X

חדשנות מתחילה בחינוך

האקדמיה לחדשנות KIC יצרה תכנית ייחודית אשר הגיעה לסיומה עם אירוע האקתון חובק צפון לנוער והמיזם הזוכה הוא צמיד אלקטרוני, המבצע ניטור של מדדי ילדים
במרכז לחדשנות ויזמות כנרת (KIC) פועלת האקדמיה לחדשנות, שמובילה כבר מזה מספר מחזורים את תוכנית Z, המפתחת אצל תלמידי כיתות ז'-י' בבתי הספר בצפון כלים והכוונה שמסייעים להם בפיתוח יזמות וחשיבה מחוץ לקופסה. לתוכנית מספר שלבים, החל מהגיית הרעיון בכיתות, דרך בחירת מיזם מייצג מכל בית ספר ועד לאירוע שיא שהוא האקתון Z אשר במהלכו נערכת גם התחרות בין בתי הספר, ובה נבחר המיזם המוצלח ביותר שהולך לקרום עוד וגידים הלכה למעשה ולסייע להפוך את העולם למקום טוב יותר.

באירוע ההאקתון הנוכחי לקחו חלק 18 קבוצות מבתי ספר שונים: בית ירח, נופי גולן, כדורי, אורט אמירים, אדם ואדמה, עמל נופרים, אפיקי הירדן, ועוד. כל קבוצה הציגה את המיזם שלה אל מול צוות שיפוט שכולל אנשי מקצוע בכירים בתעשייה וכך גם שותפים נוספים: המכללה האקדמית כנרת, קבוצת 'צמח מפעלים', קק"ל, גליליום ונתן זומר. בנוסף אליהם מתארחים מדי שנה שופטים שהם גורמים חשובים בתעשיית ההייטק המקומית והעולמית.

 

המיזם שנבחר כמנצח בגמר ההאקתון השנה הוא מיזם E-SITTER של ביה"ס 'אורט במעלה' טבריה: צמיד שניתן לענוד על פרק ידם של ילדים עד גיל 6 לערך, והוא מבצע ניטור של מדדים חשובים: דופק, חום גוף, רעש ועוד. המכשיר לומד את מדדי הילד ובמקרה של שינוי קיצוני, מתריע דרך אפליקציה בסמארטפון של ההורה על כך שהילד ככל הנראה נמצא במצוקה. מטרת המיזם היא לפתור את אחד הנושאים הקשים והכואבים ביותר בחברה הישראלית והוא ההתעללות והפגיעה בחסרי ישע, אך הצמיד כמובן יוכל לתת מענה גם למצבים של שיכחת ילדים ברכב, היפגעות מחוץ ובתוך הבית ועוד

התוכנית, בהובלתה של נעמי אלקבץ, מומחית בתהליכי חדשנות לנוער, מאפשרת לנוער הצפוני לקחת אחריות, לפתח את מעורבותם הסביבתית ולהכיר בעובדה כי הם מסוגלים לשנות את המציאות סביבם.

פרופ׳ שמעון גפשטיין, נשיא המכללה האקדמית כנרת: ״חדשנות, יצירתיות, וחריצות, אלה התכונות העיקריות שניתן לראות אצל כל הצעירים והצעירות המשתתפים בהאקתון Z. צעירים אלה הולכים להיות המוחות המבריקים הבאים של מדינת ישראל, ואנו מצפים לראות את פירות עבודתם הקשה כבר בזמן הקרוב. אנו, במכללה האקדמית כנרת, נמשיך לתמוך וללוות את הפעילות החשובה של האקדמיה לחדשנות שהינה פורצת דרך בתחומה. עלו והצליחו.״

רו"ח חיים דיין, קבוצת 'צמח מפעלים אזוריים ומשקי עמק הירדן': "ראשית חשוב לציין את צוות הארגון, שבחר לשלב בין אירוע פרונטלי לאירוע מקוון ועשה זאת בצורה שוטפת ונפלאה. חזינו כאן בנוער שעל אף גילו הצעיר, מפתח ניצוצות של חשיבה חדשנית וערכית ומפתח את ערך המעורבות. ב'צמח' מאמינים שלתהליך הזה יש חשיבות רבה בעמק, ברמת הגולן ובצפון כולו, ואין לי ספק שמלבד הקבוצה שזכתה, לרעיונות נוספים שהוצגו יש מקום לשיתוף פעולה עם גופי המשק ופיתוחם".

אלעד שמיר, מנכ"ל מרכז חדשנות כנרת: "חדשנות מבחינתנו היא היכולת לראות את הצרכים של הזולת, לקחת אחריות וליזום פתרונות רלוונטיים לשינוי המציאות, כך אנחנו מעצבים את דור ההמשך כדור שלוקח אחריות ומעצב את פני העתיד"

נעמי אלקבץ, מנהלת תוכניות חינוכיות באקדמיה לחדשנות: "האקתון Z שלב הקבוצות המנצחות, השני מתוך שלושת שלבי התוכנית היו אירוע חינוכי, קצבי, חדשני וסוחף. הילדים עבדו בהתלהבות רבה על המיזמים כשלצידם מנחים – סטודנטים מצטיינים מהמכללה האקדמית כנרת ובליווי מנטורים – אנשי מקצוע מומחים בתחומם, הייתה חגיגה אמיתית"
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם אתם קונים בתשלומים?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחינוך