פאנל מיוחד במחלקה לתקשורת במכללה האקדמית כנרת

לאחרונה התקיימה הרצאה עם העיתונאים שמואל בן צבי, שלומי קוק ואפרת פינקל מהעיתונות החרדית, לסטודנטית במחלקה לתקשורת במכללה האקדמית כנרת
במסגרת הקורס "מפגשי מדיה" סטודנטים נחשפים לעולם התקשורת בהיבטים שונים, והפעם מהיבט של תקשורת חרדית. העיתונאים שמואל בן צבי – עורך עיתון "שחרית", שלומי קוק – עורך העיתון "בקהילה" ואפרת פינקל – כתבת החינוך של ערוץ ,20 הגיעו למפגש מיוחד עם הסטודנטים.

קרדיט צילום: המכללה האקדמית כנרת

את המפגש הנחה הדוקטורנט אשר סוזין, כאשר במהלך המפגש הסוגייה העיקרית שהתמקדו בה חברי הפאנל היא – האם התקשורת החרדית זהה בהגדרתה כ"כלב השמירה של הדמוקרטיה" כמו התקשורת החילונית, או שמא היא משמשת כשופר לגדולי הרבנים? שלומי קוק ענה "יש שני חלקים מה שהציבור רוצה והתפקיד של העיתון. אני יכול להעיד שאנחנו עושים הכל למען שמירה על הדמוקרטיה". פינקל התייחסה להתפתחות של העולם החרדי ואמרה שבעבר היו הרבה יותר נושאים שלא היו מסוקרים כלל בעיתונות החרדית והיום מדברים שם כמעט על הכל, כאשר כל פלטפורמה בוחרת את רמת הסינון ומאפשרת לקורא לבחור לאיזה תוכן להיחשף: "כל חרדי בוחר את החשיפה שהוא רוצה שתהיה לו בבית, אם מבחינתו זה בסדר שיהיה סיקור של אירועים מסוימים אז הוא ייחשף בצורה סלקטיבית לכלי תקשורת שמתאים לו".


קרדיט צילום: המכללה האקדמית כנרת

כאשר עלתה השאלה איך הדיגיטל השפיע על העיתונות החרדית המודפסת, בן צבי התייחס לכך שהכניסה של העיתונות החרדית לאינטרנט גרמה לפתיחות ואפשרות לסיקור רחב: "יש נושאים שבעיתונות המודפסת מעולם לא היו נכתבים, האתר שאני כותב בו נחשב להרבה יותר פתוח בעיתונות החרדית."

קרדיט צילום: המכללה האקדמית כנרת

"הפאנל הציג שלוש זוויות שונות על העיתונות החרדית ומקרב הסטודנטים עלו שאלות נוקבות בנוגע לנקודות הדמיון והשוני בין העיתונות החילונית לעיתונות החרדית", מספרת עידית מנוסביץ – ראשת המחלקה לתקשורת במכללה. "זו הייתה הזדמנות חשובה להיחשף לתפיסות העולם השונות העומדות בבסיס דרכי העבודה השונות הקיימות במפת התקשורת הישראלית. זהו שיח חשוב וחיוני שאינו חושש להציף את השוני ולהתמודד עמו, ויודע לעשות זאת בדרך בתוך הקשבה וכבוד הדדי. אני מודה לאורחים על הפתיחות והשיח הישיר והכנה."
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחינוך