X

יקנעם עולה לגובה – לראשונה יבנו בעיר מגדלים

יקנעם מאופיינת בבניה נמוכה למעט שכונת שער הגיא שבה אישרה העיריה תב"ע לבנייה רוויה. הבניינים הגבוהים היחידים שנבנים בימים אלה הם בני 10 קומות בפרויקט שובלים שבונה קבוצת שובל גם כן בשכונת שער הגיא.

ניתן היתר בתנאים לבניית שני אייקונים אדריכליים המיועדים למגורים בגובה של 19 קומות כל אחד בבירת ההייטק של הצפון.
בשבוע שעבר חתם אדריכל העיר יקנעם מייק טסה על היתר בתנאים לפרויקט המגדלים של קבוצת שובל בשכונת שער הגיא ביקנעם.

מדובר בתכנית לבניית שני מגדלים בני 19 קומות כל אחד כאשר התב"ע החלה על המגרש בשטח של 8 דונמים, מאפשרת בנייתן של 139 יחידות דיור (מגדל אחד ימנה 70 והשני 69 יחידות דיור) כאשר אחד מהבניינים מיועד כולו למכירה לשוק החופשי והבניין השני מיועד כולו להשכרה לתקופה של 15 שנה. בבניין המיועד להשכרה, כ-20 יח"ד מיועדות להשכרה מפוקחת לזכאים, בשכר דירה מופחת שיעמוד על כ-1,800 ₪ לדירת 3 חדרים וכ- 2,800 ₪ לדירת 4 חדרים.


מדובר בפרויקט יוקרתי ואיכותי כאשר לובי הדיירים בבניינים יהיה מרווח וגבוה ובכל מגדל יהיו חדר כושר וחדר משחקים לילדים


מדובר במגרש שהוצא למכרז על ידי רמ"י בשיתוף חברת דירה להשכיר בשכונת שער הגיא בעיר שבו זכתה קבוצת שובל שבבעלות היזם משה מילר ביולי 2020  לאחר שהציעה מחיר של כ- 33 מיליון ₪ עבור הקרקע. בכוונת החברה להוציא היתרי בניה לקראת דצמבר השנה כאשר על פי ישי רוט, סמנכ"ל שיווק ומכירות בקבוצת שובל פנטהאוז בפרויקט ימכר במחיר של החל מ 5 מיליון שקלים.

יקנעם רוצה שההייטקיסטים גם ישארו לישון בעיר
בחמש השנים האחרונות עירית יקנעם השקיעה בבניית מוסדות ציבור בשכונה במקביל לתחילת האיכלוס של השכונה בשנת 2015. במסגרת תכנית החומש של העיריה שהמוטו שלה הוא מפגש בין הטבע לקידמה והחדשנות שהעיר מאופיינת בה לאור ריבוי חברות ההייטק שמצאו בה את משכנן השקיעה העיריה בהקמת מבני ציבור חינוך וקהילה רבים והחלה בהקמת פארק אקולוגי בשכונה, כל זאת על מנת להנגיש את יקנעם לעובדי הייטק ולמשוך את עובדיהן להכות שורש בעיר.
קרית חינוך בשכונה כוללת, מעונות יום לפעוטים, 10 כיתות גני ילדים וכן מעונות יום, 2 בתי ספר יסודיים, הרחבת בית ספר על יסודי והקמת בית ספר תיכון נוסף. בנוסף הוקם אולם ספורט, מרכז תרבות ספורט וקהילה, בית כנסת, מועדון נוער וכן פארק בשטח של 40 דונמים הכולל גן בוטני חקלאי, מצפור ועוד. בנוסף השקיעה העיריה בשיתוף הממשלה בהרחבת תשתיות תחבורה. וכן הקצתה שטח למסחר ומשרדים. בדרום השכונה מתוכננת בריכה עירונית וקאנטרי קלאב.

לפי אתר מדלן, מחירה הממוצע של דירה בשכונה עומד על 1,750,000 ודמי השכירות הממוצעים על כ 4000 שקלים
בשכונת שער הגיא מתוכננות 1345 דירות במגוון בניני מגורים בני 4-8 קומות וצמודי קרקע .

היותה של יקנעם מושכת לחברות הייטק מחייבת אותה לסטנדרטים אדריכליים ולבניה איכותית על מנת שתעניק מענה ראוי למגורים לעובדי התעשיה ישי רוט, סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי בשובל


רוצה להיות תל אביב
קודם להפקדת פרויקט המגדלים הגישה קבוצת שובל לראש עירית יקנעם 4 חלופות אדריכליות למגדלים מודרנים, אלא שלראש העיר היה חשוב שהפרויקט יהיה יוצא דופן מבחינה אדריכלית ויהווה אייקון אדריכלי שהעיר תזוהה עימו.

לדברי צחי וזאנה אדריכל הפרויקט, מיקום המגרש על הגבעה הכי גבוהה ביקנעם חושף את הפרויקט לניראות של 360 מעלות, הרעיון הבסיסי הוא ליצור מתח של תנועה פואטית בין שני המגדלים המתנשאים לגובה של 65 מ', מעין ריקוד "טנגו" של המגדלים.

כדי ליישם את הרעיון, יצרנו קורות פרמטריות מרחביות בעלות צורה מעגלית עם רדיוס משתנה מסביב לכל קומה בבניין, הקורות זהות אך בכל קומה מקבלות סיבוב של 1.5 מעלות, במגדל השני סיבוב הקורות הפוך ומנוגד למגדל הראשון, הצורה מגיעה לשיאה בקומות העליונות, והתוצאה המתקבלת יוצרת את המתח הפואטי התנועתי בין הבניינים.

בפרויקט 4 טיפוסי דירות- ,3,4,5,6 חדרים וכן מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים עם בריכות שחיה על המרפסת.

מדובר בפרויקט יוקרתי ואיכותי כאשר לובי הדיירים בבניינים יהיה מרווח וגבוה ובכל מגדל יהיו חדר כושר וחדר משחקים לילדים. בנוסף יהנו דיירי הפרויקט מהכנות לטעינת רכבים חשמליים כאשר לבניין לשיווק יש חניון תת קרקעי וכל שאר החניות תהיינה עיליות. כמו כן הפיתוח הסביבתי יהיה מוקפד. כך למשל בין הבניינים יהיו מזרקות מים, ומתקני משחק.
כאמור, יקנעם מאופיינת בבניה נמוכה למעט שכונת שער הגיא שבה אישרה העיריה תב"ע לבנייה רוויה. הבניינים הגבוהים היחידים שנבנים בימים אלה הם בני 10 קומות בפרויקט שובלים שבונה קבוצת שובל גם כן בשכונת שער הגיא. פרויקט שובלים" בשכונת שער הגיא יכלול 4 מבני מגורים, 140 יח"ד, מתוכן  כ- 53 יח"ד עבור שוק חופשי והשאר במסגרת מחיר למשתכן.

לדברי ישי רוט, סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי בשובל, נכון להיום אלה שני המגדלים היחידים שמתוכננים ביקנעם ויהוו היהלום שבכתר מבחינת העיר. לדבריו, היותה של יקנעם מושכת לחברות הייטק מחייבת אותה לסטנדרטים אדריכליים ולבניה איכותית על מנת שתעניק מענה ראוי למגורים לעובדי התעשיה. הקרבה לכביש 6 וצירי תחבורה ראשיים נוספים  ממצבת את יקנעם כמקום אטרקטיבי ומבוקש, צורת התכנון והבניה תגרום לעליה לרגל של אדריכלים ותושבים מחוץ ליקנעם להגיע ולראות את היצירה המיוחדת שתיבנה.

 

שיטת בניה מתקדמת ומהירה- אין שומשום בדירה

לדברי יורם וינטרוב מהנדס ראשי צפון של שובל: פרויקט המגדלים ביוקנעם בשכונת שער הגיא ייבנה בשיטה חדשה ומתקדמת (שיטה יבשה) שיובאה מקנדה ותכנס לראשונה לשימוש בארץ אצלנו. מדובר בבניה ירוקה בזכות בידוד מרעשים ועוד.
השיטה חוסכת בלוחות זמנים ובפסולת. המעטפת תבוצע בשיטת ברנוביץ.

פנים המבנה והדירה יבוצע בשיטה הבאה: ע"ג רצפת הבטון יונח פלציב לבידוד אקוסטי עליו יבוצע יציקת מדה בטון בעובי 8 ס"מ כהכנה להדבקת ריצוף.

על גבי המדה (חומר שמפלס את הבטון) יבוצעו מחיצות הפנים מקירות גבס ובתוך המחיצה יורכב בידוד אקוסטי למניעת רעשים בין החדרים בדירה.

כל מערכות האינסטלציה והחשמל יבוצע גלוי מתחת לתקרת הבטון ומתחתם יבוצע המנכת גבס כנ"ל מעטפת חיצונית תצופה בצד הפנימי על יד לוח גבס וצמר סלעים לשיפור הבידוד הטרמי של הדירה.

בסוף יבוצע הריצוף של הדירה והגמר. בזכות השיטה אנחנו מקבלים דירה ללא קלינים (שהמשמעות קוים ישרים) בריצוף ,משופרת בידוד טרמי ואקוסטי וללא טייח. בכך אנחנו מקטינים משמעותית את כמות הפסולת.

 

קבוצת שובל
קבוצת שובל שבבעלותו של היזם משה מילר הינה מקבוצות הבניה המובילות בישראל, בעלת ניסיון של 36 שנים ומוניטין רב בתחומי הבנייה והיזמות. מאז 1985  יזמה וביצעה פרויקטים מורכבים רבים בתחום הבניה למגורים, מסחר,  תעשייה, מגדלי משרדים  מוסדות חינוך ומרכזים לוגיסטיים.
לקבוצה זרוע יזמית – שובל מתחמי מגורים בע"מ היוזמת ומתכננת פרויקטים רבים ושכונות למגורים בכל רחבי הארץ וכן זרוע ביצועית –  שובל הנדסה ובניין בע"מ. קבוצת שובל הינה בעלת הסיווג הקבלני הגבוה ביותר – ג 5 – וקבלן מוכר של משרד השיכון.

הקבוצה מספקת ללקוחותיה פתרון מקיף למימוש חזונם, הכולל את היבטי התכנון, הטיפול בכלל ההיבטים המנהלים לרבות אישורים והיתרים וכן את היבטי הביצוע עד לגמר.  הניסיון הרב של הקבוצה בשוק הבנייה הדינאמי והבלתי צפוי מאפשר לה לצפות מראש  להיערך ולהתמודד עם מגוון רחב של אירועים בלתי מתוכננים להשגת מימוש דקדקני של חזון הלקוח במחיר המוסכם ובמסגרת לוח הזמנים.

 

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בנדל"ן