X

פרויקט הפינוי בינוי "SOHO" של העיר יוקנעם יוצא לדרך (סיקור וידאו)

מאות מבעלי הדירות ותושבי העיר יוקנעם הגיעו לכנס דיירים מרשים ומכובד שנערך בהיכל התרבות של העיר

 


בכנס של חברת ניהול הדיירים ומקדמת הפרויקט "רז בר התחדשות עירונית" והחברה היזמית אשל הירדן, הגיעו דיירי המתחם ובעלי הדירות לקבלת הסברים מעמיקים ומפורטים הנדרשים בפרוטוקולים של הרשות להתחדשות עירונית בישראל.


חברת רז בר שבבעלותם של אודי רז ושירלי בר תושבת העיר, הינה מהחברות המובילות ובעלות הפוקוס התקשורתי הרחב ביותר בישראל עם למעלה מ 15 מתחמים ברחבי הארץ ומעל 20,000 יח"ד בתכנון.

חברת רז בר התחדשות עירונית ערכה את כנס ההשקה של מתחם ה"סוהו" ביוקנעם ולפיו יתבצע פינוי בינוי ואו מודל בינוי פינוי בהתאמה בשכונה הישנה בכניסה לעיר ובמקומה תוקם שכונה חדשה עם כ-2500 יחידות דיור וחיבור של אזור התעשייה ופארק ההיי-טק הסמוך שמעבר לכביש הראשי.

כנס של חברת רז בר ביוקנעם. צילום: סטודיו גלבוע

מנכ"ל חברת רז בר, אודי רז המתמחה בנוסף בתחום ליקויי הבנייה וההנדסה, מסר כי השכונה הישנה מכילה מבנים ישנים ומסוכנים אשר עלולים לקרוס במקרה של רעידת אדמה או אסון טבע אחר, כמו גם במקרה של מצב ביטחוני חריג, בסיורים בבניינים עולה כי קיימת עייפות של מערכת התשתיות והביובים ותושבים רבים מלינים על מבנים בהם הטיח מתפרק וברזל הבניין נותן חשוף ומתפורר והדבר מצריך טיפול כירורגי מקיף שאין בידם לתקן בעצמם. על פי הנתונים, כ-74 אחוז מבעלי הדירות בשכונה כבר הביעו אמון במיזם של חברת רז בר התחדשות עירונית בחתימתם על מסמכי ניהול מחייבים ומכאן חותמים הדיירים על הסכמים סופיים לטובת הפקדת תכנית במסלול מיסוי.

צוות רז בר התחדשות עירונית. צילום: סטודיו גלבוע

 

רז מסר עוד כי מתחם ה"סוהו" מתוכנן כשכונה מודרנית עם מערכת כבישים יעילה שיעזרו לנקז את התנועה כיום בעיר, המבנים יהיו מתקדמים הבנויים בתקנים המחמירים והדיירים יהנו ממפרט טכני יוקרתי כשל דירות השוק החופשי, כמו כן מרחיב אודי רז כי בעלי הדירות יזכו לתוספת הגבוהה ביותר הניתנת במסגרת הליך שכזה בתוספת 25 מ"ר לשטח עיקרי, מרפסת  מרווחת , מחסן וחניה פרטית וכמובן חניות אורחים לפי התקן הנהוג.

בכנס נסקרו התוכניות המוצעות על ידי אדריכלית הפרויקט נוי לזרוביץ, עורכת הדין של הדיירים הילה סולומון סקרה ועברה על תנאי ההסכם וכן הדיירים קיבלו את ההסכמים והתקצירים בשפות האם שלהם בכדי לעמוד בדרישות השקיפות, הסקר החברתי והנחיות הרשות להתחדשות ומשב"ש.

מנכל"ית רז בר התחדשות עירונית, שירלי בר, מסרה כי מגוון הדירות שיוקמו במתחם ה"סוהו" על ידי החברה היזמית "אשל הירדן",  ייתן מענה גם לזוגות צעירים מהעיר ומחוצה לה. היא מסרה כי בין השכונה לבין פארק התעשייה של ההיי-טק יוקם גשר אשר יחבר בין הצדדים ויקל על הגישה.

לדברי רז בר התחדשות עירונית התוכנית הינה תכנית מאוזנת שתקל ותאזן את היצע הדירות החסר בעיר ובכך תסייע להורדת מחירי הדירות הגבוהים בעיר, כמו כן תמהיל דירות במגוון רחב תוך יישום מבנים שיוקצו לטובת שכירות לטווח ארוך תסייע בהגירה חיובית אל העיר של משפרי דיור ומשפחות צעירות ובכך תיצור ביקושים ותספק שירותים ציבוריים ופנימיים ליצירת שכונה תוססת וחדשנית כפי שחסר בחזית הישנה של העיר.

אין ספק שהעיר יוקנעם צריכה לאמץ את תחום ההתחדשות העירונית ויפה שעה אחת קודם, העתיד טמון בתחום הפינוי בינוי ואין דבר טוב יותר מלקחת מבנים ישנים ולבנות במקומם מבנים חדשים במקום לבנות על שטחים ירוקים שנועדו לרווחת התושבים והמטיילים באזור.

רז בר שמחה להיות הגוף המקצועי שנבחר על ידי הדיירים לקדם את מתחם הפינוי בינוי בשכונת נוף הכרמל. תושבי יוקנעם, תתחדשו!

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בנדל"ן


<


<
<