ביקור ראשון של נשיא המדינה במרכז כנרת לחדשנות – KIC

במסגרת הביקור נפגש נשיא המדינה עם נשיא המכללה האקדמית כנרת פרופ' שמעון גפשטיין ויו"ר צמח מפעלים, טל ישועה ומנכ"ל מרכז כנרת לחדשנות אלעד שמיר, אשר הציגו לנשיא את מודל פיתוח חדשנות אזורית
אמש (רביעי) נערך ביקור חשוב ביותר של נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, במרכז כנרת לחדשנות – KIC השוכן ופועל במכללה האקדמית כנרת ובו מתקיימות עשרות חברות הזנק (סטארט-אפ) הפועלות בתחום האגריטק, פודטק, מים ועוד.

ביקור הנשיא במרכז החדשנות, צילום חיים צח לעמ.

ביקור הנשיא במרכז החדשנות, צילום חיים צח לעמ.Photos By : Haim Zach / GPO

 

במסגרת הביקור נפגש נשיא המדינה עם נשיא המכללה האקדמית כנרת פרופ' שמעון גפשטיין ויו"ר צמח מפעלים, טל ישועה ומנכ"ל מרכז כנרת לחדשנות אלעד שמיר, אשר הציגו לנשיא את מודל פיתוח חדשנות אזורית ושוחחו עימו על נושא חיבור האקדמיה, תעשייה וחקלאות ליצירת מנוע צמיחה כלכלי לפריפריה הצפון-מזרחית של מדינת ישראל בתחומי האגרוטק, ווטרטק, וקיימות. בנוסף לכך הוצגו לנשיא סטארטאפים פורצי דרך בתחומי החקלאות, מזון ומים הצומחים במרכז, וביניהם הבאים:

בי פרי אגרו (Beefree Agro) –  שני מגדלי בקר שהפכו סטארטפיסטים. מחוללת שינוי משמעותי בתחום החקלאות, עם מערכת רעייה האוטומטית הראשונה להנעת בעלי חיים באמצעות רחפנים  ושיפור הטיפול בבעלי חיים ברחבי העולם (קישור לאתר).

ויטאקטיב – חברת ויטאקטיב, מייצרת חומרים משמרים אורגניים מפסולת חקלאית, כדי להחליף את החומרים המשמרים הכימיים שמשתמשים בהם בתעשיית הבשר.

ים אנרג'י – פרויקט סטודנטים אשר הבשיל לחברת הזנק, החברה מפתחת פתרון אנרגיה ירוקה בהספק נמוך לתשתיות הולכת נוזלים באמצעות טורבינה הידרואלקטרית.

על מרכז כנרת ליזמות וחדשנות (KIC) :

ב-2018, במקום בו התחילה ההתיישבות החקלאית הציונית, לצידן של דגניה וחצר כינרת, הוקם מרכז כנרת לחדשנות. המרכז פרי היוזמה של המכללה האקדמית כנרת, וצמח מפעלים שחברו באומץ ובהסתכלות אסטרטגית כדי לשנות את המשוואה האזורית על ידי חיבור עוצמותיהן ליצירת להון האנושי המגוון והמופלא הגדל בנופי הכנרת, העמקים, הגולן והגליל,, ומתן בשורה ישראלית לאתגרי העולם בתחומי החקלאות המתקדמת, מים וקיימות. בהמשך הראתה נכונות גם קק"ל, להצטרף ולסלול דרך להגשים את החזון הציוני בצפון.

 

ביקור הנשיא במרכז החדשנות, צילום חיים צח לעמ.

ביקור הנשיא במרכז החדשנות, צילום חיים צח לעמ

 

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין: ״זיהיתם מגמה עולמית חשובה – העתיד נמצא באגרו-טק, בחקלאות הטכנולוגית. בזכות השילוב בין חדשנות לחקלאות מדינת ישראל יכולה לתרום באופן ממשי לביטחון התזונתי של מדינות רבות. יש כאן הזדמנות אנושית מופלאה – להילחם ברעב ובמחסור ברמה העולמית. תיקון עולם ממש.״

פרופ' שמעון גפשטיין, נשיא המכללה האקדמית כנרת: "המכללה האקדמית כנרת, על שני בתי הספר שלה, להנדסה ולמדעי החברה ורוח, דואגים כל העת להישאר בחזית הידע האקדמי, לקדם ולהוציא לפועל מחקרים רבים ובהם גם מחקרים יישומיים. ספינות הדגל האקדמיות של המכללה, בינהן מחלקות הנדסת מים, הנדסת אנרגיה, גז ונפט, מקצועות ההייטק, ניהול תיירות ומלונאות, ניתוח התנהגות ועוד, מובילים את הפיתוח האקדמי בחזית הצפונית של מדינת ישראל.

המכללה בחרה להקים את מרכז כנרת ליזמות וחדשנות, המהווה מנוע חשוב בתחום הסטארט-אפ וההייטק של האזור.

חשוב לוודא כי אומת הסטארט-אפ, הינה כזאת בכל חלקיה ואזוריה של מדינת ישראל. אנו ממשיכים לפעול במרץ להביא לכאן יזמים, משקיעים , מהנדסים וחברות הזנק, להגיע ולעבוד מכאן, מכנרת, אחד הלוקיישנים היפים ביותר של מדינת ישראל, ובשאיפה שמכאן תצא הבשורה הבאה לעולם.

הערכתנו הרבה לנשיא המדינה, אשר מצא זמן גם בימים טרופים אלה, להגיע לכאן היום, ולעודד את העשייה של מרכז כנרת ליזמות וחדשנות. אנו סמוכים ובטוחים שבעתיד לבוא מרכז כנרת ליזמות וחדשנות יעמוד בשורת המרכזים המובילים בעולם בתחומים אלה.

טל ישועה יו"ר צמח מפעלים ומשקי עמק הירדן: "אנו מודים לנשיא המדינה על הביקור החשוב במרכז החדשנות ושמחים להציג בפניו את מה שעתיד לחולל מהפכה בעתיד האזור. מרכז החדשנות מחבר בין שני עולמות שאולי יותר מכל מזוהים ועומדים במרכז פועלה של מדינת ישראל ועמק הירדן בפרט – חקלאות חלוצית וטכנולוגיה מתקדמת.

בימים אלו ממש אנו רואים כיצד מדע וטכנולוגיה מקדמים את פתרונות שיכולים להשפיע על עתידינו ועתיד הדורות הבאים ואנו בצמח מפעלים יחד עם שותפינו מבינים זאת היטב ומשקיעים בכך את מיטב מרצנו."

אלעד שמיר, מנכ"ל מרכז כנרת ליזמות וחדשנות : "בשנים האחרונות יצרנו חיבור יחודי בין האקדמיה התעשייה והחקלאות ליצירת אקוסיסטם ומנוע צמיחה אזורי בתחומי האגרוטק, ווטרטק וקיימות שיביא לשגשוג ולפריחה בפרירפיה הצפון מזרחית של מדינת ישראל. אנחנו נרגשים מביקורו של הנשיא שיעזור לנו לקדם ולפתח את היוזמה שגדלה מתוך רגבי האדמה.

הקרדיט כולו מגיע למנהיגות האזורית שלקחה אחריות על גורלה, צמח מפעלים, המכללה האקדמית כנרת וקק"ל שהחליטו להפיל מחיצות, ולשתף פעולה כדי לייצר עתיד לדורות ההמשך. "משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך תחגגו את יום העצמאות ה-73 של מדינת ישראל?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך