מעבר תת קרקעי- המכללה האקדמית כנרת

מעבר תת קרקעי בהשקעה של 10,000,000 ₪ יבטיח את בטיחות הסטודנטים, אנשי צוותי ההוראה והבאים בשערי המכללה האקדמית כנרת
מעבר תת קרקעי בהשקעה של 10,000,000 ₪ יבטיח את בטיחות הסטודנטים, אנשי צוותי ההוראה והבאים בשערי המכללה האקדמית כנרת.  18 מטרים של מעבר תת קרקעי, יתפרסו מתחת לכביש 92 העמוס.

מעבר תת קרקעי "כנרת", פרויקט חדש אשר יציל חיים רבים, יעניק הגנה לסטודנטים אנשי צוותי הוראה ובאים בשערי המכללה האקדמית כנרת, יאפשר נגישות מלאה, וזאת לצד פיתוח נופי וסביבתי. המעבר באורך 18 מטר, יחבר בין שני הקמפוסים של המכללה האקדמית כנרת, ויעבור מתחת לכביש 92  מהכבישים העמוסים במדינת ישראל, המתאפיין בתנועת מובילי כלים צבאיים כבדים צבאיים, בציר המרכזי לרמת הגולן.

המעבר התת קרקעי שאורכו 18 מ', חפור בעומק של כ 5 מ' מתחת לאדמה וכביש 92. המעבר הבנוי בטון יצוק, נבנה בשני שלבים עיקריים אשר אפשרו המשך תנועת כלי רכב על כביש 92 למשך כל תקופת העבודה על המעבר.

השקעה נוספת בפרויקט המעבר התת קרקעי הנה הקמה של שתי מעליות נוסעים, המאפשרות נגישות מרבית משני חלקי הקמפוס. פנים המעבר מעוצב ובו הכנות המאפשרות הצבת תערוכות או עבודות סטודנטים.

פרויקט המעבר התת קרקעי החל עוד בספטמבר 2014, אז החלו המגעים הראשונים עם משרד התחבורה, אשר הקצה תקציב לתכנון ראשוני של המעבר התת קרקעי, באמצעות המועצה האזורית, למציאת פתרון למעבר בטוח לכ-2,000 סטודנטים ותושבי האזור החוצים את כביש 92 מידי יום, במעבר חציה לא מרומזר, צר ואינו בטוח בדרכם אל קמפוס המכללה.

באוקטובר 2019 לאחר עבודה מאומצת של יו"ר הועד המנהל של המכללה האלוף (מיל') אילן בירן מול משרד התחבורה באמצעות חברת נתיבי ישראל. ובקידום הנושא על ידי מנכ"ל נתיבי ישראל תא"ל (מיל') ניסים פרץ, ניתן האות להתחלת העבודות על המעבר התת קרקעי, עבודות אשר הסתיימו בזמן האחרון וביום שני הקרוב (8.3) יושק רשמית בנוכחותו של מנכ"ל משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, עופר מלכה, אשר יגיע לטקס ויברך. המעבר הוקם הודות למשרד התחבורה, אשר באמצעות חברת נתיבי ישראל השקיעו כ-10,000,000 שקלים, לצד השקעה של המכללה האקדמית כנרת בהקמת המעליות.

קרדיט: אבישי בן חנן

אדריכל המעבר התת קרקעי, ד"ר אריאל טיבי: "המעבר התחתי מהווה בראש וראשונה מעבר בטיחותי לחציית הכביש ולקישור חלקי המכללה. בשני קצוות המעבר שולבו רחבות שהייה. מרחב המעבר מתוכנן כחלל תצוגה. הכניסה למעבר מתוכננת כירידה במדרגות מתונות, לצד מערכת גננית עשירה, אל המבואה הפתוחה והמוארת. מבואה זו קולטת גם את היורדים במעלית ומאפשרת רחבת שהייה ושיחה. מהמבואה נכנסים אל חלל הגלריה לתצוגת עבודות\תערוכות סטודנטים.

 

ציטוט מנכ"ל חברת נתיבי ישראל, ניסים פרץ: "זכות גדולה להשלים פרויקט בטיחותי ראשון במעלה אשר ישרת את אלפי הסטודנטים והבאים בשערי המוסד האקדמי, זאת בנוסף לרבבות נוסעי הרכבים בכביש 92 המרכזי. הערכתי הרבה לצוות המקצועי המסור ולכלל העוסקים במלאכה החשובה"

 

מיקי לב מנכ"ל המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן: "בטיחותם של הסטודנטים אנשי צוותי ההוראה, ומבקרי המכללה היא הדבר העיקר שעמד לנגד עינינו בפרויקט המעבר התת קרקעי. אנו שמחים ונרגשים מפתיחתו של המעבר. המכללה האקדמית כנרת צופה אל העתיד, ומתכוננת לגידול והתרחבות במספר הסטודנטים ובתחומי לימוד נוספים. המעבר המחבר בין שני הקמפוסים, מאפשר בניית תשתית בקמפוס הדרומי לקליטתם של סטודנטים רבים בנוסף למחלקה ללימודי ארץ ישראל ומעונות הסטודנטים הנמצאים כעת בקמפוס הדרומי".

קרדיט: אבישי בן חנן

 

ציטוט המועצה האזורית עמק הירדן: המועצה האזורית עמק הירדן רואה במכללת כנרת כאחד העוגנים המרכזיים בפיתוח האזור ולכן הייתה שותפה בפרויקט החשוב של הקמת המעבר התת קרקעי למען בטיחות הסטודנטים והנוסעים בכביש גם יחד. ראש המועצה האזורית עידן גרינבאום: "אני מבקש להודות באופן אישי לשרת התחבורה מירי רגב, שגם בתפקידה הנוכחי רואה את החשיבות שבהשקעה בפריפריה ובפיתוחה".

 

זיו אופיר, סמנכ"ל הפיתוח של המכללה: "המעבר התת קרקעי מחבר ויוצר נגישות בטוחה ומהירה בין שני הקמפוסים של המכללה האקדמית כנרת, הקמפוס הצפוני הוותיק הממוקם על שפת הכנרת והקמפוס הדרומי החדש אשר נחנך באוגוסט 2015. "קמפוס דרום", הינו חלק מתכנית הפיתוח הפיסי של המכללה, אשר נבע מהפיתוח האקדמי המואץ של המכללה, הגידול במספר הסטודנטים והמחלקות החדשות ובהן הקמתו של בית הספר להנדסה. ב"קמפוס הדרומי" נבנו מעונות הסטודנטים, שוקם ושוחזר מתחם תחנת הרכבת ההיסטורית של צמח בהובלת המועצה לשימור אתרים, מתחם שהפך לקמפוס אקדמי תוסס ובליבו המחלקה ללימודי ארץ ישראל, מרכז מבקרים ומגרש חנייה מרכזי לבאי המכללה. פיתוחו של ה"קמפוס הדרומי" עדיין לא הגיעה לסיומו, והוא מהווה את עתודת הקרקע העיקרית לפיתוח עתידי של המכללה".

קרדיט: אבישי בן חנן

 

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם אתם מקפידים להתרחץ בחופים מוכרזים בלבד?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך