסיקות אותנו ואת מטופלינו – במקומות של אי וודאות טמונה ההזדמנות".


פורום מקדמי החדשנות במרכז הרפואי כרמל


חלי רוסטוקר מובילת הפרויקטים בחדשנות בכרמל מספרת: "אנחנו יודעות שהדרך להטמעה מוצלחת עוברת דרך התנסויות רבות ולכן אחד ממדדי ההצלחה שלנו הם מספר הפיילוטים והוכחות היתכנות שמקודמים אצלנו כמענה לאתגרים. ברור לנו שהדרך רצופה חסמים אבל כאשר האתגרים מהותיים ועומדים מאחוריהם צוותים מסורים ומחויבים שמעוניינים בשינוי, העבודה הקשה פוגשת לבסוף הזדמנות ואנחנו שם כדי לוודא שזה יקרה".

ד"ר עלוית וולף עם צוות מחלקת עיניים, מחלקת ילדים, וצוות החדשנות: צילום: אלי דדון

מוסיפה ד"ר קמה: "פרויקט שאנחנו מאוד גאות בו הוא הקמת מרפאת עיניים ילדים וירטואלית – יוזמה של רופאת עיניים בכירה במחלקת עיניים, בתמיכה של מנהל המחלקה ובליווי ובעבודת צוות רב סקטוריאלית של צוותים מבית החולים וממחוז חיפה – חלמו, יזמו וכעת מפתחים שירות שאין כמוהו ברמה עולמית – מרפאת עיניים לילדים, עם מעטפת דיגיטלית ואמצעי בדיקה מתקדמים שתאפשר אבחון ומעקב בתחום העיניים. הפרויקט זכה בתחרות יוקרתית של כללית שנקראת מאתגר לפתרון ובמימון באמצעות קול קורא של משרד הבריאות ובכך נוצרה כאן הזדמנות לעיצוב מחדש של מתן השירות בתחום החשוב הזה".

חלי רוסטוקר וד"ר שרון קמה. צילום: אלי דדון

"אנחנו עובדות ביחד עם חברות מסחריות, ארגונים באקדמיה , מובילי חדשנות במוסדות רפואיים ועם משרד הבריאות. קמה כאן קהילה גדולה של מקדמי חדשנות שמשתפים ומקדמים ביחד טרנספורמציה שאת התוצאות שלה אנחנו רואות כבר היום. כל עוד לא מפחדים להיות יזמים ולהתנסות , תוך ההבנה שכישלון הוא לא יותר מאשר ההזדמנות לשדרג את האסטרטגיה שלך, השמיים הם הגבול".

"מרגש לראות איך אפשר ליזום ולהגשים רעיונות שעושים שינוי ברמת הטיפול הרפואי וקידום הבריאות, עד השפעה על שוק הבריאות תוך שינויים אסטרטגיים של האופן בו אנחנו צורכים שירותי בריאות. יום חדשנות שמח לעובדי כרמל ולפורום מקדמי החדשנות שלנו, אנו מודות לכם על שנה מלאת עשייה ואתגרים" מסכמת ד"ר שרון קמה מנהלת תחום החדשנות בכרמל.

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בבריאות


<