X

עמק הכרמל: לגור בפנינת טבע על מורדות הר הכרמל

פרויקט "עמק הכרמל Reserve” של אלמוגים, הוא פרויקט דיור עירוני בעל תכנון ייחודי, בקרבת מוסדות חינוך וציבור, שטחי מסחר ומשרדים, עם טבע ירוק ומקווי מים לצד שימור ההיסטוריה המפוארת של האזור

העיר נשר חווה בשני העשורים האחרונים פריחה משמעותית ונחשבת לאחת הערים המובילות במטרופולין חיפה. ממעברת עולים ופועלים וותיקה, שאכלסה בשנותיה הראשונות את פועלי מפעל "נשר" המיתולוגי, לעיר בעלת משמעות אסטרטגית, על ציר המחבר בין הטכניון, אוניברסיטת חיפה ומתחם ההייטק של הצפון.

האזור כולו נהנה מחיבור מהיר לעורקי התחבורה הראשיים בצפון, בהם מנהרות הכרמל, כביש עוקף קריות, כביש 6 צפון – והכל במרחק של דקות נסיעה. הרובע החדש ממוקם בסמיכות למוסדות האקדמיה וההייטק הטובים באזור – הטכניון ואוניברסיטת חיפה, ובמרחק נסיעה קצרה ממתחם ההייטק ביוקנעם ומפארק מת"מ.


הדמיה באדיבות אלמוגים


שכונת "עמק הכרמל" הינה חלוצת הבשורה החדשה של ההתפתחות האורבנית במורדות הכרמל הירוק. בנקודה בה האדם והטבע נפגשים. השכונה ממוקמת דקות מספר מפארק החבלים, הכולל שני הגשרים התלויים מעל לערוץ העמוק של נחל קטיע, המעניקים תצפית בלתי שגרתית על המדרון שמתחת לאוניברסיטת חיפה, המכוסה כולו בחורש טבעי מפותח. מסלול הצעידה בפארק מציע צמחיית חורש ונקודות תצפית על הנחל ועל מדרון הכרמל הירוק ונמשך כמחצית השעה.

ייחודה של שכונת "עמק הכרמל" הינו בדמיון לבנייני מגורים באיטליה ובספרד הבנויים על מורדות הרים עוצרי נשימה. כך, גם הבניינים בפרויקט "עמק הכרמל Reserve” של אלמוגים נבנים על צוק ההר והנוף הנשקף מחלונות הבתים שלהם יהיה מרהיב. הפרויקט, שנבנה בשלבים, כולל 17 בניינים וסה"כ כ-778 יח"ד.  בימים אלה  החברה מצויה  בעיצומו של שלב ג' של הפרויקט הכולל 12 בניינים ובסה"כ- 370 יח"ד הבנויים על צלע הר ובגלל הטופוגרפיה הייחודית – מצפור ונקודות תצפית המשקיפים מזרחה. כמו כן, בוסתן ייחודי אשר ישתלו בו עצים וצמחים המותאמים לאזור, אמת מים ובריכת מים אקולוגית עם חבצלות מים ודגי נוי, גינה קהילתית, גינת כלבים, מתקני כושר ועוד הפתוחים לקהל הרחב.

ליאת דנינו, משנה למנכ"לית אלמוגים ומי שאחראית על פעילות השיווק והמכירות של החברה: "בשנים האחרונות נושא שימור שטחים טבעיים וערכי טבע בעיר זוכה לעניין רב. הצפיפות הגבוהה המאפיינת את מדינת ישראל וגודלה המצומצם, מביאים לכך ששטחים נרחבים של המדינה, בעיקר באזורי הליבה, הם "מרחבים מעויירים". ולכן, עיקר האוכלוסייה כיום, ובוודאי בעתיד, תתגורר במרחבים מעויירים אלו".

הדמיה באדיבות אלמוגים

"לשטחים טבעיים בעיר מיוחסים יתרונות רבים ובראשם חיזוק הזיקה שבין תושבי העיר לנוף המקומי, על ידי יצירת נגישות גבוהה לנופים אלו במרחב העירוני ", מדגישה  דנינו, ל"שטחי טבע בעיר גם תועלות רבות נוספות החל מהחינוך להכרת הטבע ושמירתו, תרומה לפעילות איכותית של התושבים בשעות הפנאי וכלה במיתון השפעות אקלימיות (חום וקור) ומפגעים סביבתיים אחרים. מסיבות אלו, הופכים שטחי הטבע בעיר להיות חלק בלתי נפרד מתהליכים עירוניים כדוגמת התחדשות עירונית, כך שגם בתחומי העיר יוכל כל אדם, בכל שלב בחייו, לזכות ליהנות מערכי טבע בנגישות גבוהה למקום מגוריו".

פרויקט "עמק הכרמל Reserve” מגדיר מחדש את סטנדרט המגורים של מטרופולין  חיפה כולו. לא מדובר פה בעוד שכונת מגורים חדשה אלא בסגנון חיים המתבסס על תפישת המגורים החדשה. לא עוד בזבוז שעות נסיעה בעומסי תנועה כבדים למקום העבודה. נשר מציעה מגורים בשכונה המשלבת את מקום העבודה, את מוסדות החינוך ואת השטחים הפתוחים והפארקים – כל מה שצריך במרחק הליכה. כל אלה בסופו של יום מתורגמים לאיכות חיים. ולכן, "עמק הכרמל Reserve” הינו מסוג הפרויקטים שמושכים לערי ישראל בכלל, ולפריפריה בפרט, קהל צעיר ואיכותי שמחזק את העיר ותורם לכלל תושביה.

לינק לפרויקט "עמק הכרמל Reserve”  :

https://almogim.co.il/project/reserve-emek-carmel-2

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בנדל"ן<