X

מגדילים את הפיריון בכרמל – נחנך מערך המעבדות המשודרגות

בהשקעה של מאות אלפי שקלים ולאחר עבודת שיפוץ ושדרוג גדולה, נגזר בשעה טובה סרט הכניסה למערך המעבדות המשודרגות של יחידת הפיריון וה IVF של ביה"ח כרמל. המעבדות החדשות והמתקדמות יאפשרו לצוות המקצועי של היחידה לטפל ביותר מטופלות באיכות במהירות ובזמינות גבוהים יותר
יחידת ה IVF והפיריון של בית החולים כרמל היא מרכז מצוינות מוביל בצפון ומאז הקמתה נולדו בה מעל 4,000 ילדים מטיפולים ביחידה. מטרת היחידה הינה מתן שרות לזוגות הסובלים מהפרעת פריון ברמה המקצועית הגבוהה ביותר בכל אמצעי הטיפול החדשניים והמובילים בעולם. היחידה הציבה לעצמה חזון ושליחות, יעדים ומטרות, המעמידים אותה כמרכז מצוינות וכיחידה מובילה בשירות למטופלים.

את הסרט הצהוב לפתיחת המעבדה החדשה הקדישה מנהלת היחידה פרופ' גליה אורון לכבודם של החטופים השבויים בעזה שליבנו איתם. את הסרט למעבדה החדשה והמתקדמת התכבד לגזור המנהל האדמיניסטרטיבי של ביה"ח דורי בז'רנו שניהל והרים את הפרויקט המורכב במסירות ובהצלחה, יחד ובסיוע מחלקת הנדסה וצוותי האחזקה המוכשרים של בית החולים.


פרופ' אורון וצוות המעבדה. צילום: אלי דדון


במהלך האירוע עדכנה פרופ' אורון כי המעבדות המשודרגות החדשות יאפשרו לכל המבקשות טיפול באזור הצפון, טיפול במספר גדול יותר של מטופלות עם ציוד חדשני ומתקדם באיכות בזמינות וברמה הגבוה ביותר. "אנו מודעים לאחריות המקצועית והאישית הגבוהה הנדרשת מכל אחד מאתנו כפרט ומהיחידה כצוות. אנו מאמינים ויודעים עד כמה חשובים היחס והתמיכה האנושיים לכל אחד ממטופלינו". אמרה פרופ' אורון.

פרופ' אורון, פרופ' לביא וד"ר שירלי להב. צילום: אלי דדון

היחידה בכרמל מציעה מגוון טיפולי פריון ו (Assisted Reproductive Technologies)  ART   ומעבר בין הטיפולים עם אותם רופאים וללא ביורוקרטיה. טיפולי IVF בכרמל מוצעים לחברים בכל קופות החולים וכעת גם מציעים ביחידה בכרמל את מודל בחירת רופא אישי שמשיקים בביה"ח בעידוד משרד הבריאות.

פרופ' גליה אורון. צילום: אלי דדון

מנהל בית החולים ד"ר אבי גולדברג ברך באירוע ואמר כי יחידת ה  IVF של כרמל היא יחידה איכותית ומובילה והיא מביאה גם בימים קשים אלו, אור של שמחה וחיוכים של אושר לבית החולים.

יחידת ה IVF של כרמל מציעה מגוון רחב ביותר של שירותים ואפשרויות בתחום הפיריון בניהם: מעקב ביוץ והשראת ביוץ תחת ניטור צמוד, אולטרסאונד אגן ומעקב זקיקים, הזרעה תוך רחמית (IUI), טיפולי הפריה חוץ-גופית, הקפאת ביציות בזיגוג ( (Vitrification) לשימור פריון סוציאלי (בתשלום(, הקפאת ביציות, עוברים וקטעי שחלה לפני טיפולי כימותרפיה והקרנות. מיקרו מניפולציה – הזרקת הזרע לתוך הביצית בטיפולי ההפריה, הקפאת עוברים הפשרת והחדרת עוברים מוקפאים, שימוש בלייזר  להנצת העובר והשרשתו ברחם  (Laser  Assisted Hatching), בנק זרע המספק שרות גם ליחידות פוריות אחרות בצפון ועומד בקריטריונים ותחת פיקוח של משרד הבריאות. ניתוח וביופסיה מהאשך, הקפאת זרע לצורך גיבוי ולפני טיפול כימותרפי. ועוד מגוון רחב של טיפולים ושירותים מתקדמים.

באירוע חנוכת המעבדה מנהלת היחידה פרופ' אורון הודתה לכל העושים במלאכה על הביצוע המהיר והמוצלח והודתה לכל העובדים המסורים של היחידה, הרופאים, צוות הסיעוד המדהים, האמבריולוגיות העוס"ית צוות המזכירות המסור ולכל השותפים לדרך.

פרופ' אורון עדכנה את המשתתפים בטקס כי המעבדה החדשה כבר מביאה תוצאות והיא כבר הצליחה להביא מספר הריונות חדשים ומוצלחים.

לפרטים נוספים ניתן לפנות ליחידה בטלפון: 04-8250335  או במייל : ivfcr@clalit.org.il

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בבריאות